Aptauja: gandrīz puse Latvijas iedzīvotāju vēlētos sekot pašvaldības sēdēm interneta tiešraidē

Nadina Erdmane, 02.04.2015., 10:39

49% aptaujāto atzina, ja vien būtu laiks, labprāt izmantotu iespēju regulāri vērot interneta tiešraidē savas pašvaldības sēdes, savukārt 43% no aptaujātajiem Latvijas iedzīvotājiem šādu iespēju izmantotu neregulāri, liecina telekomunikāciju operatora "Triatel" veiktais pētījums.

Tikai 8% atzina, ka šāda iespēja nav aktuāla, vai arī labprātāk pašvaldības sēdes apmeklētu klātienē. Tajā pašā laikā 83% Latvijas iedzīvotāju atzīst, ka viņi vēlētos būt lietas kursā par savas pašvaldības darbu, rezultātiem un tās pieņemtajiem lēmumiem.

Pētījums atklāj, ka 59% respondentu būtu svarīgi, ja tiešraides laikā ar e-pasta starpniecību būtu iespēja uzdot jautājumus sēdes dalībniekiem, turklāt saņemt arī tūlītēju atbildi, tā veidojot savstarpēju dialogu. 38% šāda iespēja būtu aktuāla tikai gadījumā, ja sēdē tiktu apspriesti iedzīvotājiem būtiski jautājumi.

"Pētījuma rezultāti liecina, ka pašvaldības šobrīd ir faktiski izaicinājuma priekšā: cilvēki vēlas interaktīvas – ar iespēju uzdot jautājumu attālināti - domes sēdes, cilvēki vēlas, lai dome pašvaldības telpās darbiniekiem pieejamo bezvadu internetu bez maksas piedāvātu arī apmeklētājiem. No vienas puses, tās ir tikai normālas digitālās sabiedrības nodokļu maksātāju vēlmes, no otras puses – tas ir ļoti liels izaicinājums daudzām pašvaldībām, gan raugoties no praktiskās demokrātijas viedokļa, gan no praktiskās informācijas tehnoloģiju pielietošanas dzīvē viedokļa," stāsta telekomunikāciju operatora "Triatel" valdes priekšsēdētājs Viktors Topors.

Rezultāti liecina, ka 53% respondentu ikdienā uzturas ārpus mājas, tāpēc viņiem ļoti svarīga ir iespēja izmantot bezvadu interneta bezmaksas pieslēgumu savas pašvaldības centrālajās (sabiedriskajās) vietās. 27% pilnībā apmierina esošā situācija, jo gan bibliotēkā, gan pagasta pārvaldes telpās ir pieejams bezvadu internets, bet 20% pietiek ar mobilā interneta sniegto pārklājumu.

Tieši puse aptaujāto uzskata, ka pašvaldībai būtu jānodrošina iespēja bez maksas izmantot bezvadu internetu, pamatojoties uz to, ka tiek maksāti nodokļi, savukārt pašvaldībai bezmaksas interneta nodrošināšana nerada papildus izdevumus. Nedaudz vairāk nekā trešdaļa jeb 38% aptaujāto uzskata, ka administratīvos centros šāda iespēja būtu jānodrošina bez maksas, bet 8% uzskata, ka pašvaldībai nav jāfinansē iedzīvotāju privātās vajadzības.

Lūgti nosaukt vietas, kurās vajadzētu būt pieejamam bezvadu internetam, respondenti primāri nosauca pašvaldības administrācijas un sabiedriskās ēkas, autoostas un medicīnas iestādes, kā arī autobusus un vilcienus.

Pētījumu organizēja telekomunikāciju operators "Triatel", no 18. marta līdz 1. aprīlim kopumā aptaujājot 632 iedzīvotājus reģionālajās pašvaldībās, kā arī Rīgā.


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Prāta darbnīca - ļauj prātam darboties!
Padalies priekā
Article Post Permanent thestarnewstoday.com thesunnewstoday.com thetelegraphnewstoday.com thetorontosunnewstoday.com timesofnetherland.com timesofspanish.com Dont hesiate to contact us

Lonniemuh

All time cool 000*** ru.hc.lv

IrqskOAuxb

All time cool 000*** hc.lv

YImPiDkfSE


ienāktreģistrēties