Uzsākta labdarības akcija "Skolas soma"

Ilze Šēfere-Siliņa, 01.07.2009., 14:14

Lai palīdzētu bērniem no trūcīgām ģimenēm daudzviet Latvijā uzsākt skolas gaitas, portāls Ziedot.lv nu jau ceturto gadu rīko labdarības akciju "Skolas soma", kuras ietvaros vāc ziedojumus skolas piederumu iegādei bērniem no trūcīgām ģimenēm.

Šogad portāls Ziedot.lv labdarības akciju rīko sadarbībā ar 23 Reģionālo labdarības organizāciju tīkla organUzsākta labdarības akcija "Skolas soma"izācijām un papildu naudas ziedojumiem aicina līdzcilvēkus ziedot arī mantas – skolas piederumus, sporta tērpus, somas, grāmatas u.c. Mantiskos ziedojumus gaidīsim Rīgā, Bruņinieku ielā 10a.

Lai palīdzētu mazajiem skolēniem uzsākt skolas gaitas, aicinām ziedot internetā www.ziedot.lv projektam "Skolas soma" ar internetbankas starpniecību vai norēķinu karti. Ziedot iespējams, zvanot arī uz labdarības tālruni 90006383. Akcijai ziedot Latvijas reģionos aicinās 23 vietējās labdarības organizācijas, savukārt visā Latvijā šai akcijai varēs ziedot ziedojumu kastītēs RIMI lielveikalos un hipermārketos visā Latvijā. Labdarības akcija noritēs no 1. jūlija līdz 31. augustam.

Latvijā ir daudz ģimeņu ar skolas vecuma bērniem, īpaši reģionos, kuras dzīvo uz nabadzības sliekšņa. Īpaši to stāvoklis pasliktinājies vispārējās ekonomiskās krīzes ietekmē un tādēļ mūsu palīdzību šogad gaida daudz vairāk bērnu – 2270 skolēnu (pēc reģionālo sadarbības partneru aprēķiniem).

Ziedot.lv aptaujāto ģimeņu pārstāvji aprēķināja, ka izdevumi skolas gaitu uzsākšanai vienam bērnam izmaksā vismaz 100 latu. Šī summa ir nesasniedzama augstākminētajām ģimenēm, un tuvojoties mācību gadam, šo ģimeņu vecākus pārņem izmisums par to, kā lai sagādā visu mācībām nepieciešamo.

Kopš akcijas uzsākšanas, četru gadu laikā ar ziedotāju atbalstu un atsaucību dāvanu kartes 35 latu apmērā skolas piederumu iegādei jau ir saņēmuši 2175 skolēni par kopējo summu 70 367 latiem.

Palīdzēsim arī šogad bērniem izjust skolā iešanas prieku! Svētku sajūtu un atbalstu varam sniegt daudzām ģimenēm daudzviet Latvijā, kas īpaši svarīgi ekonomiskās krīzes situācijā. Ziedojot 35 latus, varam uzdāvināt daļu no nepieciešamajām lietām, lai kāds pirmklasnieks, kuram vecāki nevar iegādāties skolas piederumus, ar prieku uzsāktu skolas gaitas! Palīdzēt varam arī ziedojot lietošanai derīgus skolas piederumus un lietas, kuras pašu skolēniem vairāk nav derīgas, bet kādam citam skolēnam – ļoti nepieciešamas!

Lai nodrošinātu to, ka ziedotie līdzekļi patiešām tiek izlietoti skolas preču iegādei, ģimenes nesaņems naudu, bet gan īpašas dāvanu kartes 35 latu apmērā, ko varēs izlietot, iegādājoties tikai skolas preces.

Akcija "Skolas soma" tiek īstenota sadarbībā ar sekojošām Reģionālā labdarības organizāciju tīkla sadarbības organizācijām: Alūksnes un apes novada fonds, Auces latviešu biedrības Krīzes centrs "Namiņš" , Auces bērnu invalīdu biedrība "Māriņa" , "Glābiet bērnus" Amatas, Bebru, Vaives pagasta nodaļas un Īles atbalsta grupa, Inčukalna Invalīdu biedrība , Kuldīgas daudzbērnu ģimeņu biedrība "Šūpulītis" , Kultūras biedrība "Spektrs", Latvijas Humānās palīdzības , Latvijas Samariešu apvienība, Latvijas Sarkanā Krusta Saldus nodaļa , Latvijas SOS bērnu ciematu asociācija, Lauku sieviešu klubs DORE , Lielvārdes Attīstības fonds, Mērsraga invalīdu atbalsta centrs, Biedrība "Otrās Mājas", Nodibinājums "Palīdzēsim.lv", Valmieras novada fonds , Vecumnieku daudzbērnu ģimeņu biedrība "Saulgrieze" , Viļānu bērnu – invalīdu biedrība ""Saulstariņi" un Talsu novada fonds, kā arī ar šo pilsētu pašvaldībām.

Projekta gaitai un ziedojumu izlietojumam ikviens var sekot līdzi portālā www.ziedot.lv.
 


1 komentārs Komentēšana pieejama visiem.
sb (sany_02@inbox.lv), 02.08.2009. 22:46:26 (ip:81.198.176.250)
Komentāra reitings: 0

Es saprotu,ka jauki ir palidzet,bet es nesaprotu,kapec palidz tik mazs gimenem,kapec tiesi tam 12??Lv ir tacu loti daudz trucigu gimenu,piemeram mana-Man ir 2 masas un 2 brali,mus audzina viens tetis,jo mamma pirms 3 gadiem nomira,nesen tetis zaudeja darbu,tagad vins ir uz bezdarbnieka statusa,tacu neskatoties uz to vinam mums ir kautkada veida janodrosina jaunam macibu gadam gan kancelejpreces,gan apgerbu..vinam tas jadara vienam,jo neviens cits nespej mums palidzet.
Protams man prieks,ka palidz citiem un uzdavinam berniem laimiti un prieku,bet es ar gribetu lai vismazs vienu reizi palidzet man-manai gimenei...

Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Padalies priekā
Article Post Permanent thestarnewstoday.com thesunnewstoday.com thetelegraphnewstoday.com thetorontosunnewstoday.com timesofnetherland.com timesofspanish.com Dont hesiate to contact us

Lonniemuh

All time cool 000*** ru.hc.lv

IrqskOAuxb

All time cool 000*** hc.lv

YImPiDkfSE


ienāktreģistrēties