Vētra pirms klusuma Saldū

NSP, 02.01.2010., 15:35

19. decembrī Saldū Jauniešu iniciatīvas centrā notika "Ziemassvētku rokkoncerts".

19. decembrī Saldū Jauniešu iniciatīvas centrā notika "Ziemassvētku rokkoncerts", kurā piedalījās jaunās rokgrupas "Animal Stampede", "Evade", "Toria", "Mismach" un "Ghettozloba".

Saldus Jauniešu iniciatīvas centrs ir Saldū iecienīta jauniešu pulcēšanās vieta, kur ir iespēja gan apgūt dažādas iemaņas, gan piedalīties dažādās aktivitātēs un viena no šādām jauniešu aktivitātēm notika 19. decembrī, kur spēlēja jaunas Latvijas mūzikas grupas. Gan jaunajiem, gan vecāka gada gājuma apmeklētājiem bija iespēja baudīt bezmaksas Saldus kultūras piedāvātās iespējas pirms Ziemassvētkiem.

Pirmā uz skatuves kāpa grupa "Animal Stampede" - rīdzinieki, kuri savu publikai pateica izpildot savus skaņdarbus klasiska roka ieskaņās. Šīs notis nevienam nebija svešas un daļa jauno apmeklētāju bariņš ilgi negaidot metās straujā kāju un roku izvicināšanā - "mošā". Grupas izpildītās dziesmas visi uzņēma ar skaļiem aplausiem, jo ko tādu bieži mūsdienās dzirdēt nenākas.

Grupa "Evade" uz skatuves stājās pēc progresīvās grupas "Animal Stampede". Grupa ir, kā vietējie saka, savējie saldenieki – Saldus saldie. "Evade" koncertu ieskandināja ar hardcore skaņām, kuras Saldū jau ir iegājušas vēsturē ar saukli Saldus hardcore. Grupa pārsteidza ar savu sastāvu, jo biju domājis, ka grupā spēlē divas ģitāras, bet šoreiz bija tikai viens, kas, manuprāt, grupas skanējumu nepasliktināja, bet izveidoja nedaudz savādāku kā parasti.

Uz skatuves trešie pēc kārtas kāpa grupa "Toria" - valmierieši, kuri ar post roka skaņām aizrāva klausītāju sirdis dažādu vecumu koncerta apmeklētājos. Grupas vijoļu skaņas un progresīvo ģitāristu izpildījumi aizrāva ne tikai skaņas ziņā, bet arī to profesionālais izpildījums bija skatīšanās vērts. Jāpiebilst, ka uz šī koncerta skatuves šajā grupā bija vienīgā meitene, kura spēlēja gan basu, gan vijoli. Pēc apmeklētāju atsauksmēm grupa noteikti tiks aicināta nākotnē vēl uz Saldu.

Latvijā jau zināmāka grupa "Mismach" no Skrīveriem uz skatuves kāpa ceturtie un ar saviem muzikālajiem gabaliem saldeniekus priecēja ne pirmo reizi, jo iepriekš Saldū uzstājās Jauniešu dienas noslēguma koncertā. Šo jauniešu pieredze uz skatuves bija acīm redzama, jo uz skatuves uzvedās pavisam brīvi un atklāti. Grupa sniedza kvalitatīvu pankroka skanējumu, kas daudziem jauniešiem atgādināja vasaras festivālu atmosfēru ziemas vidū.

Pēdējie uz skatuves pēc nelielas pauzītes uzstājās grupa Ghettozloba no Valmieras, kuri savu koncerta programmu sniedz perfekti, jo pēc katras dziesmas spēja apmeklētājos ieviest skaļu aplausu skaņas. Grupa sniegums skatītājiem ļoti iepatikās, ka mūziķi netika laisti no skatuves projām, pieprasot izpildīt vēl kādu dziesmu. Grupas komunikablais vokālists spēja veiksmīgi komunicēt ar publiku ieviešot dziļāku interesi mūziķu izpildījumā.

Koncertu apmeklētāju vidū bija gan pavisam mazi bērni no bērnu nama, gan pieaugušie, kas, manuprāt, deva mūsu nākotnei – jaunajai paaudzei iespēju ieskatīties koncerta norisē, kur var iztikt arī bez alkohola lietošanas. Šis koncerts sniedza labu ieskatu Saldus kultūras pasākuma iztrūkstošajā posmā, kur pietrūkst šāda veida koncerti. Rīkotājs Nauris Zeltiņš uzskata, ka šis koncerts bija laba dāvana gan mazajiem bērnu nama apmeklētājiem, gan pārējiem apmeklētājiem, kuri izmantoja iespēju apmeklēt bezmaksas koncertu pirms Ziemassvētkiem.
 


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz rakstu sarakstu

Reklāma
Datuve.lv tehnoloģiju jaunumu portāls
Padalies priekā
Theme site super 000*** ru.hc.lv

hSXyRsBlVc

Купить диплом: лучшие места для покупки покупка диплом <a href=diplom-trues.ru>diplom-trues.ru</a> .

diplom_kupit_adMi

Theme site super 000*** lv.hc.lv

EidsjMEAxm


ienāktreģistrēties