Rokfestivālā Jelgavā- nedzirdētas SoundArcade dziesmas un jauns vakara vadītājs

Mārtiņš Zviedris, 10.08.2007., 06:11

JRF [Post] Punk Party apmeklētājus 11. augustā Jelgavā gaida vairāku grupas SoundArcade darbu pirmatskaņojumi un jauns vakara vadītājs- teātra improvizators un pankroka dziedātājs Kozmens.

Viens no interesantākajiem pēdējo gadu jaunatklājumiem latviešu rokmūzikā grupa SoundArcade pēc pusgada, kura laikā nesniedza nevienu koncertu, bet mēģinājumos strādāja pie jauniem skaņdarbiem, nu devusies spraigā vasaras festivālu turnejā, kurā izmēģina jauno dziesmu koncertskanējumu. Arī JRF [Post] Punk Party, kā atklāj SoundArcade dalībnieki Mārtiņš Ābols un Lauris Ābele, līdzas tādām jau zināmām dziesmām kā Crane un Hospitalabol būs vairāku jaundarbu pirmatskaņojumi. «Dziesmas, kuras iekļāvām [grupas pirmajā un pagaidām vienīgajā] albumā 12 Songs of the Jackalope, bija tapušas ilgākā laika posmā, kad daļēji mainījās grupas sastāvs. Savukārt pie jaunās mūzikas radīšanas eksperimentēja un joprojām eksperimentē visi pašreizējie dalībnieki. Skaņdarbi ir drūmāki un melodiskāki ar izteiktāku naratīvu un atsaucēm uz menestreļu mūziku. Darbs pie nākamā albuma joprojām notiek, izdošanas laiku vēl nenosauksim. Arī nosaukumu skaņdarbiem vēl nav, ir vien tādas kā melnrakstu versijas. Lai nedaudz attēlotu kopējo noskaņu, varam minēt mūsu literārās ietekmes, piemēram, Nika Keiva Un ēzelis ieraudzīja eņģeli, Netesheimas Henrija Korneliusa Agripas Okultās filozofijas trīs grāmatas, brāļu Strugacku darbus un Terija Pračeta daiļradi,» vēsta mūziķi.

Kopš Pārdaugavā bāzētā apvienība nonākusi plašāka klausītāju loka uzmanības centrā, tās eksperimentālā psihedēlija plašsaziņas līdzekļos piedzīvojusi dažādus definēšanas mēģinājumus (viņu mūzika dēvēta gan par ārtmetālu, gan smagu postroku), taču gatavie mūzikas jēdzieni viņu skaņumākslu spējuši aprakstīt tikai daļēji, norādīt ietekmes, nedefinētu atstājot grupas veikuma oriģinālo kodolu. Būtisku vietu šo ietekmju vidū SoundArcade jau kopš dibināšanas atvēlējuši ASV deviņdesmitajos gados tapušajai postpankroka modifikācijai postgrunge. Nozīmīgs viņiem arvien bijis The Smashing Pumpkins (Čikāgas grupas, kas savulaik līdzas sietliešiem Nirvana izteica pretenzijas uz grunge radītāju godu) un zināmā mērā arī šā stila veterānu Latvijā- Sabiles trio Pienvedēja piedzīvojumi- veikums.

JRF [Post] Punk Party mērķauditorijas būtiska daļa ir ļaudis, kas, dzirdot vārdu pankroks, nicīgi rauc degunu, taču klausās U2, Stingu, Duran Duran, Moriseju, Nirvana, The Smashing Pumpkins, Pearl Jam, Niku Keivu, Pixies, Placebo un daudzu citu punk/ post punk muzikālo ideju būtiski ietekmētu mākslinieku daiļradi, vien nav aizdomājušies par šīm sakarībām. Festivāls vēlas atgādināt par pankoku un postpankroku kā mūsdienu rokā un popmūzikā izplatītu, nozīmīgu ideju pirmsākumu, tāpēc sarīkojumā, kas 11. augustā pulksten 20 sāksies atpūtas un sporta centrā Zemgale Jelgavā, piedalīsies gan pankroka un postpankroka grupas, gan citi kolektīvi, kuru daiļradi minētie stili būtiski ietekmējuši: latviešu grupas Linga, SoundArcade, PND, Backflow, Tumors un Suki 2000, kā arī zviedru un somu viesi- Glenda un Presley Bastards.

Vakara vadītāja pienākumus uzņemsies improvizācijas teātra grupu Hamlets un Laiva dalībnieks un pankgrupas Pirmā sērija vokālists Kozmens (Mārtiņš Kozovskis).


Lai arī sinoptiķi sestdien lietusgāzes Jelgavā neprognozē, JRF [Post] Punk Party rīkotāji Jelgavas pilsētas pašvaldības aģentūra Kultūra plāno nodrošināties arī pret visnegaidītākajām laikapstākļu kaprīzēm: festivāla vieta starp ledushalli un viesnīcas/ boulinga centra ēku būs aprīkota ar nojumēm.

Festivālu atbalsta Jelgavas Dome, radio Naba, laikraksts Zemgales Ziņas, internetportāli SV.LV, HC.LV un ZZ.LV, atpūtas un sporta centrs Zemgale un vides reklāmas firma Media Jelgava.

Papildu informācija:
JRF [Post] Punk Party mājaslapa internetā: http://sv.lv/jrf


2 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
juris, 10.08.2007. 20:06:06 (ip:83.99.242.21)
Komentāra reitings: 0

pankoku? :D

dzēsts lietotājs, 10.08.2007. 20:26:53
Komentāra reitings: 1.195

Jes kozmens. Atceros vēl no hamleta. (: Nu super!

Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.





atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Padalies priekā
Попробуйте обратиться к Mihaylov digital, их основная сфера это seo в гугл, а также контекстная реклама...

Davidmup

All time cool 000*** hc.lv

yjapoGgZdk

হাই, আমি আপনার মূল্য জানতে চেয়েছিলাম.

LeoSax


ienāktreģistrēties