Turpinās Latvijas urologu bezmaksas vizītes lauku reģionos

Kristīne Bambe, 14.10.2015., 07:08

"Latvijas Urologu asociācijas" speciālisti turpina pagājušajā gadā iesākto vīriešu veselības kampaņu un arī šoruden rīko reģionālos izbraukumus dažādās Latvijas pilsētās, lai bez maksas konsultētu vīriešus prostatas veselības jautājumos.

Kopš 2014. gada nogales "Latvijas Urologu asociācija" iniciē vīriešu veselības atbalsta kampaņu reģionos, kuras ietvaros speciālisti dodas uz lauku rajoniem, lai vīriešiem sniegtu iespēju pārbaudīt savu veselību bez maksas. Kā liecina pēdējā "Slimību profilakses un kontroles centra" (SPKC) pētījuma dati par 2014. gadu, no ielaista prostatas vēža Latvijā dzīvību zaudēja 409 vīrieši, bet tika diagnosticēti 1114 jauni prostatas vēža gadījumi, no kuriem lielākā daļa jauno pacientu tika atklāti tieši lauku reģionos, kur vīriešiem ikdienā ir limitēta iespēja nokļūt pie urologa un veikt nepieciešamās veselības pārbaudes.

Lai risinātu šo problēmu "Latvijas Urologu asociācija" sadarbībā ar "Latvijas Lauku Ģimenes ārstu asociāciju" un "MFD veselības grupu" oktobrī un novembrī turpinās reģionālās vizītes, kurās ikvienam interesantam būs iespēja konsultēt speciālistus un noskaidrot savu veselības stāvokli.

Oktobrī un novembrī speciālistu izbraukumi norisināsies šādos reģionos:

  • 23. oktobrī, Aizkrauklē, sākot no plkst. 11:00 uroloģe Egita Deine pieņems vizītes "Aizkraukles Uroloģijas centrā", Bērzu ielā 5. Tālr. pierakstam – 65133875; 65133873;
  • 23. oktobrī, Līvānos, sākot no plkst. 11:00 urologs Atis Karulis pieņems vizītes "Līvānu Slimnīcā", Zaļajā ielā 44. Tālr. pierakstam –65307602;
  • 30. oktobrī, Krimuldā, sākot no plkst. 11:00 urologs Mareks Vējiņš pieņems vizītes "Krimuldas doktorātā", Saules ielā 1a. Tālr. pierakstam - 29473979; 67978268;
  • 13. novembrī, Neretā, sākot no plkst. 10:00 uroloģeEgita Deine pieņems vizītes Ingas Apeinānes ģimenes ārsta praksē, Rīgas ielā 6. Tālr. pierakstam – 29419288. Neretā būs pieejami arī MFD Mobilās diagnostikas vienība;
  • 13. novembrī, Limbažos, sākot no plkst 10:00 urologs Mareks Vējiņš pieņems vizītes "Limbažu Slimnīcā", Klostera ielā 3. Tālr. pierakstam – 64070106.

Vizītes ir jāpiesaka iepriekš, zvanot uz norādītajiem tālruņiem attiecīgajā reģionā.

"Pēdējos gados praksē ir vērojams jauno pacientu skaita pieaugums, kas patiesībā ir ļoti pozitīva tendence, jo šie pacienti tiešām tiek atklāti un tas dod iespēju ārstiem strādāt, palīdzot arvien vairāk cilvēkiem. Prostatas vēzis ir visnotaļ viltīga slimība, no kuras nav pasargāts neviens vīrietis, taču ar mūsdienu medicīnas tehnoloģijām to ir iespējams ārstēt, tāpēc speciālistu izbraukumi uz lauku reģioniem ir lieliska iespēja, kuru vīriešiem vajadzētu izmantot," komentē medicīnas zinātņu doktors, asociēts profesors un "Latvijas Urologu asociācijas" prezidents Dr. Egils Vjaters.

Atskatoties uz līdz šim paveikto un sasniegto, varētu teikt, ka šī brīža rezultāti jau ir vērtējami kā labi, jo reģionālo izbraukumu laikā ir sasniegti daudz pirmreizējie pacienti. Un pacientu interese joprojām nerimstas. Pēc vizīšu skaita var secināt, ka vīrieši tiešām ir sākuši apjaust problēmas nozīmi un ja viņiem tiek dota iespēja apmeklēt speciālistu savas dzīves vietas tuvumā, tad tā arī parasti tiek izmantota. Tas ir ļoti labi, ka varam piedāvāt pacientiem bezmaksas urologa konsultācijas tajos reģionos, kur urologa pakalpojumi ikdienā ir ierobežoti un tādā veidā veicināt vīriešu veselību Latvijā ," stāsta "Latvijas Lauku Ģimenes ārstu asociācijas" prezidente Līga Kozlovska.

Ja jums ir interese par urologa konsultācijām arī jūsu pilsētā, tad ar pieteikumu aicinām vērsties pie sava ģimenes ārsta un "Latvijas Uroloģijas asociācija" sadarbībā ar "Latvijas Lauku Ģimenes ārstu asociāciju" iespēju robežās centīsies noorganizēt ārsta vizīti jūsu reģionā.


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Padalies priekā
Theme site super 000*** ru.hc.lv

vYmTuSZcfF

Theme site super 000*** hc.lv

eEkDiWrBhz

Theme site super 000*** lv.hc.lv

phGPkKvEvJ


ienāktreģistrēties