Dzīvot veselīgi ir vienkārši!

Lelde Sutena, 18.11.2011., 22:28

Dzīvot veselīgi mūsdienās ir gan modes lieta, gan nepieciešamība pašu labsajūtai. Labas formas atslēga un veselīga dzīvesveida noslēpums ir pavisam viegli atklājams – vairāk soļu ikdienā, vairāk augļu un dārzeņu mūsu ēdienkartē, kā arī papildus ūdens glāze –, tomēr šie ir tikai daži veidi, ko mainīt savā dzīvesveidā, sev neko neaizliedzot.

Veselīgs dzīvesveids

Ko īsti nozīmē veselīgs cilvēks? Tas ir cilvēks, kurš nesmēķē, ēd veselīgi un nodarbojas ar fiziskām aktivitātēm, kā arī ir ar veselīgu svaru normas robežās. Izklausās vienkārši, viss, kas ir jādara – jāievieš nelielas izmaiņas savās dienas gaitās.

Viena no lielākajām problēmām pasaulē ir fizisko aktivitāšu trūkums. Cilvēki apzinās, ka tās ir nepieciešamas, tomēr aizbildinās ar laika trūkumu, bieži trūkst motivācijas vai ir kauns par saviem liekajiem kilogramiem, lai ietu uz sporta zāli. Pat šķietami mazas aktivitātes kā mājas tīrīšana, rušināšanās pa dārzu vai pastaiga ar suni nāks tikai par labu.

Ja jūs nevarat saņemties fiziskām aktivitātēm, piemēram, skriešanai, riteņbraukšanai vai trenažieru zālei, ir citi veidi, kā sevi uzturēt formā:

 • Izvairieties no sēdēšanas pie televizora pēc iespējas biežāk, tādā veidā jūs darīsiet dažādas citas aktivitātes, un tas būs daudz labāk nekā sēdēt uz dīvāna un vēl uzgrauzt neveselīgus našķus. Turklāt pie televizora vai datora mēs uzņemam daudz vairāk kaloriju – to der atcerēties.
 • Veiciet darbības telefonsarunu laikā. Uzkopiet māju vai vienkārši stāviet kājās, kā arī pastaigājiet kaut vai vien pa istabu. Tā jūs apvienosiet mazās aktivitātes ar jauku sarunu.
 • Iekārtojiet savu blociņu, kur uzskaitāt visas savas aktivitātes. Vakarā jūs varēsiet pārdomāt, cik ilgi jūs nosēžat neko nedarot, turklāt apdomāt, ko varētu izdarīt vairāk.
 • Uzkopiet māju, šķūrējiet sniegu, ravējiet dārzu, grābiet lapas – tā savienosiet lietderīgo ar aktivitātēm.
 • Izbaudiet mirkļus ar mīļoto cilvēku. Skūpstīšanās un mīlēšanās laikā var patērēt daudz kaloriju. Šis ir vispatīkamākais veids.

Ēšanas paradumus arī ir nedaudz jāmaina, tomēr diētas noteikti nav tas labākais veids.

 • Veselīgs dzīvesveidsĒdiet vairāk augļus un dārzeņus – pievienojiet tos ikvienam ēdienam. Ēdot beztauku jogurtu vai vājpiena piena produktus, jūs uzņemsiet mazāk kaloriju, taču izmaiņas pat nejutīsiet.
 • Lietojiet vairāk garšvielu, bet ne sāli. Īpaši asie ēdieni veicina vielmaiņu.
 • Mēģiniet ko aizvietot, piemēram, pārskatiet savu ledusskapja saturu, izvēlaties trīs savus visbiežāk lietotos pārtikas produktus, apskatiet uzturvielu saturu, un pēcāk veikalā izvēlaties šos pašus produktus ar zemāku kaloriju un tauku saturu.
 • Lietojiet uzturā vairāk ūdens un izvairieties no atspirdzinošajiem dzērieniem – tie satur ļoti daudz cukura.
 • Ēdiet biežāk, bet mazākās porcijās. Tas iekustinās vielmaiņu biežāk, tādējādi jūs patērēsiet vairāk kaloriju.
 • Paēdiet pirms ejat uz pārtikas veikalu, lai nerastos vēlmes ņemt visu neveselīgo izsalkuma ietekmē. Tāpat arī sastādiet konkrētu sarakstu, kas ir jāpērk un stingri pie tā pieturaties.

Dzīvot veselīgi nenozīmē ieviest dzīvesveidā radikālas pārmaiņas. Tikai nelieli ikdienas sīkumi palīdzēs uzlabot jūsu veselību, bet lielie mēģinājumi gandrīz vienmēr cietīs neveiksmi. Der atcerēties, ka veselīgs cilvēks vienmēr izskatās labāk un ir laimīgāks.


2 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
jolanta, 20.02.2012. 11:41:32 (ip:80.232.186.130)
Komentāra reitings: 0

7 nja baigi labi

Lomik.s., 24.04.2013. 18:51:12 (ip:213.226.141.19)
Komentāra reitings: 0

(
)
(
)
(

Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz rakstu sarakstu

Reklāma
Datuve.lv tehnoloģiju jaunumu portāls
Padalies priekā
Theme site super 000*** ru.hc.lv

vYmTuSZcfF

Theme site super 000*** hc.lv

eEkDiWrBhz

Theme site super 000*** lv.hc.lv

phGPkKvEvJ


ienāktreģistrēties