Kafija – mūsdienu profesiju pārstāvju atbalsts un sabiedrotā

Ksenija Mirošņika, 18.08.2015., 07:01

Kafijai piemīt spēja palielināt mūsu kognitīvās spējas, paaugstināt enerģijas līmeni, uzlabot labsajūtu un pat palielināt modrību – norāda vairāku pasaules pētījumu dati.

Kafija – mūsdienu profesiju pārstāvju atbalsts un sabiedrotāIr pieradīts, ka kafija palielina serotonīna līmeni limbiskajā sistēmā jeb tā sauktajā "emociju mājā", kas atbild par cilvēka emocionālo reakciju, garastāvokļa maiņu un enerģijas līmeni organismā. Nav pārsteigums, ka tieši tāpēc 72% Latvijas iedzīvotāju katru rītu iesāk ar kafijas krūzi.

Katru cilvēka nomoda mirkli viņa smadzenēs sadeg neironi. Degšanas brīdī tie producē adenozīnu kā blakusproduktu. Parasti, kad adenozīns ir krities līdz noteiktam līmenim, ķermenis kļūs atslābis, tā mudinot cilvēku uz miegu. Pastāv vairāki adenozīna receptori, bet kofeīns, kas ir klātesoša viela visu augu ķīmiskajā sastāvā un neiztrūkstošs arī cilvēka organismā, ietekmē tikai vienu receptoru, tādēļ kafija kalpo kā adenozīna aizvietotājs.

Produktīvai darba dienai ļoti svarīgi ir būt možam jau dienas sakumā, tāpēc katram no mums ir savs ikrīta rituāls, lai sagatavotos lieliskai dienai. Kāds no rīta ieskrien aukstā dušā, cits veic rīta vingrinājumus, citi darba vietā cenšas uzturēties spilgtā apgaismojumā vai arī klausīties uzmundrinošu mūziku, bet lielākā daļa izvēlas baudīt kafiju. Kafija ir dabīgs stimulators, kas uzlabo produktivitāti, palīdz saglabāt darba prieku, optimismu un pagarina darbadienu par pāris stundām brīžos, kad tas ir tik ļoti nepieciešams. Vai kafija tiešām vienmēr ir galvenais enerģijas avots?

"Gan pieredzējuši, gan nepieredzējuši kafijas lietotāji zina, ka kafija spēj nodrošināt vislabāko ietekmi uz mūsu organismu, mundrumu un darba spējām. Tas ir likumsakarīgi, jo pat vārds kafija ir cēlies no seno arābu vārda "Qahwah" un nozīmē – uzmundrinošs. Tāpēc arī mēs sakām, ka kafija "paceļ" it visās nozīmēs – noskaņojumu, enerģiju, radošumu un galu galā palīdz cilvēkiem kopā pozitīvi apspriesties un kas zina cik daudz radošu un ģeniālu ideju ir radies tieši dzerot kafiju ar draugiem, radiem un paziņām," stāsta SIA "Melnā Kafija" ģenerāldirektors Mārtiņš Čakste.

Mūsdienu saspringtajā dzīves ritmā īpaši radošo profesiju pārstāvjiem bieži vien ir nepieciešams enerģijas avots, lai atjaunotu savus spēkus jauniem izaicinājumiem. Latvijas mākslinieki, sportisti un vietējās slavenības dalās savos stāstos par to, kā kafija viņiem palīdz saglabāt aktivitātes pacēlumu un koncentrēšanās spēju visas dienas garumā un pat naktī.

"Es kafiju nekad nelietoju no rīta, bet parasti pēcpusdienā, kad psiholoģiskā mundruma un enerģijas uzlādes nolūkos iedzeru vienu, labu, melnas kafijas krūzi. Tas nav tāds laika vilkšanas pasākums, tas drīzāk ir iedzert kafiju un doties tālāk, pagarināt darbadienu par pāris stundām," TV raidījumu vadītājs Kaspars Ozoliņš

"Kafijas malkošana ir neatņemama manas dienas sastāvdaļa. Sākumā uzmundrinot fizisko ķermeni, kafijas iedarbība sniedzas vēl tālāk - tā veicina konsekventu domāšanu, palīdz idejas sakārtot loģiskā secībā. Kafija man ir absolūti nepieciešama, jo sniedz ierosmi uzsākt rakstīšanu un turpināt darbu vairākas stundas. Tā palīdz koncentrēties, sakārtot vārdus, teikumus, visu tekstu lasītājam uztveramā formā un veidolā. Tādēļ ir pilnīgi dabiski, ja cilvēks, kuram jādomā un jāraksta, labprāt bauda kafiju. Kafija ir mana sabiedrotā un palīdze," saka rakstnieks Māris Bērziņš

"Man ikdienā ļoti patīk smarža un kafija ir viena no tām smaržām, kas man palīdz justies labi. Nezinu, vai kafija man palīdz saglabāt mundrumu, bet es ticu tam, ka izdzerot kafijas krūzīti pārtraukumā starp darbiem tā palīdzes man kļūt mundrākai un organizētākai," dalās latviešu uzņēmēja un skaistumkonkursa "Mrs. Universe 2008" uzvarētāja Marika Ģederte.

"Atceros pāris reižu, kad stipras kafijas krūze ir palīdzējusi izvilkt radošu nakti studijā, lai izspiestu no sevis pēdējās enerģijas paliekas un ieliktu tās ierakstā. Ja kafija pati par sevi man neliek just kādu eiforiju vai ko tamlīdzīgu, tad tā liek justies labi padarītie darbi. Kafija man parasti iedod enerģijas lādiņu, tādu kā grūdienu, kas reizēm ir nepieciešams veiksmīgākam dienas iesākumam pēc nomodā pavadītas vai sliktāk gulētas nakts," stāsta Eiropas attīstības gada jauniešu vēstnieks Latvijā, reperis un daudzu citu sfēru profesionālis Ansis Kolmanis.

"Sacensības parasti ir ļoti garš un enerģiju izsmeļošs process kopumā, jo dienu pirms sacensībām vienmēr ir jārēķinās ar gariem treniņiem, kas nereti ievelkas līdz vēlam vakaram, savukārt nākamajā dienā agri no rīta jau atkal ir jābūt uz starta, ir jābūt 100% gatavam un tieši tajos brīžos kafija lieti noder, lai atvērtu acis, dabūtu tonusu, uzlādētu sevi morāli un nodrošinātu nepieciešamo adrenalīna līmeni veiksmīgam startam," par kafiju un autosportu stāsta Latvijas drifta profesionālis Raivis Graudiņš.

Lielākā un modernākā kafijas ražotne Baltijas valstīs SIA "Melnā Kafija" kopš 1996.gada ražo svaigi grauzdētu kafiju tepat Latvijā, Ķekavas novadā. Kopš 2010.gada rudens SIA "Melnā Kafija" ietilpst Zviedrijas kafijas ražotāja "Löfbergs Lila" ģimenes uzņēmuma grupas sastāvā un pārstāv "Löfbergs" produkciju, veic tās izplatīšanas vadību Baltijā un Austrumeiropā. Savukārt uzņēmuma ražotnē Ķekavā tiek ražoti pašu izstrādāti zīmoli "Melna Coffee" un "Professional", kā arī tiek izstrādāti maisījumi privātiem zīmoliem pēc individuāla pasūtījuma. "Professional" līnijas kafijas pupiņu maisījumu sortiments ir profesionālu ("HoReCa") atzīts un tas tiek piedāvāts kafejnīcām, bāriem, restorāniem, viesnīcām un birojiem. Uzņēmuma produkcija tiek pārdota Latvijā, kā arī eksportēta uz Krieviju, Lietuvu, Igauniju, Somiju, Dāniju, Baltkrieviju un citām valstīm. SIA "Melnā Kafija" speciālisti zaļās kafijas pupiņas iepērk tikai no pārbaudītiem un sertificētiem piegādātājiem Eiropā, gan arī kafijas audzēšanas reģionos Centrālāfrikā, Brazīlijā, Kolumbijā un Āzijas valstīs. "Melnā Kafija" ražo vairāk nekā 50 dažādus kafijas produktus mazumtirdzniecībai un "HoReCa" segmentam.


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Prāta darbnīca - ļauj prātam darboties!
Padalies priekā
Theme site super 000*** hc.lv

eEkDiWrBhz

Theme site super 000*** lv.hc.lv

phGPkKvEvJ

best porn

Ludie


ienāktreģistrēties