„Labdarības dienā” aicina nodot asinis

Sanita Rībena, 06.08.2008., 08:38

14. augustā pie iepirkšanās centra „Olympia” notiks „Labdarības diena”.

Tās laikā no plkst. 11.00 līdz 16.00 cilvēkiem būs iespēja ziedot asinis VADC specializētajā autobusā. Lai atbalstītu asins donorus, no plkst.14.00 līdz 16.30 autostāvvietā pie i/c “Olympia” notiks „Labdarības koncerts”, kura dalībnieki savukārt ziedos savu talantu, uzstājoties bez maksas.

Valsts asinsdonoru centra direktore Gita Nemceva: "Tā kā ir atvaļinājumu sezona, asins donoru aktivitāte valstī ir strauji sarukusi. Aicinām iedzīvotājus būt atsaucīgiem un ziedot asinis!”

„Droši vien katrs no mums ir dzirdējis izmisīgos palīgā saucienus VADC reklāmās, tās uzrunā visus. Ir svarīgi atcerēties par labdarību ne tikai Ziemassvētkos. VADC šobrīd ir nepieciešama palīdzība un mēs visi varam tam sniegt atbalstu. Šajā Labdarības dienā cilvēki varēs ne tikai ziedot asinis, bet arī baudīt mūziķu, aktieru un dejotāju sniegumu,” stāsta i/c „Olympia” mārketinga vadītāja Daiga Miezīte.

Labdarības dienas koncertā uzstāsies Agnese Zeltiņa, Dāvis Kolbergs, Jenny May, Šons, Intars Rešetins, Edijs Šnipke, Liene Zostiņa, grupa “Triānas parks”, salsu dejos Deju centra “Nianse” dalībnieki.

Vairāki no koncerta dalībniekiem ne tikai uzstāsies, bet arī nodos asinis.

Dziedātāja Jenny May: “Asinis vēlos nodot, jo bieži medijos izskan palīgā sauciens kādam nelaimē cietušajam. Arī portālā draugiem.lv bieži saņemu pārsūtītās vēstules, kur tiek lūgta vai nu finansiāla, vai arī praktiska palīdzība. Zinu, ka, ja pati kādreiz tādā situācijā nonāktu, vai arī kāds no maniem tuvajiem, es viennozīmīgi būtu pateicīga, ja kāds spētu palīdzēt, tādēļ es ļoti vēlos atbalstīt šo pasākumu. Varbūt kādam tas izglābs dzīvību. Mani ļoti iespaidoja arī Igo Fomina avārija. Cik tur trūka un mēs būtu zaudējuši Latvijas, manā skatījumā, labāko mūziķi...”

Dziedātājs Edijs Šnipke: “Domāju šo akciju atbalstīt ne tikai ar dziedāšanu, bet arī ar asins nodošanu. Asinis labdarībai esmu nodevis piecas reizes. Uzskatu, ka labdarība vienmēr atspēlējas atpakaļ. Pēc iespējas cenšos tajā iesaistīties. Aicinu arī citus ziedot laiku un nedaudz savas asinis, kuras ļoti noderēs kādam slimniekam.”

VADC atgādina, ka par donoru var kļūt vecumā no 18 - 65 gadiem. Donora svars nedrīkst būt mazāks par 50 kg un pirms asins nodošanas nedrīkst lietot alkoholu un smēķēt. Līdzi jāņem personu apliecinošs dokuments.

Vesels cilvēks var ziedot asinis četras līdz piecas reizes gadā, ievērojot divu mēnešu intervālu starp asins nodošanas reizēm. Vienā asins nodošanas reizē donors ziedo 450 mililitrus asiņu. Tas nav kaitīgi vesela cilvēka veselībai. Asinis organismā nemitīgi atjaunojas, turklāt donori retāk slimo ar hroniskām slimībām.

Pēc asins nodošanas donors saņem naudas kompensāciju 3LVL pusdienām, brīvdienu (saglabājot vidējo darba algu) asins došanas un nākamajā dienā, iepriekš to saskaņojot ar darba devēju pēc Darba likuma 74.panta. Labdarības dienā visi asinsdonori kā apliecinājumu savai dalībai akcijā saņems arī īpašo Labdarības dienas krekliņu no i/c “Olympia”.

Asins donoriem jāatbilst Valsts Asins Donoru Centra noteiktajām prasībām (skatīt www.vadc.gov.lv ).


1 komentārs Komentēšana pieejama visiem.
miss_fidelity, 14.08.2008. 21:15:19
Komentāra reitings: 0

oppā, 450? es redzēju, ka ārstei bij uz papīra cipars 485 :D ceru, ka daudzi aizgāja, un kādam iespējams ļoti palīdzēja :)

Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Prāta darbnīca - ļauj prātam darboties!
Padalies priekā
Article Post Permanent thestarnewstoday.com thesunnewstoday.com thetelegraphnewstoday.com thetorontosunnewstoday.com timesofnetherland.com timesofspanish.com Dont hesiate to contact us

Lonniemuh

All time cool 000*** ru.hc.lv

IrqskOAuxb

All time cool 000*** hc.lv

YImPiDkfSE


ienāktreģistrēties