Latvija kļuvusi draudzīga jogai

Matīss Nīmanis, 19.01.2009., 11:45

Mūsu valsts kļuvusi par pirmo Eiropas Savienībā, kur jogas speciālistam un jogas meistaram piešķirts profesijas statuss.

Tas nozīmē, ka turpmāk Latvijā interesentiem būs iespēja apgūt jaunu, neparastu profesiju, tādā veidā palielinot savu konkurētspēju darba tirgū.

Jau pērn maijā profesiju klasifikatorā oficiāli tika reģistrētas divas jaunas profesijas - jogas speciālists un jogas meistars, savukārt decembrī apstiprināti šo profesiju standarti. 16. janvārī LR Izglītības un zinātnes ministrijas Profesionālās izglītības administrācija izsniegusi licenci apmācības programmai jogas speciālista profesijā. Mācību programmu, kas sāksies jau februārī, realizēs SIA "Tibetan Healing Center" (www.healing.lv) sadarbībā ar Starptautisko jogas dziedniecības federāciju (International Yoga Healing Federation), Baltijas jogas federāciju un Latvijas profesionālās jogas federāciju.

Šodien, kad steigas un nezūdošās spriedzes rezultātā cilvēki pakļauti spēcīgam stresam, kas ar laiku var izpausties kā fiziska slimība, joga, Tibetas medicīna un ajūrvēda palīdzēs atrast harmonizācijas ceļu.

"Lai gan joga pēdējos gados kļuvusi par daudzu, tostarp sabiedrībā populāru cilvēku ikdienu un to piedāvā gandrīz katrs sporta klubs, pret jogu nedrīkst izturēties vieglprātīgi. Joga ir ne tikai fiziski, bet arī mentāli vingrinājumi, tāpēc to apguvei bez meistara klātbūtnes var būt neparedzamas sekas," uzsver SIA "Tibetan Healing Center" vadītājs Ēriks Terehovs.

Austrumu medicīnas nozīmi un perspektīvu mūsdienu sabiedrībā atzīst arī tradicionālās medicīnas pārstāvji. Reanimatologs un anesteziologs Pēteris Kļava ir pārliecināts, ka austrumu medicīna var paplašināt rietumu ārstniecības praksi: "Ja medicīna spēj mazināt slimības simptomus, jogas metožu prasmīgs pielietojums spēj likvidēt problēmas cēloņus. Austrumu medicīna ir ļoti sena dziedniecības māksla, kas savu aktualitāti nav zaudējusi arī modernajā laikmetā. Tās būtība - ar dabiskiem līdzekļiem ļaut organismam pašam līdzsvarot un atjaunot savus resursus." Tādējādi profesionāla izglītība šajā jomā ir solis pretī jogas speciālistu un jogas meistaru veiksmīgākai sadarbībai ar tradicionālās rietumu medicīnas pārstāvjiem.

"Modernajā psiholoģijā ir eksperimentāli pierādīts: kad tradicionālās medicīnas zāles ir mazefektīvas, tieši joga, elpošanas un meditāciju vingrinājumi visefektīvāk iedarbojas uz cilvēka psihofiziologisko sistēmu," atklāj psiholoģijas doktore, docente Guna Svence.

Izglītības programma "Jogas speciālists" radīta ne tikai cilvēkiem ar medicīnisko izglītību profesionālās kvalifikācijas paaugstināšanai, bet arī personām ar vidējo izglītību. Tās struktūru veido vispārizglītojošā daļa un četras specializācijas - tibetiešu, indiešu, daoisma un harmonizācijas joga.

Iegūtās zināšanas palīdzēs daudz pilnvērtīgāk diagnosticēt klienta vispārējo stāvokli, prasmīgi sastādīt jogas prakses individuālo plānu, veikt masāžu un apmācīt pašmasāžas tehnikā citus, kā arī pielietot naturopātijas metodes un sniegt rekomendācijas par pareizo dzīvesveidu un uzturu jogā.

Tiek sagatavota arī divgadīga pirmā līmeņa profesionālās augstākās izglītības (koledžas) programma "Jogas meistars", kas atšķirsies ar plašāku un dziļāku pieeju jogas mācībai.

Jogas speciālista un jogas meistara kvalifikācijas darbus katras programmas studiju noslēgumā izvērtēs International Yoga Healing Federation, Baltijas jogas federācijas, Latvijas Profesionālās jogas federācijas pārstāvji un citi vadošie speciālisti.

Uzņemšana programmā "Jogas speciālists" turpināsies līdz janvāra beigām. Februāra sākumā uzņemtajiem pavērsies reta iespēja jogas zinības apgūt pie Dalai Lamas Tibetas medicīnas un astroloģijas institūta galvenā ārsta, tradicionālās Tibetas medicīnas un ķirurģijas meistara Ješī Dordže (Yeshi Dorjee), kas sniegs ieskatu Tibetas medicīnā un diagnostikas pamatmetodēs.

Oficiāli apstiprinātajai jaunajai profesijai īpaši liela nozīme ir tieši šodien, kad ekonomiskās krīzes apstākļos daudzi zaudē darbu, nonākot sarežģītā situācijā un psiholoģiski grūtā stāvoklī. Jogas izglītība daudziem ļaus iegūt jaunu, turklāt pieprasītu profesiju, vienlaikus sniedzot iespēju sākt jaunu dzīvi. Tā dos tiesības pašapliecināties darba tirgū, apvienojumā ar materiālo labklājību piešķirot plašu garīgās pasaules izpratni. Turklāt jogas speciālista profesijā saskatāma lieliska perspektīva ne tikai izglītoties un pašpilnveidoties, bet arī palīdzēt citiem nonākt līdz harmoniskam prāta un ķermeņa stāvoklim, ļaujot saskatīt pamatu labklājības līmeņa celšanai.


1 komentārs Komentēšana pieejama visiem.
gatons (gatons@gunfu.lv), 19.01.2009. 12:32:30 (ip:83.223.150.82)
Komentāra reitings: 1.43

Tie cilvēki maz apzinās ko dara? Specializēti fiziskie un elpošanas vingrojumi bez ilgstošas garīgas pilnveides ir bīstami audzēkņu veselībai...

Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Padalies priekā
Article Post Permanent thestarnewstoday.com thesunnewstoday.com thetelegraphnewstoday.com thetorontosunnewstoday.com timesofnetherland.com timesofspanish.com Dont hesiate to contact us

Lonniemuh

All time cool 000*** ru.hc.lv

IrqskOAuxb

All time cool 000*** hc.lv

YImPiDkfSE


ienāktreģistrēties