Vairāk nekā puse Latvijas iedzīvotāju vēlētos sniegt atbalstu savai bijušajai skolai

Jānis Beseris, 11.11.2015., 10:23

Lai gan lielākā daļa iedzīvotāju savas skolas pēc absolvēšanas nav atbalstījuši, vairāk nekā puse jeb 59% Latvijas iedzīvotāju vēlētos sniegt tām atbalstu, ja būtu ērta iespēja to darīt, liecina "Maxima Latvija" un SKDS pētījums.

Vairāk nekā puse Latvijas iedzīvotāju vēlētos sniegt atbalstu savai bijušajai skolaiPar visefektīvāko veidu, kā sabiedrībai atbalstīt skolas, 21% respondentu atzīst praktisku lietu – mācību tehnikas, materiālu un inventāra – dāvināšanu, sava laika ziedošanu min 18%, bet naudas ziedošanu – 17%.

Teju trešdaļu jeb 32% iedzīvotāju no skolas atbalstīšanas attur tas, ka pēc absolvēšanas ar skolu zudis kontakts. Savukārt 30% respondentu norāda, ka nav dzirdējuši, ka skola vāktu ziedojumus konkrētam mērķim un 25% aptaujāto nav aizdomājušies, ka skolai atbalsts būtu nepieciešams.

Lai aktualizētu izglītības iestāžu mācību materiālu un tehniskā nodrošinājuma jautājumus un iedvesmotu absolventus atbalstīt savas bijušās skolas vai savu bērnu skolas, tapusi izglītības atbalsta programma "Savai skolai", kas ir pirmā šāda veida akcija Baltijā. Tās laikā no šī gada novembra līdz nākamā gada februārim iedzīvotāji par katru pirkumu "Maxima Latvija" veikalos vērtībā virs 7 eiro saņems uzlīmes, ko tālāk varēs novirzīt sevis izvēlētai izglītības iestādei noteikta inventāra ieguvei. Programma aptver visus Latvijas bērnudārzus, vispārizglītojošās skolas un profesionālās izglītības iestādes, kas izvēlēto inventāru saņems bez maksas.

"Mūsdienīgai mācību videi un tehnoloģijām ir jākļūst ne tikai par skolēnu ikdienu, bet arī skolotāju sabiedroto, kas palīdz motivēt un iesaistīt mācību procesā ikvienu jaunieti. Rūpēs par izglītības kvalitāti Latvijā tapusi unikāla akcija, kurā apvienota lojalitātes kampaņa klientiem ar sabiedriska labuma projektu, tādējādi motivējot sabiedrību sadarboties, lai bērniem padarītu aizraujošāku mācīšanās procesu un ērtāku mācību vidi skolotājiem. Šī ir mūsu kopēja iespēja pateikt "Paldies!" savai vai savu bērnu skolai, turklāt ļoti vienkāršā veidā un nemainot savus ikdienas paradumus," stāsta "Maxima Latvija" vadītājs Andris Vilcmeiers.

Plašāka informācija par programmu, kā arī izglītības iestādēm, kas jau reģistrējušās programmai, pieejama mājas lapā www.savaiskolai.lv. Tajā izglītības iestādes tiek aicinātas arī regulāri atjaunot informāciju par sakrāto uzlīmju skaitu, lai motivētu sabiedrību sakrātās uzlīmes novēlēt izvēlētajai skolai vai bērnudārzam, tādējādi tai ļaujot pietuvoties nospraustajam mērķim.

Pētījums par iedzīvotāju atbalstu savai vai savai bērnu skolai "Maxima Latvija" sadarbībā ar pētījumu centru SKDS veica šā gada oktobrī. Tajā piedalījās 1005 Latvijas iedzīvotāji.


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Padalies priekā
Theme site super 000*** hc.lv

NniJbaVnGP

loli nymph cp pthc ==> biturl.top/qeAJJf <== ==> rlys.nl/6epap3 <==

LewisHulse

loli bird cp pthc ==> biturl.top/qeAJJf <== ==> rlys.nl/6epap3 <==

LewisBloog


ienāktreģistrēties