Studentiem jauns Līderis

Ilze Bertāne, 06.03.2010., 14:42

6.martā, Latvijas Studentu apvienības (LSA) Kongresā par organizācijas prezidentu, ar absolūto balsu vairākumu ievēlēts Latvijas Universitātes students Edgars Bērziņš, kurš līdz šim aktīvi cīnījies pret kredītu izsniegšanu eiro valūtā. Bērziņš par nākamā gada prioritātēm izvirzījis studiju pieejamības veicināšanu.

Situācijā, kad valstī ekonomisko grūtību dēļ studentiem ir jāizšķiras par studijām Latvijā vai ārzemēs, studiju pieejamība ir vitāli svarīga augstākās izglītības attīstībai. Pēc ievēlēšanas Edgars Bērziņš uzņēmies pārstāvēt visus 120 000 studentus, kā arī solījies savā darbībā neaizmirst LSA saukli - "Studentu lieta - taisna un cieta".

LSA Kongress apstiprinājis arī 2010. gada vadlīnijas, kurās noteikts, ka organizācija turpinās cīnīties pret krasajiem finansējuma samazinājumiem augstākajā izglītībā, kā arī iestāsies pret studiju programmu dublēšanos, iekļūstot licencēšanas komisijā, kura izsniedz studiju programmām atļaujas uzsākt savu darbību.

Jaunievēlētais prezidents ir gatavs turpināt diskusijas ar Izglītības un zinātnes ministriju, kā arī ar valdību, tomēr neizslēdz iespējamību nākamajā gadā organizēt jaunas protesta akcijas, ja valstij, veicot budžeta konsolidāciju 400 miljonu latu apjomā, atkal vissmagāk būs jācieš izglītības nozarei.

Latvijas Studentu apvienības mērķis ir pārstāvēt Latvijas studentus un cīnīties par viņu kā nozīmīgas sabiedrības sociālās grupas tiesību un interešu ievērošanu nacionālā un starptautiskā mērogā.
 


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Datuve.lv tehnoloģiju jaunumu portāls
Padalies priekā
Article Post Permanent thestarnewstoday.com thesunnewstoday.com thetelegraphnewstoday.com thetorontosunnewstoday.com timesofnetherland.com timesofspanish.com Dont hesiate to contact us

Lonniemuh

All time cool 000*** ru.hc.lv

IrqskOAuxb

All time cool 000*** hc.lv

YImPiDkfSE


ienāktreģistrēties