Svinēsim svētkus ar opereti četros Operetes Jaungada koncertos

Līna Kaļķe, 23.12.2015., 10:16

Jau drīz – 27., 28., 29., un 30. decembrī plkst. 18.00 kultūras pilī "Ziemeļblāzma" (Rīgā, Ziemeļblāzmas ielā 36) notiks Operetes Jaungada koncerti "No Rīgas līdz Vīnei" ar plaši zināmu latviešu un aizrobežu operešu mūziku.

Svinēsim svētkus ar opereti četros Operetes Jaungada koncertosSkatītājus priecēs solisti Evita Zālīte, Anta Jankovska (Itālija), Nauris Indzeris Jolanta Strikaite, Emīls Kivlenieks, Marlēna Keine, Dainis Skutelis, Artūrs Mangulis, Juris Vizbulis, Operetes dejotāji un orķestris Guntara Bernāta vadībā.

Agija Ozoliņa-Kozlovska, Latvijas operetes fonda vadītāja pauž: "Koncerta programma veidota ievērojot skatītāju izteiktās vēlēšanās, iekļaujot Latvijas operetes fonda veidoto izrāžu un Operetes festivāla muzikālā materiāla virsotnes, līdz ar to Jaungada priekšvakarā koncertos "No Rīgas līdz Vīnei" varēs baudīt latviešu un pasaules operešu klasiķu mūziku. Operetes Jaungada koncertus nu jau otro gadu veidojam kā gada noslēguma muzikālu sarīkojumu svētku noskaņai’’.

Šampanieša viegluma muzikālu dzirksti un valdzinājumu Jaunā gada priekšvakarā ļaus baudīt latviešu un pasaules operetes un mūziklu hiti. Tostarp Arvīda Žilinska "Peld lielā jūrā lasis" no operetes "Dzintarkrasta puiši", "Anneles valsis" no Elgas Īgenbergas operetes "Annele", Auces un Marijas duets no Imanta Kalniņa dziesmuspēles "No saldenās pudeles", dziesmas no Raimonda Paula dziesmuspēles "Pāri kas dabonas", skatītāju iemīļoti numuri no Franča Lehāra operetes "Jautrā atraitne", Homonoja čardašs no Johana Štrausa operetes "Čigānu barons", "Tev pieder mana sirds" no Franča Lehāra operetes "Smaidu zeme", fragmenti no Žaka Ofenbaha operetes "Perikola", Johana Štrausa mūzika u.c.  Un kā jau ierasts mūsu gada nogales koncertos – arī ieskats gaidāmā jauniestudējuma Paula Abrahama džeziskās operetes "Balle Savojā" melodikā. 29. un 30. decembrī koncerta ieskaņā būs dzirdams jaunās paaudzes komponista, daudzsološi talantīgā Jēkaba Jančevska skaņdarbs "Trakās dienas", kas uzburs stāstu par Ziemassvētku un Jaungada laika sajūtām un notikumiem.

Klausītāji dažādos koncertos varēs vērot dažādas skaņdarba interpretācijas. Piemēram, Arvīda Žilinska Mēness šonakt neaizmiedz 27. decembrī dziedās Dainis Skutelis, bet 30. decembrī Juris Vizbulis un 29. decembrī - Marlēna Keine, Anneles valsi 27., 28. decembrī dziedās Jolanta Strikaite, bet 30. decembrī – Marlēna Keine u.tml. Kā jau Jaungadā, iespējami pārsteigumi. Programma bagātināta ar dejām operetes dejotāju sniegumā.

27. decembrī -Jolanta Strikaite, Marlēna Keine, Emīls Kivlenieks, Anta Jankovska, Nauris Indzeris, Artūrs Mangulis.

28. decembrī - Jolanta Strikaite, Emīls Kivlenieks, Marlēna Keine, Dainis Skutelis, Artūrs Mangulis, Anta Jankovska, Nauris Indzeris.

29. decembrī - Evita Zālīte, Marlēna Keine, Anta Jankovska, Nauris Indzeris.

30. decembrī - Evita Zālīte, Juris Vizbulis, Anta Jankovska, Nauris Indzeris.

Koncertus vadīs muzikoloģe Liene Jakovļeva, režisors Valdis Lūriņš, muzikālais vadītājs un Operetes orķestra diriģents Guntars Bernāts, horeogrāfs Alberts Kivlenieks, kostīmu māksliniece Jurate Jurjāne-Silakaktiņa.

Biļetes uz koncertiem "No Rīgas līdz Vīnei" pieejamas "Biļešu paradīzes" kasēs. Atlaides kolektīviem, daudzbērnu ģimenēm uzrādot "3+" ģimenes karti, pensionāriem, invalīdiem. Papildus informācija par biļešu rezervāciju pa Latvijas operetes fonda informācijas tālruni 25123145.


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Datuve.lv tehnoloģiju jaunumu portāls
Padalies priekā
interesting news

betenMob

Dia duit, theastaigh uaim do phraghas a fháil.

RobertSax

Hi, roeddwn i eisiau gwybod eich pris.

Robertunsab


ienāktreģistrēties