Labdarības akcijas Skolas soma ietvaros savākti ziedojumi 23 730 latu apmērā, palīdzot 678 pirmklasniekiem

Ilze Šēfere, Ziedot.lv sabiedrisko attiecību un attīstības vadītāja, 31.08.2007., 15:10

Labdarības akcijai „Skolas soma” noslēdzoties, trīs mēnešos kopumā ziedoti 23 730 lati, tādējādi skolas piederumu dāvanu kartes 35 latu vērtībā saņem 678 bērni.

Portālā Ziedot.lv labdarības akcijai savākti ziedojumi 5135 latu apmērā, RIMI ziedojumu kastītēs RIMI darbinieki un klienti trīs mēnešu laikā saziedoja 15 000 latu, savukārt reģionālie sadarbības partneri piesaistīja 3595 latu.

"Skolas soma"Saziedotos līdzekļus, dāvanu kartes skolas preču iegādei un 100 RIMI dāvinātās skolas somas saņēma: Valmieras novada fonds (palīdzēs 139 bērniem), Alūksnes novada fonds (palīdzēs 161 bērnam), Talsu novada fonds (palīdzēs 95 bērniem), Lielvārdes attīstības fonds (palīdzēs 12 bērniem), Latgales skolu atbalsta fonds „Veronika” (103 bērniem), Tirzas pagasta attīstības biedrība (25 bērniem), Latvijas Mazturīgo atbalsta biedrība „Dace” (60 bērniem), Auces Krīzes centrs „Namiņš” (15 bērniem), Vecumnieku daudzbērnu ģimeņu biedrība „Saulgrieze” (24 bērniem), Ģimeņu veselības veicināšanas centrs „Sirdsdegsme+” (Lēdurgas pagasts, 10 bērniem), Māmiņu ātrās reaģēšanas vienība (10 bērniem) un Ventspils bērnu un pusaudžu atbalsta centrs "Nāc līdzi!” (10 bērniem), portāla www.ziedot.lv palīdzības saņēmējiem – bērniem ar veselības traucējumiem (14 bērni). Šīs organizācijas saziedotos līdzekļus dāvanu karšu veidā 35 latu apmērā tālāk nodos ģimenēm ar skolas vecuma bērniem, kuras dzīvo uz nabadzības sliekšņa.

Šodien labdarības akcijas „Skolas soma” ietvaros 1.septembra noskaņās skolēni no maznodrošinātām ģimenēm saņēma ziedotos līdzekļus skolas gaitu uzsākšanai, RIMI dāvinātās skolas somas un A/S „Laima” dāvinātās konfektes. Bērni īpaši priecājās par Marijas Naumovas bērnu un jauniešu studijas “MarieN Studio” bērnu dāvāto priekšnesumu un Kino Rīga dāvātajām 35 brīvbiļetēm uz animācijas filmiņu “Kiriku un zvēri”. Šīs dienas “Skolas somas” pasākums priecēja mazos skolēnus no Vecumniekiem, Alūksnes, Ventspils, Lēdurgas un Rīgas.

Labdarības portāls akciju “Skolas soma” rīko jau otro gadu, jo Latvijā ir daudz ģimeņu ar skolas vecuma bērniem, īpaši reģionos, kuras dzīvo uz nabadzības sliekšņa1. „Latvijas iedzīvotāju un uzņēmumu atsaucība šai akcijai liecina, ka sabiedrībai ir svarīga bērnu izglītība un, ka mūsu vidū dzīvo līdzcilvēki ar spēju just līdzi un dalīties ar savu privāto naudu. Tomēr skumji, ka augstās inflācijas apstākļos palīdzība nāk galvenokārt no privātpersonu maciņiem, bet no valsts puses grāmatu iegādei vienam skolēnam tiek atvēlēti tikai 3,65 lati, brīvpusdienu piešķiršana visiem sākumskolu skolēniem tiek nosaukta par ēdiena izniekošanu, bet vienīgajai no jauna uzceltajai skolai valsts budžetā nauda neatrodas,” atzīst labdarības portāla Ziedot.lv vadītāja Rūta Dimanta.

Ziedot.lv aptaujāto ģimeņu pārstāvji aprēķināja, ka izdevumi skolas gaitu uzsākšanai vienam bērnam izmaksā vismaz 100 latu. Tomēr iztikas minimums šī gada aprīlī Latvijā bija 129,05 lati, vidējā alga 2006.gada decembrī Vidzemē bija 288 lati, Kurzemē 303, Zemgalē 319 un Latgalē – 260 lati2. Tuvojoties mācību gadam, daudzu nepilnu vai daudzbērnu ģimeņu vecākus pārņem izmisums par to, kā lai sagādā visu mācībām nepieciešamo.

Lai palīdzētu maznodrošinātām ģimenēm, pagājušogad ar ziedotāju atbalstu un atsaucību akcijas ietvaros dāvanu kartes 25 latu apmērā skolas piederumu iegādei saņēma 577 bērni (akcijai tika saziedoti 14 437,2 lati). Šo palīdzību saņēma skolēni Talsu novadā, Valmieras novadā, Lielvārdes novadā, Madonas novadā, Alūksnes novadā, Aucē, Ventspilī, Rīgā, Ķekavā, Salaspilī un Baldonē.

Lai nodrošinātu to, ka ziedotie līdzekļi patiešām tiek izlietoti skolas preču iegādei, sadarbībā ar vietējām pašvaldībām ģimenes nesaņem naudu, bet gan īpašas dāvanu kartes 35 latu apmērā, ko varēs izlietot, iegādājoties tikai skolas preces.

Akcija „Skolas soma” tiek īstenota sadarbībā ar Talsu novada fondu, Alūksnes novada fondu, Valmieras novada fondu, Lielvārdes attīstības fondu un Latgales skolu atbalsta fondu „Veronika”, kā arī ar šo pilsētu pašvaldībām un pateicoties Īpašu uzdevumu ministra sabiedrības integrācijas lietās sekretariāta atbalstam. Akcijas partneris jau otro gadu ir SIA Rimi Latvija. Akcija norit ar Izdevniecības "Dienas bizness", laikraksta "Diena", Izdevniecības "Žurnāls Santa", internet portālu Delfi, Apollo, TVNET, 1188, 7guru.lv, Draugiem.lv, One.lv, Inbox.lv, Notikumi.lv, Times.lv, ziņu aģentūras LETA, portālu Cālis.lv, Pasmaidi.lv, Postfactum.lv, Skidki.lv, Receptes.lv, SIA „Metaleks”, Kino „Rīga”, AS „Laima” un SIA” Freko” atbalstu.

Akcijas gaitai un ziedojumu izlietojumam ikviens var sekot līdzi portālā www.ziedot.lv.


1 Labklājības ministrijas aprēķini liecina , ka nabadzības risks Latvijā ir būtiski palielinājies ģimenēm ar bērniem, kurus uztur tikai viens apgādnieks, lielākoties – sievietes un 40% vienas personas mājsaimniecību ir pakļautas nabadzības riskam. Vēl joprojām salīdzinoši lielam nabadzības riskam ir pakļautas daudzbērnu ģimenes, kurās ir divi pieaugušie ar trīs un vairāk bērni.

2 Centrālās statistikas pārvaldes dati, www.csb.gov.lv

0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Prāta darbnīca - ļauj prātam darboties!
Padalies priekā
All time cool 000*** rus.hc.lv

AutETYiOXr

Ndewo, achọrọ m ịmara ọnụahịa gị.

DavidSax

News Sites for article post nytimesnewstoday.com oxfordnewstoday.com portugalnewstoday.com postgazettenewstoday.com republicofchinatoday.com reuterstoday.com Dont hesiate to contact us

VirgilCig


ienāktreģistrēties