Darbību sāk Sergeja Jēgera Labdarības fonds

Liene Jakovleva, 11.10.2007., 10:43

Darbību sācis Sergeja Jēgera Labdarības fonds, par tā mērķi izvirzot palīdzības sniegšanu bērniem, kuriem ir veselības problēmas un vai ierobežotas spējas, kas rada grūtības iekļauties sabiedrībā.

Kontrtenora Sergeja Jēgera un uzņēmēja Māra Bensona dzīvē un darbībā allaž kā viena no būtiskajām izpausmes formām bijusi labdarība. Varbūt tieši tāpēc brīdī, kad mākslinieks un uzņēmējs satikās jau kā sadarbības partneri CD Duende projekta realizēšanā, radās ideja par Sergeja Jēgera Labdarības fonda izveidošanu. Fonds dibināts 2007. gada 10. augustā, tā valdes locekļi ir Sergejs Jēgers un Māris Bensons, fonda izpilddirektore ir Indra Rubene.

Sergeja Jēgera Labdarības fonda darbības mērķis ir palīdzības sniegšana bērniem, kuriem ir veselības problēmas un vai ierobežotas spējas, kas rada grūtības iekļauties sabiedrībā. Sadarbībā ar interneta portālu ziedot.lv jau veikti pirmie ziedojumi - nauda novirzīta digitālā dzirdes aparāta iegādei Santai Viļumai. Veikts arī ziedojums Strazdumuižas internātvidusskolai - attīstības centram vājredzīgiem un neredzīgiem bērniem, lai radītu iespēju iegādāties lasāmos aparātus, ko valsts skolai nefinansē, bet bez kuriem daudzi bērni nevar piedalīties mācību procesā. Jau šobrīd tiek plānota Sergeja Jēgera un Strazdumuižas internātvidusskolas muzicējošo bērnu kopīga koncertprogramma 2008. gada pavasarī, kam savu atbalstu un telpas apsolījis Latvijas Nacionālais teātris.

Šī gada pavasarī Sergejs Jēgers, viņa menedžmenta vadītāja Indra Rubene un mūzikas izdevniecības Upe tuviem un tāliem direktore Iveta Mielava uzsāka darbu pie topošā CD Duende projekta. Tajā klausītājus pārsteigs kontrtenora Sergeja Jēgera un saksofonista Arta Gāgas satikšanās mūzikā. Visvērtīgākie ir tie dzīves brīži, kad mūs piemeklē pirmreizīgums. Īpašā, ne ar ko nesalīdzināmā, racionāli neizskaidrojamā sajūta - mirkļa mūžība. Mākslā šis iedvesmas brīdis, kas nācis no andalūziešu kultūras, tiek saukts par duendi. Tas nozīmē, ka bez talanta, tehnikas un profesionalitātes īstam mākslas notikumam vēl nepieciešams kāds īpašs, racionāli neizskaidrojams spēks, kas radītāju un klausītāju vieno pirmreizīgā dvēseles piedzīvojumā. Kā rakstīja Frederiko Garsija Lorka, duende visdabiskāk un brīvāk jūtas mūzikā, jo šī māksla dzimst un mirst mūžīgi, bet dzīvo vien rašanās mirklī.

Paralēli darbam pie albuma Studijā Lokomotīve top dokumentālā filma ar tevi uz tu (režisors Dāvis Sīmanis) par Sergeju Jēgeru, kā arī tiek veidots videoklips Panis Angelicus (režisore Una Rozenbauma).

Projekta tapšanas procesā ir notikusi Sergeja Jēgera un uzņēmēja, kultūras mecenāta Māra Bensona satikšanās, kā rezultāts būs ne tikai kompaktdisks un tā prezentācija decembra sākumā, kā arī filma un videoklips, bet arī Māra Bensona ideja, kas nu jau pārtapusi realitātē - Sergeja Jēgera Labdarības fonds. Decembrī, līdz ar CD Duende izdošanu, tiks ziņots par fonda pirmajām aktivitātēm un konkretizēti nākotnes plāni. Arī kompaktdiska prezentācijā iegūtie ienākumi no to ekskluzīvo eksemplāru pārdošanas nonāks Sergeja Jēgera Labdarības fondā.

Fonda pamatdarbību un administrēšanu atbalsta Māris Bensons un akciju sabiedrība Nacionālās investīcijas. Šī organizācija, kuras vadītājs ir Māris Bensons, izveidota, lai īstenotu gan vērienīgus investīcijas projektus celtniecībā, gan sabiedriski nozīmīgas aktivitātes izglītības un kultūras jomā.

Sergeja Jēgera Labdarības fonda valdes locekļi ir Sergejs Jēgers, Māris Bensons un Indra Rubene.

Kontrtenors Sergejs Jēgers savā darbībā allaž aktīvi un atsaucīgi piedalījies dažādos labdarības projektos, kuru vidū kā nozīmīgāko jāmin labdarības festivālu Nāc līdzās, viņš sadarbojies ar Mārtiņa fondu, bez tam divus gadus strādājis dienas aprūpes centrā Saule un gandrīz desmit gadus bērnu namā Vita.

Uzņēmēja Māra Bensona uzmanības lokā vienmēr bijusi labdarība un dažādu kultūras projektu atbalstīšana. To vidū ir Ilmāra Blumberga darbu tapšanas, apkopošanas, Venēcijas grāmatas veidošanas un izdošanas, kā arī filmas Zīmētājs finansēšana, atbalsts Latvijas Nacionālās bibliotēkas celtniecībai, Saulkrastu džeza festivālam, Rīgas Bērnu un jauniešu muzikālajam teātrim RīBēJaMuTe u.c.

Arī Indra Rubene, Dailes teātra Mārketinga direktore un Sergeja Jēgera menedžmenta vadītāja, atbalstījusi labdarības pasākumu norisi Dailes teātrī un kopš 2005. gadā uzsāktās sadarbības ar Sergeju Jēgeru ņēmusi aktīvu dalību visos labdarības pasākumos, kuros iesaistījies mākslinieks.


3 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
raitis gross (raitis.gross@one.lv), 31.10.2007. 12:57:36 (ip:62.85.32.165)
Komentāra reitings: 0

Gribēju pateikt lielu paldies Sergeja Jēgera labdarības fondam par ziedoto naudiņu,mūsu dēlam Raivo Grosam.Velreiz liels paldies!

Elina, 20.03.2008. 18:34:59 (ip:212.70.169.18)
Komentāra reitings: 0

Paldies, ka palīdžejāt saprast, kas tas ir - un tā ir "duende"!

Elina, 20.03.2008. 18:36:19 (ip:212.70.169.18)
Komentāra reitings: 0

Drukas kļūda - "palīdzējāt" pareizi!

Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Prāta darbnīca - ļauj prātam darboties!
Padalies priekā
Article Post Permanent thestarnewstoday.com thesunnewstoday.com thetelegraphnewstoday.com thetorontosunnewstoday.com timesofnetherland.com timesofspanish.com Dont hesiate to contact us

Lonniemuh

All time cool 000*** ru.hc.lv

IrqskOAuxb

All time cool 000*** hc.lv

YImPiDkfSE


ienāktreģistrēties