Invalīdu un riteņbraucēju organizācijas vienojas par sadarbību cīņā par vides pieejamību

Latvijas Riteņbraucēju apvienība, 11.02.2015., 11:53

Invalīdu un viņu draugu apvienība "Apeirons" noslēgusi vienošanos ar Latvijas riteņbraucēju apvienību par kopīgu sadarbību publiskās vides pieejamības, kvalitātes un pārvietošanās apstākļu veicināšanā, kā arī mobilitātes sasniegšanā pilsētas vidē.

"Apeirons"Kopīgu mērķu vārdā abas puses apņēmušās ņemt vērā abu intereses, atbalstīt viena otru publiskajos pasākumos, iesaistīties abu sabiedriskajās aktivitātēs, kā arī informēt par savām aktualitātēm. Vienošanos parakstīja Latvijas Riteņbraucēju apvienības valdes priekšsēdētājs Viesturs Silenieks un "Apeirons" valdes priekšsēdētājs Ivars Balodis.

"Velo infrastruktūras uzlabojumi veicina ne tikai drošāku pārvietošanos ar divriteni, bet būtiski ietekmē arī vides pieejamību veciem cilvēkiem, cilvēkiem ar redzes, dzirdes un kustību traucējumiem. Sevišķi tiem, kas ikdienā pārvietojas ratiņkrēslos vai ar speciāli pielāgotiem trīsriteņiem. Latvijas riteņbraucēju apvienības vārdā bijām patīkami pārsteigti, ka mūsu aktivitātes ir devušas atbalstu arī tām sabiedrības grupām, kurām velo infrastruktūras uzlabojumi ir veicinājuši labāku dzīves kvalitāti. Nākotnē plānojam sadarboties arī ar organizācijām, kas iestājās par publiskās vides pieejamību ģimenēm ar maziem bērniem. Iespēja būt sadzirdētam un panākt vides pieejamību ir daudz lielāka, ja līdzdarbojas tās sabiedrības grupas, kuras saista kopīgas intereses" stāsta Viesturs Silenieks.

Savukārt Ivars Balodis ir pārliecināts, ka ļoti daudzas organizācijas cīnās par līdzīgiem risinājumiem, taču ne vienmēr tās apsēžas pie viena galda, lai apkopotu spēkus. "Piemēram, augstas apmales uz ielām traucē gan cilvēkiem ar invaliditāti, gan veciem cilvēkiem, gan velobraucējiem, gan, piemēram, vecākiem ar bērnu ratiņiem. Arī gājējiem tās nav vajadzīgas. Esam atraduši kopīgus darbības virzienus ar Latvijas Riteņbraucēju apvienību un kopīgi noteikti varam atrisināt ļoti daudz jautājumus, kas saistīti ar vides pieejamību, loģisku infrastruktūras plānošanu un citiem jautājumiem. Darba ir daudz un ceram, ka kopā tos izdosies atrisināt ātrāk un veiksmīgāk."

Latvijas Riteņbraucēju apvienība ir dibināta ar mērķi veicināt ikdienas un tūrisma riteņbraukšanas kā satiksmē ērta, ekonomiska, veselīga un videi draudzīga pārvietošanās veida attīstību Latvijā. Tā apvieno un veido sadarbību starp ražotājiem, riteņbraucējus pārstāvošām nevalstiskām biedrībām, juridiskām un fiziskām personām efektīvākai kopīgo interešu pārstāvēšanai. Apvienības biedri popularizē riteņbraukšanu kā veselīgu dzīvesveida sastāvdaļu, veicina velo izglītību, kā arī līdzdarbojas priekšlikumu izstrādē ceļu satiksmes organizācijas un citu attīstības plānošanas dokumentu un normatīvu pilnveidošanai.

Invalīdu un viņu draugu apvienība "Apeirons" ir dibināta ar mērķi integrēt sabiedrībā cilvēkus ar invaliditāti, lai uzlabotu viņu dzīves kvalitāti Latvijā un veicinātu sabiedrības sapratni un toleranci.


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Padalies priekā
Article Post Permanent thestarnewstoday.com thesunnewstoday.com thetelegraphnewstoday.com thetorontosunnewstoday.com timesofnetherland.com timesofspanish.com Dont hesiate to contact us

Lonniemuh

All time cool 000*** ru.hc.lv

IrqskOAuxb

All time cool 000*** hc.lv

YImPiDkfSE


ienāktreģistrēties