Liepājas Dizaina un mākslas vidusskola izgatavojusi Latvijas prezidentūras suvenīrus

Liepājas Dizaina un mākslas vidusskola, 18.03.2015., 09:43

Februārī Liepājas Dizaina un mākslas vidusskola, atsaucoties LR Kultūras ministrijas lūgumam, izgatavoja 630 koka piespraudes, kas martā radošās nedēļas "Radi!" laikā tiek dāvinātas augsta līmeņa ekspertiem dažādās konferencēs.

Ar zīmola "NicePlace" dizaineres Zanes Ernštreites iesaisti ir radīts dizaina koncepts piespraudei, kuru realizēja Liepājas Dizaina un mākslas vidusskolas audzēkņi un pasniedzēji. Tās ir koka piespraudes 0,5 cm biezā koka ripā, ar dabisku mizu apkārt, kurā tika izurbti caurumi pēc izveidotā šablona, un tajos izšūta senlatviešu zīme – Saules zīme vai Austras koks. Ar šo suvenīru LR Kultūras ministrija vēlas arī pavēstīt par Latvijas jauniešu potenciālu radošo industriju attīstībā un seno latvisko tradīciju aktualizēšanu mūsdienās.

Latvijas prezidentūras suvenīri

"LR Kultūras ministrija, kas organizē šo kampaņu, mūs uzrunājusi kā uzticamu partneri, kuram var deliģēt šāda suvenīra izgatavošanu. Mūsu skolai tā ir laba atpazīstamība, jo ir radīts arī reklāmas video. Paveiktais darbs ir mūsu spēju apliecināšanas process un mums ir pamats justies gandarītiem par paveikto. Ne katra skola ir tik fleksibla, lai spētu mācību procesā integrēt šādu piedāvājumu", uzsver Liepājas Dizaina un mākslas vidusskolas direktore Smaida Rubeze.

Latvijas prezidentūras suvenīri

Pie koka piespraužu izgatavošanas strādāja Liepājas Dizaina un mākslas vidusskolas Metāla izstrādājumu dizaina, Koka izstrādājumu dizaina un Ādas izstrādājumu dizaina izglītības programmu audzēkņi un pasniedzēji. Bija nepieciešams sagriezt un ietonēt koka pamatnes, izurbt caurumus atbilstoši šablonam, izšūt rakstus, sagatavot brošas aizmuguri un izveidot aizdari.

Latvijas prezidentūras suvenīri

Šobrīd liela daļa piespraudes jau uzdāvinātas, tomēr gaidāmas vēl aktivitātes, kurās pie pastkartes veida pamatnes piestiprinātās piespraudes kopā ar nelielu senlatviešu zīmes aprakstu, kā arī atsauci uz autoriem, tiks dāvinātas jaunajiem īpašniekiem.

Video: www.youtube.com/watch?v=3SURqXaBW9o.


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Padalies priekā
Article Post Permanent thestarnewstoday.com thesunnewstoday.com thetelegraphnewstoday.com thetorontosunnewstoday.com timesofnetherland.com timesofspanish.com Dont hesiate to contact us

Lonniemuh

All time cool 000*** ru.hc.lv

IrqskOAuxb

All time cool 000*** hc.lv

YImPiDkfSE


ienāktreģistrēties