Kāpēc arvien mazāk jaunieši dejo?

Baiba Klints, 23.11.2007., 08:12

Teiciens `'Es nemāku'' ir absurds - nevis nemāku, bet nevēlos, negribu vai esmu pārāk slinks, lai mēģinātu! Ar šo izteicienu jaunieši bieži vien paši sevi ierobežo.

Ir jāmēģina un jādara, jo tieši tā cilvēks pilnveidojas, iegūst pieredzi, draugus, pārliecību un spēju iejusties apkārtējā sabiedrībā.

Kas ir dejošana?

Dejošana ir īpašs veids kā izpaust, parādīt sevi. Ikviens cilvēks prot dejot, nekad neticēšu, ja kāds man apgalvos pretējo. Viss, kas jādara ir jāatbrīvojas, jāiejūtas mūzikā un jāļauj ķermenim pašam kustēties bez liekas domāšanas. Nekā sarežģīta tur nav, ir tikai jāspēj rast sevī pārliecība. Protams, daži to visu apgūst ātrāk, dažiem ir nepieciešams zināms laika periods, taču viss ir iespējams. Ir daudz dažādu deju stilu, katrs izvēlas to, kurā spēj iejusties un kurš tiešām `'paķer'', jo nav jēgas sevi mocīt ar to, kas nepatīk. Uzstāšanās dažādos pasākumos ļauj sevi atraisīt publikai un sniegt priekšnesumu, kas tiešām piesaista. Jo liela daļa cilvēku nemaz neiedziļinās soļos, viņiem interesē tas, kā dejotājs spēj pasniegt sevi un arī deju, un vai viņš spēj noturēt skatītāju visa šova garumā.

Personīgā pieredze

Pati esmu izvēlējusies Hip Hopa deju stilu, nodarbojos ar to jau 7 gadus un esmu nolēmusi to darīt vel vismaz tik pat ilgi, nekad,ne uz mirkli neesmu nožēlojusi, ka aizgāju uz savu pirmo Hip Hopa trenniņu. Sākot dejot biju kautrīga, bija zems pašvērtējums, tagad viss ir mainījies, esmu galvenā trennere „Soul Sisters Dance Studio” un tam, lai izveidotu savu studiju, ir nepieciešamas ambīcijas, kuras esmu ieguvusi pateicoties dejai. Esmu bijusi ārpus Latvijas robežām, lai apgūtu jaunas trennēšanas metodes un spētu iesācēju padarīt par profesionāli. Daudzi uzskata, ka Hip Hops ir deju stils, kurš kopš pirmsākumiem nav mainījies, tās ir muļķības, šis ir viens no stiliem, kas mainās visbiežāk, jaunas tendences paradās ik mirkli.

Fiziskā slodze

Nenoliedzami liels plus ir arī fiziskā slodze, piemēram, sacensībās dejojot jāsāk jau no agra rīta un nereti jāturpina līdz vakaram, kājas par sevi liek just vel pāris dienas pēc tam. Arī trenējoties jāatdod visa enerģija, pie tā ātri pierod, tas, kas sākumā sagādāja grūtības, vēlāk kļūst par iesildīšanos un ļauj vēl vairāk paaugstināt savu dejošanas līmeni, kā arī spēt izturēt vēl lielāku fizisko slodzi. Hip Hopā slodze nav tikai uz kājām,dejojot tiek noslogotas daudzas muskuļu grupas, tā kā uzturēt sevi labā fiziskā formā pietiek pat ar dejošanas treniņiem. Pati trenējos 5 reizes nedēļā, kas iekļauj arī treniņu vadīšanu, jo trenējot citus, cilvēks trenē arī pats sevi. Protams, tas varbūt šķiet daudz, taču īstenībā gribētu lielāko dienas daļu pavadīt treniņu zālē, taču šobrīd jāvelta laiks arī skolai, draugiem un ģimenei.

Izdošanās pamats - pozitīvisms

Trenerim ar savu enerģiju un uzmundrinošām frāzēm nodarbību laikā jāiedvesmo dejotāji, pēc pieredzes varu teikt, tas ir ļoti efektīvs paņēmiens, neapstāties pie pirmā noguruma, bet mēģināt iet tālāk. Dejotājs pozitīvās emocijas izmanto dejā, kustībās kļūst brīvāks ,uzdrīkstas daudz vairāk nekā parasti, tā kā, daudz kas atkarīgs no trenera.

Ieteikums cilvēkiem, kas jau nodarbojas ar dejošanu

Ja kāda no Latvijas deju studijām rīko workshopu (no citas valsts uzaicināta horeogrāfa nodarbības), ir jāatrod zināma naudas summa un jāapmeklē šīs nodarbības. Vieshoreogrāfi sniedz daudz ko jaunu - pieredzi, priekšstatu par deju stilu citā valstī, par to ar kādām metodēm treneris pasniedz šo stilu, kā arī tas ir pārbaudījums sev, vai spēsi tikt galā ar jaunajām kustībām.

Kā sākt dejot?

Vislabākais sākums ir saņemties, atnākt un pamēģināt. Cilvēks jutīs to lielo ieguvumu, ko sniedz dejošana, bet ja nejutīs, tātad dejošana nav domāta viņam, bet noteikti ir cits sporta veids, kurš ir domāts tieši tev!Pamēģini!


2 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
dzēsts lietotājs, 27.11.2007. 11:51:31
Komentāra reitings: 2.997

netikai vārds "nemāku" ir pie vainas! ikkatrs vārds kura priekšā lietojam priedēkli - "ne", mūs savā ziņā ierobežo! savā runāšanā pēc iespējas mazāk būtu jāizmanto priedēklis "ne", jo tas taču ir noliegums! Zemapziņā katrs mūsu vārds tiek iekodets!

piparbodīte, 13.09.2008. 10:15:42
Komentāra reitings: 0

Man pašai kā cilvēkam, kas dejo arī tas liekas ne īpaši saprotami, jo ir grūti savu dzīvi iedomāties bez dejas. Nezinu, varbūt, ka tie ir to cilvēku iekšējie kompleksi vai kaut kas tāds, kas neļauj viņiem atraisīties, visu laiku čukst, ka visi notiekti uz viņiem skatās, ka viņi ir neveikli vai kaut kā tā, kaut gan tas taču ir tikai normāli, neviens jau nav tāds ģēnijs, ka pilnīgi visu mācētu jau no paša sākuma. Bet ir cilvēki, kam to ir grūti saprast (Pati pazīstu tādus, kurus nu nekādi nevar piedabūt dejot pat valsi).

Bet tā sajūta, kad esi izdejojies no visas sirds ir neaprakstāma, beztam vēl pieredze, ko dod piedalīšanās dažādos pasākumos, fiziskais rūdījums, arvien jaunas un jaunas apgūstamās dejas, tas viss ir neatsverami...

Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz rakstu sarakstu

Reklāma
Padalies priekā
Theme site super 000*** ru.hc.lv

nzdYQslMYW

Theme site super 000*** hc.lv

NnuTImbDpd

Theme site super 000*** lv.hc.lv

ERFmdQXOGw


ienāktreģistrēties