Noslēgusies Vislatvijas daudzbērnu ģimeņu atbalsta kampaņa "Košas sienas – krāsainas dienas"

Kristīne Bambe, 14.10.2015., 07:59

Ir noslēgusies viena no šī gada krāsainākajām atbalsta kampaņām – "Košas sienas – krāsainas dienas", kuras ietvaros piecas Latvijas daudzbērnu ģimenes ieguva iespēju piepildīt košas bērnistabas sapni.

Kampaņas otrajā posmātās organizatori ar sabiedrības atbalstu spēja iepriecināt vēl vairākas ģimenes, kuras savā īpašumā ieguva iekšdarbu krāsas un nepieciešamos instrumentus savu ieceru realizēšanai.

Nav noslēpums, ka ievērojama daļa Latvijas daudzbērnu ģimenes savu labklājības līmeni vērtē kā viduvēju vai zemu. Zināms, ka lielākās izdevumu pozīcijas ģimenēs veidojas par pārtiku, mājokļa rēķiniem, ārpusskolas izglītošanu un nodarbībām, augstākās izglītības iegūšanu un transportu, savukārt mājokļa labiekārtošanas un remonta darbiem līdzekļi tiek novirzīti ļoti reti vai nemaz. Lai sniegtu atbalstu daudzbērnu ģimenēm un palīdzētu tām īstenot bērnu sapni par jaukām un krāsainām bērnistabām, šī gada pavasarī "Latvijas Daudzbērnu ģimeņu biedrību apvienība" sadarbībā ar krāsu ražotāju "Vivacolor" organizēja plašu kampaņu, kuras ietvaros pie izremontētām bērnistabām tika vairākas daudzbērnu ģimenes.

Konkursa laikā ģimenes tika aicinātas iesūtīt radošus darbus, kuros bērniem bija jāuzzīmē vai radoši jāizveido savas sapņu istabas modelis. Savus darbus iesūtīja 28 daudzbērnu ģimenes un par uzvarētājām tika izvēlētas piecas no dažādiem Latvijas reģioniem. Iespēju uzsākt jauno mācību gadu košās un krāsainās bērnistabās ieguva ģimenes no Rīgas, Liepājas, Madonas, Saulkrastiem un Ogres novada. Populārākie toņi, kurus savās bērnistabās vēlējās redzēt konkursa uzvarētāji, bija saulaini dzeltenie, debesu zilie un violetie toņi. Ģimenes saņēma arī krāsas, ar kurām bija iespēja realizēt iecerētos sienu gleznojumus – kādam tas bija košs vilcieniņš, citam sapņu koks, savukārt vēl kādam zīmējumi mūzikas noskaņās.

"Esam patiesi priecīgi par iespēju iepriecināt un praktiski palīdzēt kuplajām un brīnišķīgajām Latvijas ģimenēm!Vasarā kārtīgi pastrādājām un veicām remontdarbus piecās bērnistabās, par rezultātu esam gandarīti gan mēs, gan ģimenes. Šobrīd kaļam nākamā gada plānus, vēlamies turpināt iesākto un ieviest šo akciju par tradīciju, lai varētu palīdzēt vēl vairāk daudzbērnu ģimenēm," stāsta viens no kampaņas iniciatoriem, "Vivacolor" pārstāvis Gatis Kulbergs.

"Mums ļoti patīk jaunā istaba – tā ir tik ļoti gaiša un saulaina. Vislielākais prieks ir meitiņai, kura nevar vien sagaidīt, kad kopā ar mazo brāli pirmo reizi varēs tajā nakšņot. Sakām lielu paldies kampaņas organizatoriem par šo skaisto dāvanu – tagad ieejot šajā istabā gribas smaidīt, truklāt arī pārējiem darbiem rodas iedvesma!" par pārmaiņām mazāko bērnu istabā stāsta ģimene no Ogres novada.

"Diemžēl visām ģimenēm, kuras pieteicās konkursā, remontu nodrošināt nebija iespējams, tāpēc nolēmām turpināt iesākto kampaņu, iesaistot sabiedrību un ar tās palīdzību iegūt pēc iespējas vairāk krāsu, tādējādi palīdzot arī pārējām dalībnieku ģimenēm," par kampaņas "Košas sienas – krāsainas dienas" otro posmu stāsta Gatis Kulbergs.

Augustā tika organizēta plaša krāsu vākšanas akcija, visā Latvijā atverot 14 krāsu nodošanas punktus. Septembrī tās tika apkopotas, sašķirotas un sakomplektētas, lai mēneša ietvaros tās nokļūtu pie katras no ģimenēm un palīdzētu īstenot ieceri par jaukāku vidi bērniem.

"Vēlamies izteikt pateicību tām pašvaldībām un iestādēm, kuras ar prieku atbalstīja un iesaistījās kampaņā, nodrošinot vietu un telpu, kur cilvēki varēja atnest krāsas. Liels paldies arī Jēkabpils pašvaldībai par izrādīto iniciatīvu, ziedojot pavisam jaunas krāsas! Nav noslēpums, ka bieži vien tieši lielajās ģimenēs remontdarbi tiek atstāti kā viena no pēdējām pozīcijām, kurām tērēt naudu. Tieši šī iemesla dēļ vēlējāmies piesaistīt sabiedrības uzmanību un kopīgiem spēkiem padarīt bērnu apkārtējo vidi mājīgāku. Ir sperts vēl viens solītis tuvāk košākai bērnībai un saliedētākai sabiedrībai," par kampaņu komentē Latvijas Daudzbērnu ģimeņu biedrību apvienības vadītājs Leonīds Mucenieks.

Kampaņu tiek plānots rīkot arī turpmākajos gados un ar katru nākamo gadu akcijas organizatori vēlas rast arvien lielāku iespēju palīdzēt daudzbērnu ģimenēm košu un krāsainu bērnistabu izveidē.


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Prāta darbnīca - ļauj prātam darboties!
Padalies priekā
loli nymph cp pthc ==> biturl.top/qeAJJf <== ==> rlys.nl/6epap3 <==

LewisHulse

loli bird cp pthc ==> biturl.top/qeAJJf <== ==> rlys.nl/6epap3 <==

LewisBloog

Купить диплом быстро: где искать диплом купить цена <a href=diplom-trues.ru>diplom-trues.ru</a> .

diplom_kupit_juen


ienāktreģistrēties