Dzejas svētki Rīgas Latviešu biedrībā

Sandra Zobena, 16.09.2015., 07:31

Svinot Raiņa 150. jubileju un Dzejas dienas, rudens sezonu uzsāk Rīgas Latviešu biedrības un Memoriālo muzeju apvienības kopīgais cikls "Aspazijas un Raiņa gads Rīgas Latviešu biedrībā" – 16. septembrī plkst. 18.00 Rīgas Latviešu biedrības Līgo zālē notiks Dzejas svētki.

Dzejas svētki Rīgas Latviešu biedrībāSvētkos piedalīsies dzejnieces Lija Brīdaka, Olga Lisovska, Velta Kaltiņa, dzejnieks Arnolds Auziņš, rakstnieks Roalds Dobrovenskis, aktieri Ieva Mūrniece un Haralds Ulmanis.

Dzejas dienu vēstures lappusēs ielūkosies Mag. philol. Madara Eversone. Pasākumu vadīs Mag. philol. Gaida Jablovska.

Dzejas dienas ir viens no svarīgākajiem notikumiem Latvijas kultūras dzīvē, kas jau piecdesmit gadus pulcē kopā dzejniekus, dzejas mīlētājus un domubiedrus. Tradīciju aizsākot Raiņa simtgadē, šogad Dzejas dienas vairāk nekā citkārt svinētas Raiņa zīmē, godinot izcilā dzejnieka daiļradi un svinot viņa 150. jubileju.

"Dzeja pārvar visu, arī nāvi. Dzeja atdzīvina visu, arī pagātni; dzeja rada visu, arī nākotni; dzeja visā ieiet, arī tagadnē. Visi trīs būtības veidi dzejā dzīvo kopā un reizē. Laiks sevī atgriežas un piepildās dzejā." (Rainis)

Pasākumu cikls "Aspazijas un Raiņa gads Rīgas Latviešu biedrībā" noris ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu un ir daļa no Raiņa un Aspazijas 150. jubilejas gada programmas "Pastāvēs, kas pārvērtīsies".


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Padalies priekā
Theme site super 000*** ru.hc.lv

nzdYQslMYW

Theme site super 000*** hc.lv

NnuTImbDpd

Theme site super 000*** lv.hc.lv

ERFmdQXOGw


ienāktreģistrēties