Biedrības "Latvija Tibetai" aicinājums Latvijas uzņēmējiem
Tālivaldis Kronbergs, Latvijas Studentu vortāla "StudentNet" galvenais redaktors, 19.05.2008., 06:43Aicinām kļūt par biedrības "Latvija Tibetai" rīkotās sociālās akcijas "Nepērc Ķīnas preci" dalībniekiem, ļaujot uz savu veikalu/kafejnīcu/klubu/kinoteātru durvīm vai skatloga uzlīmēt uzrakstu "Šeit nepārdod Ķīnas preces".
Akcija tiek rīkota ar mērķi informēt Latvijas iedzīvotājus, ka ar katras Ķīnā ražotas preces pirkumu viņi gan morāli, gan finansiāli atbalsta cilvēktiesību pārkāpumus Ķīnā, tās neiecietīgo politiku pret savas valsts iedzīvotājiem, kā arī citām tautām un valstīm. Akcijas materiālu dizaina autore ir Ieva Apsīte, datorsalikums — Ilva Kļaviņa.
Aicinot Latvijas sabiedrību iesaistīties Ķīnas preču boikota akcijā, tās rīkotāji un dalībnieki uzsver, ka akcijas pamatmērķis ir attieksmes paušana, tādējādi cenšoties ietekmēt Ķīnas valsts politiku. Vērtības, kuras aicina atbalstīt biedrība "Latvija Tibetai", saistītas ne tikai ar vardarbību un represijām pret Tibetas tautu, bet arī citām vājākām un mazāk aizsargātām tautām, kas cietušas un turpina ciest no Ķīnas valsts apspiedošās politikas. Tāpat sabiedrība tiek aicināta vērsties pret abortu un sterilizācijas piespiedu izmantošanu Ķīnas teritorijā, nāvessodiem, politiski ieslodzīto personu psihisku un fizisku spīdzināšanu, piespiedu darbaspēka izmantošanu, strādnieku tiesību ignorēšanu un citiem cilvēktiesību pārkāpumiem.
Ķīnas preču boikots saistīts arī ar preču zemo kvalitāti un neatbilstību vispārējiem kvalitātes standartiem, izraisot nopietnas bažas ne vien ASV un Eiropas valstu tirgos un patērētāju sabiedrībā, bet arī pašā Ķīnā, kuras iedzīvotāji bailēs no saindēšanās labprātāk izvēlas citu valstu ražojumus. Tas, ko mēs lūdzam no jūsu puses, ir tikai un vienīgi morāls atbalsts šai sociāli nozīmīgajai idejai cīņā par cilvēktiesību ievērošanu un aizstāvību, ļaujot uzlīmēt uzlīmi uz jūsu vadītās iestādes durvīm vai skatloga. No savas puses apsolām jūs minēt kā akcijas dalībniekus un idejas atbalstītājus savās publicitātes kampaņās, mediju pasākumos un preses relīzēs. Apsolām, ka akcijas noslēgumā uzlīmes no jūsu veikala durvīm/skatloga mēs paši arī noņemsim.
Visi tie, kas nolems atbalstīt šo sociālo akciju, saņems no mums nozīmītes ar uzrakstu "Es nepērku Ķīnas preces", kuras paredzētas kā dāvana jūsu veikala/kafejnīcas/kluba/kinoteātra apmeklētājiem vai nu pievienojot tās pirkumam, vai dāvinot tāpat. Līdzīgas Ķīnas preču boikota akcijas ar mērķi veicināt politiskas pārmaiņas Ķīnā, notikušas arī ASV, Kanādā, Anglijā un Francijā. Akcijā tiek aicināti iesaistīties arī tie cilvēktiesību, taisnīguma, miera un brīvības atbalstītāji, kuru veikalos vai uzņēmumos pārdod Ķīnas preces. Preču kontroles nebūs! Galvenais šajā akcijā — ir darīt zināmu savu attieksmi un aizstāvēt demokrātiskas vērtības.
Saziņai un sadarbībai biedrības "Latvija Tibetai" sabiedrisko attiecību koordinatore Ieva Apsīte — mob.tel.29105578, e—pasts: apsinte@gmail.com.
Starptautiskās tirdzniecības radītais ieguldījums Ķīnas ekonomikā ir nodrošinājis ar resursiem Ķīnas komunisma režīmu un ļāvis Ķīnai īstenot pasaulē ievērojamākos cilvēktiesību pārkāpumus. Ik reizi, nopērkot Ķīnā ražotu preci, mēs sniedzam kā morālu, tā finansiālu atbalstu Ķīnas valdībai, kura arvien būs spējīga:
* Paplašināt masveidīgu ķīniešu (Ķīnas iedzīvotāju) iepludināšanu Tibetā;
* Izvērst nežēlīgus kontroles un apspiešanas mehānismus pret tibetiešiem, kā arī citām mazāk aizsargātām tautām;
* Sistemātiski mazināt Tibetas autonomiju, pakļaujot un ierobežojot valodas, reliģijas, kultūras, tautas tradīciju un dzīvesveida saglabāšanu un attīstību Tibetā;
* Kā arī uzturēt milzīgu okupācijas armiju un kodolieročus Tibetas teritorijā.
Ar katru nopirkto Ķīnas preci tu atbalsti un līdzfinansē:
* "Pasaulē lielāko piespiedu darbaspēka nometņu sistēmu un veidošanu" (Laogai Research Foundation);
* "Biežu un nekritisku nāvessodu izpildīšanu" ("Amnesty International");
* "...3 mēnešu laikā izpildīti vairāk nāvessodu nekā visā pasaulē 3 gadu laikā..." ("Amnesty International");
* "Uz nāvi notiesāto ieslodzīto ķermeņa daļu un orgānu tirdzniecību un transplantāciju" ("Human Rights Watch");
* "Ķīnas zemnieku un strādnieku pamattiesību neievērošanu un pilnīgu noliegšanu" ("China Labor Bulletin"/"China Rights Forum");
* "Piespiedu sterilizācijas un abortu izmantošanu" (Population Research Institute/Laogai Research Foundation);
* "Reliģiju ierobežošanu un nežēlīgu apspiešanu" ("Human rights Watch"/Cardinal Kung Foundation);
* "Psihisku vardarbību pret politiski ieslodzītajiem un viņu psihisku ietekmēšanu, kas pelnījusi kriminālu sodu" ("Columbia Journal of Asian Law");
* "Ieslodzīto spīdzināšanu" ("Amnesty International");
* ""Masu iznīcināšanas ieroču" nelegālu tirdzniecību" (CIA, Office of Naval Intelligence);
* "Drakoniskas represijas Austrumu Turkestānā" (Uighur Human Rights Coalition/"Amnesty International");
* "Militārās operācijas un genocīdu Tibetā" (International Committee of Jurists);
* "Militārisma politikas attīstību un agresiju" ("Human Rights Watch");
* "Pasaulē spēcīgāko interneta cenzūru" ("Amnesty International").
umer23sof
Hello. This post was created with XRumer 23 StrongAI. Good luck :)XRumer23Lor
Юнистим – спецтехника для эффективного выполнения строительных работ юнистим миасс unisteam comunisteam_com_jkpa