Skolēni no maznodrošinātām ģimenēm saņems ziedotos līdzekļus skolas gaitu uzsākšanai

Ilze Šēfere, 27.08.2007., 08:56

Šī gada 31.augustā plkst.14:00, Kino "Rīga" 2.stāva zālē (Rīgā, Elizabetes ielā 61) labdarības akcijas "Skolas soma" ietvaros noritēs pasākums 1.septembra noskaņās, kur skolēni no maznodrošinātām ģimenēm saņems ziedotos līdzekļus skolas gaitu uzsākšanai. Pasākumā laipni aicināti piedalīties arī mediju pārstāvji.

Par to, cik ziedojumi labdarības akcijā piesaistīti un cik bērni saņems ziedoto palīdzību- dāvanu kartes 35 latu apmērā skolas preču iegādei - būs zināms šajā Skolas somas pasākumā. Tajā bērni ne tikai saņems ziedojumus, bet arī priecāsies par Marijas Naumovas bērnu un jauniešu studijas “MarieN Studio” bērnu dāvāto priekšnesumu un par Kino Rīga dāvātajām brīvbiļetēm noskatīsies animācijas filmiņu “Kiriku un zvēri”.

Akcijas "Skolas soma" ietvaros no jūnija labdarības portālā www.ziedot.lv, ziedojumu kastītēs RIMI veikalos visā Latvijā, kā arī reģionālo sadarbības partneru rīkotajās labdarības akcijās Talsos, Lielvārdē, Alūksnē, Valmierā un Latgalē, tika vākti ziedojumi maznodrošināto skolēnu atbalstam skolas gaitu uzsākšanai.

Latvijā ir daudz ģimeņu ar skolas vecuma bērniem, īpaši reģionos, kuras dzīvo uz nabadzības sliekšņa. Labklājības ministrijas aprēķini liecina, ka nabadzības risks Latvijā ir būtiski palielinājies ģimenēm ar bērniem, kurus uztur tikai viens apgādnieks, lielākoties - sievietes un 40% vienas personas mājsaimniecību ir pakļautas nabadzības riskam. Vēl joprojām salīdzinoši lielam nabadzības riskam ir pakļautas daudzbērnu ģimenes, kurās ir divi pieaugušie ar trīs un vairāk bērni.

Ziedot.lv aptaujāto ģimeņu pārstāvji aprēķināja, ka izdevumi skolas gaitu uzsākšanai vienam bērnam izmaksā vismaz 100 latu. Tomēr iztikas minimums šī gada aprīlī Latvijā bija 129,05 lati, vidējā alga 2006.gada decembrī Vidzemē bija 288 lati, Kurzemē 303, Zemgalē 319 un Latgalē - 260 lati. Tuvojoties mācību gadam, daudzu nepilnu vai daudzbērnu ģimeņu vecākus pārņem izmisums par to, kā lai sagādā visu mācībām nepieciešamo.

Lai palīdzētu maznodrošinātām ģimenēm, pagājušogad ar ziedotāju atbalstu un atsaucību akcijas ietvaros dāvanu kartes 25 latu apmērā skolas piederumu iegādei saņēma 577 bērni (akcijai tika saziedoti 14 437,2 lati). Šo palīdzību saņēma skolēni Talsu novadā, Valmieras novadā, Lielvārdes novadā, Madonas novadā, Alūksnes novadā, Aucē, Ventspilī, Rīgā, Ķekavā, Salaspilī un Baldonē.

Lai nodrošinātu to, ka ziedotie līdzekļi patiešām tiek izlietoti skolas preču iegādei, sadarbībā ar vietējām pašvaldībām ģimenes nesaņems naudu, bet gan īpašas dāvanu kartes 35 latu apmērā, ko varēs izlietot, iegādājoties tikai skolas preces.

Akcija „Skolas soma” tiek īstenota sadarbībā ar Talsu novada fondu, Alūksnes novada fondu, Valmieras novada fondu, Lielvārdes attīstības fondu un Latgales skolu atbalsta fondu „Veronika”, kā arī ar šo pilsētu pašvaldībām un pateicoties Īpašu uzdevumu ministra sabiedrības integrācijas lietās sekretariāta atbalstam. Akcijas partneris jau otro gadu ir SIA Rimi Latvija. Akcija norit ar Izdevniecības "Dienas bizness", laikraksta "Diena", Izdevniecības "Žurnāls Santa", internet portālu Delfi, Apollo, TVNET, 1188, 7guru.lv, Draugiem.lv, One.lv, Inbox.lv, Notikumi.lv, Times.lv, ziņu aģentūras LETA, portālu Cālis.lv, Pasmaidi.lv, Postfactum.lv, Skidki.lv, Receptes.lv atbalstu.
Akcijas gaitai un ziedojumu izlietojumam ikviens var sekot līdzi portālā www.ziedot.lv .


1 komentārs Komentēšana pieejama visiem.
Inese20073 (inese20073@inbox.lv), 17.02.2009. 11:49:01 (ip:217.227.221.68)
Komentāra reitings: 0

Velos palidzet maznodrosinatajam gimenem, nevis fondiem, ka man to izdarit?

Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Prāta darbnīca - ļauj prātam darboties!
Padalies priekā
Article Post Permanent thestarnewstoday.com thesunnewstoday.com thetelegraphnewstoday.com thetorontosunnewstoday.com timesofnetherland.com timesofspanish.com Dont hesiate to contact us

Lonniemuh

All time cool 000*** ru.hc.lv

IrqskOAuxb

All time cool 000*** hc.lv

YImPiDkfSE


ienāktreģistrēties