Somu elektroniskais uzbrukums „Finvaders”

Zane Spune, 18.05.2007., 12:11

Šī gada 26.maijā kultūras mezglā „Dirty Deal Cafe” tiks atklāta Somijas elektroniskās deju mūzikas un dancehall regeja mūzikas pasākumu sērija Finvaders.

"Finvaders"Pirmais sērijas Finvaders pasākums tiks veltīts Elektro / 8Bit chip mūzikai, kā instrumentus izmantojot Nintendo Gameboy spēļu konsoles.
Šis elektroniskās mūzikas novirziens ir īpaši interesants pasākuma apmeklētājiem - no malas vērojot mākslinieku darbību ar viņu instrumentiem, tā atgādina dīkdienīgu laika nosišanu, tomēr mūziķi izvilina no šiem kabatas formāta aparātiem spēcīgas un savdabīgas skaņas, kas savijas aizraujošās kompozīcijās.

Pasākuma ietvaros notiks Ziemeļvalstu VJ sanāksmes prezentācija, kas ietilpst mediju mākslas festivāla Pixelache programmā, kuru vadīs VJ Hahmo. Viņš sniegs priekšlasījumu un demonstrēs videomateriālus, kuros dokumentēta festivāla Pixelache norise. Pixelache ik gadu notiek Helsinkos no 29. marta līdz 1. aprīlim, tajā pulcējas Ziemeļvalstu un Baltijas valstu VJ un multimediju mākslinieki. Sanāksmē vīdžeji prezentē savus sasniegumus, dalās pieredzē, apspriež dažādus jautājumus.

Zaggas „Space Garage” telpās notiks radošā darbnīca, kuru vadīs ASSOCIATION OF EXPERIMENTAL ELECTRONICS (Eksperimentālās elektronikas asociācija). AOEE darbības pamatā ir ideja, ka katru ierīci, ar kuru var pārveidotu strāvu, var izmantot kā mūzikas instrumentu.
http://koelse.org

Latvijā līdz šim nebijušu Elektro / 8Bit chip mūzikas priekšnesumus sniegs šādi somu mākslinieki:
Huoratron galvenie instrumenti ir divi īpaši pārveidoti Nintendo spēļu aparāti, kuri ir pārvērsti par mūzikas instrumentiem. Huoratron gūst publikas atzinību ar intensīvu dzīvo uzstāšanos.
http://www.youtube.com/watch?v=P-ChCNsuG7c
Mesak sintezatora programmēšanas prasmes un mūziķa talants ir apbrīnas vērts. Viens no labākajiem Eiropas elektromūzikas radītājiem darbojoties gan vienatnē, gan kopā ar savu grupu Mr Velcro Fastener.
www.mesak.net
Xploitec ir videomākslinieku VJ PHOQ un VJ 304 kopprojekts.
http://www.xploitec.org/
The Pussykillers savās audio+video performancēs lielākoties izmanto Nintendo spēļu konsoles un savas balsis. The Pussykillers nav konkrēta stila, tas ko viņi veido ir no IDM līdz speedcore un noise.
http://myspace.com/THEPUSSYKILLERS
Kodek veido mūziku izmantojot analogo aparatūru un programmatūras. Viņš ir fanātisks breakcore producents, kurš nodarbojas arī ar 8Bit chip mūziku. http://www.myspace.com/kodekkK

Ieeja: 21:00, 5 Ls kultūras mezglā „Dirty Deal Cafe”, Andrejsala

2 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
čalis, 18.05.2007. 13:29:53
Komentāra reitings: 0

Huoratron video man likās iespaidīgs!
Kodek jau ir pāris reizes nācies izpaudīt te pat, Talsos.

kodek, 21.05.2007. 07:45:47 (ip:85.15.232.2)
Komentāra reitings: 0

nuja , shie tik aizmirsushi pierakstiit ka es neesu no somijas hah ;D

Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Padalies priekā
Theme site super 000*** ru.hc.lv

ZZuUsTbMnI

Theme site super 000*** hc.lv

rhfjGKKOJA

Theme site super 000*** lv.hc.lv

IcvANPaKri


ienāktreģistrēties