Apgāds Zvaigzne ABC laiž klajā Džona Neiharta grāmatu "Runā Melnais Briedis"

Meldra Bērziņa, 14.09.2011., 10:51

Apgāds Zvaigzne ABC laiž klajā pasaules bestselleru - Džona Neiharta grāmatu "Runā Melnais Briedis" un aicina uz grāmatas atvēršanas svētkiem 21. septembrī pulksten 17.30 Saules muzejā, Vaļņu ielā 30, Rīgā.

Grāmata "Runā Melnais Briedis"

Grāmata "Runā Melnais Briedis" tiek izdota latviešu valodā, jo ir viens no pasaules garīgās klasikas darbiem, turklāt indiāņu pasaules redzējums un vērtību sistēma ir radniecīga latviešu tautasdziesmās ietvertajai dzīvesziņai un izpratnei par pasaules struktūru un kārtību.

"Runā Melnais Briedis" ir visvairāk lasītā grāmata par Ziemeļamerikas indiāņiem. Uzrakstīta vienkāršā un saistošā valodā, tā atklāj latviešu lasītājam maz zināmas vēstures lappuses un vienlaikus ir bagāts izziņas materiāls ikvienam, kas interesējas par Līdzenumu indiāņu pasaules uztveri un kultūru, par antropoloģiju, reliģiju un psiholoģiju. Šī grāmata nes pasaulei pārlaicīgu un savu nozīmi nezaudējošu garīgu vēsti un ir īpaši aktuāla šobrīd, kad meklējam ceļu uz iespēju rast vienojošu garīgu pamatu savas tautas, valsts un kultūras pastāvēšanai un attīstībai.

Grāmatas autors Džons G. Neiharts (1881–1973) ir pazīstams amerikāņu dzejnieks, rakstnieks un kritiķis. 1930. gada augustā viņš ceļoja pa Nebrasku, vākdams informāciju savai episkajai poēmai par Amerikas Rietumu vēsturi. Painridžas rezervātā Dienviddakotā Neiharts sastapa ļoti vecu un gandrīz aklu indiāni, vārdā Melnais Briedis (1863–1950). Kaut arī iepriekš abi nekad nebija tikušies, Melnais Briedis "zināja", ka Neihartam kādudien jāierodas, un bija gatavs pavēstīt viņam savu stāstu. Neiharts uzklausīja un publicēja indiāņu svētā vīra, karotāja, dziednieka un pareģotāja vēstījumu. Grāmata "Runā Melnais Briedis" kļuva par bestselleru, ir tulkota daudzās pasaules valodās un piedzīvojusi atkārtotus izdevumus.

Grāmatas "Runā Melnais Briedis" atvēršanas svētki notiks trešdien, 21. septembrī pulksten 17.30 Saules muzejā, Vaļņu ielā 30, Rīgā. Atvēršanas svētkos piedalīsies grāmatas tulkotāja Ineta Zalāne, Apgāda Zvaigzne ABC valdes priekšsēdētāja Vija Kilbloka, etnomuzikoloģe un folkloriste Zane Šmite un perkusionists Mikus Čavarts. Laipni aicināti visi interesenti!


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Prāta darbnīca - ļauj prātam darboties!
Padalies priekā
Theme site super 000*** ru.hc.lv

hSXyRsBlVc

Купить диплом: лучшие места для покупки покупка диплом <a href=diplom-trues.ru>diplom-trues.ru</a> .

diplom_kupit_adMi

Theme site super 000*** lv.hc.lv

EidsjMEAxm


ienāktreģistrēties