Atšķirības darba samaksā sievietēm un vīriešiem

Eiropas Komisija, 04.03.2012., 18:19

Atšķirība starp vīriešu un sieviešu vidējo darba samaksu stundā ir zināma kā atšķirība sieviešu un vīriešu darba samaksā.

Atšķirība sieviešu un vīriešu darba samaksā atspoguļo darba tirgū pastāvošo diskrimināciju un nevienlīdzību, kas praksē skar galvenokārt sievietes. Šīs atšķirības iemesli ir dažādi, taču tie ir savstarpēji saistīti. Lai saprastu, kāpēc atšķirība sieviešu un vīriešu darba samaksā pastāv, un uzzinātu vairāk par ES darbībām atšķirības novēršanas jomā, apmeklējiet ec.europa.eu/equalpay.

Zēns vai meitene – iespējas vienlīdzīgas?

Bērniem piedzimstot ir līdzvērtīgas iespējas, bet izglītības un karjeras ziņā no zēniem un meitenēm tiek sagaidītas atšķirīgas lietas. Izaugot zēns pelnīs vidēji par 17% vairāk nekā meitene.

Vai mūsu darbs tiek novērtēts vienādi?

Sievietēm ir tāda pati vai labāka kvalifikācija kā vīriešiem, taču viņu prasmes bieži vien netiek vērtētas tikpat augstu, un viņām ir lēnāka karjeras izaugsme. Rezultāts? Eiropas Savienībā sieviešu ienākumi ir vidēji par 17% mazāki nekā vīriešiem.

Vai bērna piedzimšana kaitēs manai karjerai?

Pienākumu sadale ģimenē nebūt nav līdzvērtīga, tāpēc sievietes biežāk uz laiku pārtrauc darbu un bieži vien neatgriežas pilnas slodzes darbā. Rezultātā sievietes pelna vidēji par 17% mazāk nekā vīrieši.

Līdzvērtīgs darbs, līdzvērtīga pensija?

Sieviešu ienākumi mūža laikā ir vidēji par 17% mazāki nekā vīriešiem. Un, aizejot pensijā, sievietes ienākumu atšķirības rezultātā saņem arī mazākas pensijas, tāpēc vecumā sievietes biežāk nekā vīrieši dzīvo nabadzībā.


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Padalies priekā
Article Post Permanent thestarnewstoday.com thesunnewstoday.com thetelegraphnewstoday.com thetorontosunnewstoday.com timesofnetherland.com timesofspanish.com Dont hesiate to contact us

Lonniemuh

All time cool 000*** ru.hc.lv

IrqskOAuxb

All time cool 000*** hc.lv

YImPiDkfSE


ienāktreģistrēties