Izdots pirmais Latvijas Radio pasaku ierakstu kompaktdisks

Dace Krecere, 25.04.2007., 14:44

25.aprīlī Hipotēku banka sadarbībā ar “Platforma Records” prezentēja Latvijai vēsturiski nozīmīgu projektu - Latvijas Radio viļņos pagājušā gadsimta 50-tajos līdz 80-tajos gados skanējušās un tagad atkal izdotās pasakas, kuras gandrīz visi pieaugušie atceras kā savas bērnības neatņemamu sastāvdaļu.

Hipotēku banka ar pirmo Latvijas Radio pasaku ierakstu dāvinājumu 155 Latvijas Audžuģimeņu biedrības audžuģimenēm aicina visus uzņēmējdarbības vides pārstāvjus atcerēties savu bērnību un apdāvināt ikvienu Latvijas bērnu, jo ģimene ir viena no veselīgas sabiedrības pamatvērtībām.

Hipotēku bankas valdes priekšsēdētājs Inesis Feiferis: „Mēs kā valsts banka godājam ģimeni kā vērtību, kas ir visu Latvijas iedzīvotāju labklājības pamats. Jo stabilākas un bērniem bagātākas būs mūsu ģimenes, jo spēcīgāks būs mūsu dzīvotprieks. Pasakas ir skaistas bērnības neatņemama sastāvdaļa, tāpēc nodot vecāko paaudžu dārgumus nākamajām ir ļoti svarīgi. Mēs investējam pasaku audio ierakstu sērijas izdošanā, jo saredzam tajā nemainīgu vērtību kopumu.”

Projektam dots nosaukums “Pasaku lāde – pirms miedziņš nāk” un kopā 2007.gadā no aprīļa līdz novembra tiks izdoti 5 pasaku ierakstu kompaktdiski. Pasaku ierakstus visa gada garumā par simbolisku un zemāku nekā mazumtirdzniecībā cenu varēs iegādāties visās Hipotēku bankas filiālēs.

Bērnu un ģimenes lietu ministrs Ainārs Baštiks: „Šī ideja ir ļoti jauka un apsveicama. Mēs visi esam auguši ar šīm pasakām un guvuši no tām ļoti daudz pozitīvu emociju. Laikā, kad bērni jau no mazotnes ir pārņemti ar datorspēlēm un televīziju, bet grāmatas lasa reti, pasakas CD formātā varētu būt labs motivējošs faktors iesaistīties arī pasaku lasītājos un piedzīvot fantāziju pasaules un iztēles radītās emocijas.”

Pirmā CD pasakas - “Slavenais Pīlēns Tims” (1955), “Vinnijs Pūks un viņa draugi” (1967) un “Trīs ruksīši” (1959) – ir vairāku paaudžu vērtības, kuras pirms daudziem gadu desmitiem ierunājuši tautā iemīļoti aktieri, piemēram, Vera Singajevska, Anta Klints, Velta Skurstene, Maija Grīnberga, Zenta Lēpe utt. Arī pārējie pasaku CD sērijas ieraksti ir jaukas atmiņas raisoši, piemēram – „Pauks un Šmauks”, „Velniņi”, „Zelta vērpējas”, „Brēmenes muzikanti”, „Dakteris Aikāsāp”, „Kā biezputra apvainojās”, „Reiz sensenos laikos” un „Kā zaķi pīrāgus sargāja”.

“Platforma Records” valdes priekšsēdētājs Rimants Liepiņš: “Šī ir bērnu literatūras klasika, kas izturējusi laika pārbaudi un palīdzējusi uzaugt ļoti daudzām paaudzēm. Vēlamies tās saglabāt arī nākamajām paaudzēm.”

1 komentārs Komentēšana pieejama visiem.
eisa (@inhiv), 21.10.2008. 13:34:01 (ip:80.232.222.55)
Komentāra reitings: 0

jdknn

Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Prāta darbnīca - ļauj prātam darboties!
Padalies priekā
All time cool 000*** hc.lv

YImPiDkfSE

All time cool 000*** lv.hc.lv

GQRJqATpEB

Hi, I just visited rus.hc.lv and wondered if you'd ever thought about having an engaging video to explain what you do? Our prices start from just $195. Let me know if you're interested in seeing samples of our previous work. Regards, Joanna

Joanna Riggs


ienāktreģistrēties