Baptistu dziesmu svētkos Cēsīs vāks atbalstu Svētā Jāņa baznīcas restaurācijai

Dainis Pandars, 15.07.2015., 13:10

No 13.-19. jūlijam Cēsīs notiekošajos Latvijas baptistu draudžu VIII Dziesmu svētkos "Dziesma Latvijas dvēselei" notiks vairāki labdarības projekti, kur vienā no tiem būs iespēja atbalstīt pilsētas simbola Svētā Jāņa baznīcas restaurāciju.

Cēsu Sv. Jāņa baznīcā notiks vairāki pasākumi un vienā no tiem, 16. jūlijā plkst. 20.00 Cēsu baptistu draudzes zvanu ansambļa koncerta laikā klātesošie ar ziedojumu varēs atbalstīt 13. gadsimtā celtās baznīcas restaurāciju. Sv. Jāņa baznīca ir otrs (līdztekus viduslaiku pilij) ievērojamākais arhitektoniskais objekts Cēsīs un viens no vecākajiem viduslaiku arhitektūras pieminekļiem, kā arī viena no senākajām un varenākajām sakrālā kulta celtnēm Latvijā. Šobrīd ir paredzēts uzsākt otro restaurācijas darbu kārtu, kas paredz fasādes un baznīcas torņa atjaunošanu.

Vēl baptistu VIII Dziesmu svētku ietvaros vēsturiskajā celtnē 14. un 15. jūlijā plkst. 20.00 no baznīcas torņa pilsētas Rožu laukumā būs dzirdama pūšamo instrumentu izpildīta mūzika, bet 16. jūlijā plkst. 17.00, vērojot bērnu un jauniešu kristīgi muzikālās kustības mūziklu "Būsim kopā", varēs iepazīt baptistu konfesiju un tās attīstības vēsturi. Savukārt, 17. jūlijā plkst. 18.00 ikvienam būs iespēja piedalīties svētku Atklāšanas koncertā, bet plkst. 22.00 varēs dziedāt līdzi Jauniešu koru un pielūgsmes grupu izpildītajām dziesmām. 18. jūlijā plkst. 11.00 Sv.Jāņa baznīcā klātesošie varēs baudīt operdziedātāju Marlēnas un Arvīda Keiņu, virtuozā pianista Reiņa Zariņa un muzikālās Ozoliņu ģimenes koncertu "Svētī, Kungs, šo mūsu zemi".

Viens muzikāls pasākums notiks arī Cēsu evaņģēlisko luterāņu Svētās Annas lūgšanu namā, kurā sestdien, plkst. 17.00 notiks jauniešu nometnes "Fusion" koncerts.

Dziesmu svētku laikā Cēsīs ir paredzēts atbalstīt ne tikai Sv.Jāņa baznīcas restaurāciju, bet arī ar muzikāliem koncertiem iepriecināt Cēsu audzināšanas iestādes nepilngadīgos jauniešus un pilsētas pansionāta "Cīrulīši" iemītniekus, veikt labos darbus pilsētas teritorijas sakopšanā, kā arī katru dienu organizēt bezmaksas aktivitātes un dažādas nodarbības bērniem un jauniešiem.

"Reiz Vidzemē 18. gs. sākās Brāļu draudžu atnestā atmoda, kas dāvāja pavērsienu visas mūsu tautas vēsturē un ielika pamatus, kas darīja iespējamu Latvijas Valsts dibināšanu 1918. gadā. Aicinu uz Latvijas Baptistu draudžu savienības (LBDS) VIII Dziesmu svētkiem Cēsīs, lai kopīgi pateiktos Dievam un apzinātos, kas ir vērtīgākais, ko šodien, 21. gadsimtā, varam dot savai valstij, tautai un pasaulei," uz gaidāmajiem svētkiem aicina Latvijas Baptistu draudžu savienības bīskaps Pēteris Sproģis.

Jāatzīmē, ka svētku noslēguma dienā visi ir aicināti 19. jūlijā plkst. 12.00 piedalīties kopīgā ekumēniskā dievkalpojumā, kas notiks Cēsu pils parka estrādē un kuru vadīs Mateja baptistu draudzes mācītājs Ainārs Baštiks, bet svētrunu teiks Pēteris Sproģis.

Vairāk informācijas par Latvijas baptistu VIII Dziesmu svētkiem "Dziesma Latvijas dvēselei" Cēsīs var atrast mājas lapā: www.lbds.lv.


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Prāta darbnīca - ļauj prātam darboties!
Padalies priekā
Article Post Permanent thestarnewstoday.com thesunnewstoday.com thetelegraphnewstoday.com thetorontosunnewstoday.com timesofnetherland.com timesofspanish.com Dont hesiate to contact us

Lonniemuh

All time cool 000*** ru.hc.lv

IrqskOAuxb

All time cool 000*** hc.lv

YImPiDkfSE


ienāktreģistrēties