Junior Achievement – Latvija un SEB rīko Ziemassvētku gadatirgus Skolēnu mācību firmām

Jānis Grandāns, 12.12.2008., 13:06

Tuvojoties Ziemassvētkiem aktuāls kļūst jautājums par to, kur atrast oriģinālas dāvanas, kuras ir gan kvalitatīvas, gan radošas.

Tāpēc jau vairākus gadus biznesa izglītības biedrība Junior Achievement – Latvija (JAL) rīko Skolēnu mācību firmu (SMF) gadatirgus Latvijas reģionos. Jau otro gadu savus ražojumus skolēni piedāvās arī SEB darbiniekiem.

SMF gadatirgus ir iespēja skolēniem, kuriem ir sava mācību firma, piedāvāt produkciju daudz plašākam klientu lokam, kā arī gūt pieredzi mārketingā, pārliecinot klientus iegādāties tieši konkrētā jaunā uzņēmēja preci. Šogad JAL, piedāvājot iespēju skolēniem dibināt savu SMF, aicināja viņus domāt inovatīvi un sociāli atbildīgi – savu produkciju veidojot tieši pēc šiem kritērijiem.

SMF gadatirgi notiks vairākās Latvijas pilsētās. Jau pirmdien, 15. decembrī no plkst. 12.00-19.00, Jelgavas iedzīvotāji aicināti uz SMF tirdziņu tirdzniecības centrā "Vivo", Katoļu ielā 18. Savu vēlmi piedalīties gadatirgū apstiprinājušas 40 SMF. Savukārt Madonā, SMF gadatirgus notiks 16. decembrī Madonas pilsētas Domes telpās Saieta laukumā 1 no plkst. 9.00-12.00. Šajā gadatirgū piedalīsies 25 SMF.

Gadatirgos SMF inovatīvās idejas, stendu noformējumu, produkcijas pārdošanas un prezentēšanas prasmes, kā arī darbu komandā izvērtēs kompetenta žūrija. Abos gadatirgus žūrijā piedalīsies SEB un pašvaldību pārstāvji. Jelgavas gadatirgū žūrijas komisijā dalību ņems arī Latvijas Lauksaimniecības universitātes profesore Anita Auziņa. Pasākuma noslēgumā tiks piešķirtas nominācijas labākajām SMF.

Trešdien, 17. decembrī, Ziemassvētku gadatirgus norisināsies SEB SEB Finanšu centrā Ķekavas pagasta Valdlaučos, kurā piedalīsies 50 SMF. Reizē ar SMF gadatirgu SEB norisināsies arī Ekonomikas skolotāju kluba tikšanās.

"Skolēnu mācību firma" ir mācību nolūkos dibināts uzņēmums, kas nodarbojas ar reālu uzņēmējdarbību – ražo preces, sniedz pakalpojumus, veic firmas finanšu analīzi un grāmatvedību, mācās iekarot tirgu, pārbauda savas spējas vadīt un darboties komandā, gūst pieredzi un peļņu. Unikālā pieredze, ko jauniešu gūst šajā programmā, ir reāls pamats, lai domātu par sava biznesa uzsākšanu nākotnē.

2007./2008. mācību gadā Nacionālajā Latvijas SMF konkursā piedalījās 199 jaunie uzņēmumi, iesaistot vairāk kā 900 jauniešus.

JA-YE Europe ir Eiropas lielākā biznesa izglītības organizācija, kura apvieno 2,6 miljonus jauniešus no 40 Eiropas valstīm. Organizācija piedāvā iegūt zināšanas par uzņēmējdarbību un ekonomiku praktiskā veidā.

Junior Achievement – Latvija ir JA-YE dalīborganizācija, kuras mērķi un filozofija atbilst idejai par jauniešu biznesa izglītību, inovācijām uzņēmējdarbībā, sociālo atbildību un rūpēm par Latvijas nākotni, kura Latvijā darbojas jau 17. gadu.


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Padalies priekā
Article Post Permanent thestarnewstoday.com thesunnewstoday.com thetelegraphnewstoday.com thetorontosunnewstoday.com timesofnetherland.com timesofspanish.com Dont hesiate to contact us

Lonniemuh

All time cool 000*** ru.hc.lv

IrqskOAuxb

All time cool 000*** hc.lv

YImPiDkfSE


ienāktreģistrēties