Pianiste Aurēlija Šimkus

Mārtiņš Pučka, 29.10.2015., 18:12

7. novembrī plkst. 20.00 atjaunotajā vēsturiskajā Dzintaru koncertzālē notiks cikla "Dzimuši Latvijā" otrais koncerts, kurā varēsim baudīt starptautisko konkursu laureātes, jaunās un talantīgās pianistes Aurēlijas Šimkus izcilo sniegumu.

Pianiste Aurēlija ŠimkusGrācija un vieglums, skaidrs redzējums un pamatīgums raksturo gados vēl jauno, bet apņēmīgo pianisti Aurēliju Šimkus. Viņa nevairās pieskarties nopietniem, sarežģītiem opusiem un iestudēt pēdējo no Johana Sebastiāna Baha sacerējumiem – "Fūgas māksla". Savukārt par gara radiniekiem mūzikā Aurēlija Šimkus dēvē 20. gadsimta pirmās puses modernistu Albanu Bergu un krievu mūzikas impresionistu Aleksandru Skrjabinu, kura Otro sonāti klavierēm dzirdēsim koncertā. Līdzās iepriekšminētajiem skaņdarbiem Aurēlijas Šimkus solo koncertā varēsim baudīt Johana Sebastiāna Baha - "Kapričo mīļotā brāļa aizbraukšanai" un "Tokāta un fūga re minorā", kā arī Ferenca Lista 1. daļu "Saderināšanās" no "Ceļojumu gadu" Otrās burtnīcas un "Fantāziju un fūgu par B-A-C-H tēmu".

Jaunā un talantīgā pianiste Aurēlija Šimkus (1997) klavierspēli sākusi apgūt četru gadu vecumā, bet visai agri jaunā pianiste uzsākusi arī starptautisku karjeru, kļūstot par Dortmundes Mocarta biedrības balvas laureāti un izcīnot trešo vietu 11. starptautiskajā "KlavierOlymp" pianistu konkursā Vācijas pilsētā Bādkisingenē. Šiem panākumiem sekojuši koncerti prestižajā festivālā "Kisingenes vasara", solokoncerti Šveicē, kā arī uzstāšanās kopā ar Anglijas kamerorķestri un Varšavas filharmonijas orķestri. Pirmo solokoncertu pianiste sniegusi 11 gadu vecumā Kauņas Starptautiskajā kamermūzikas festivālā Lietuvā, kur uzstājusies kopā ar Kauņas filharmonijas kamerorķestri. Bet pirmo koncertu Rīgā, Lielajā ģildē Aurēlijai Šimkus sniedza 2013. gada aprīlī, neilgi pirms sava debijas solokoncerta Vācijas pilsētā Herdekē. Tā paša gada rudenī klajā nācis Aurēlijas debijas soloalbums "Scherzo", kas tika izdots Vācijas ierakstu kompānijā "ARS Produktion" (2013). Ievērojamais vācu žurnāls "Piano News", ar visaugstāko novērtējumu recenzējot šo debijas albumu atzīmējis, ka Aurēlija Šimkus ir izcila pianiste un īsts atklājums. Savukārt laikraksts "Westfalische Rundschau" viņas klavierspēlē apbrīnojis dvēseliskumu, kas piepildīts ar izsmalcinātāko muzikalitāti un jutekliskumu.

Nākošajā sezonā klausītāju vērtējumam tiks piedāvāts jau otrais Aurēlijas Šimkus soloalbums. Savukārt koncertu kalendārā ieplānota viesošanās Ingolštatē, kur pianiste muzicēs ar Dortmundes filharmoniķiem un Gruzijas kamerorķestri, kā arī Dortmundes Filharmonijā un Baireitas pilsētas koncertzālē.
"Dzimuši Latvijā" ir jauns koncertu cikls, kura ietvaros atjaunotajā vēsturiskajā Dzintaru koncertzālē notiks izcilu Latvijas mākslinieku solo koncerti, kuri savu meistarību un atzinību ir nostiprinājuši ārpus Latvijas robežām.

Cikla "Dzimuši Latvijā" pirmais koncerts atjaunotajā vēsturiskajā Dzintaru koncertzālē notiks šo sestdien, 31. oktobrī plkst. 20.00. Tajā uzstāsies viens no izcilākajiem pasaules opernamu basiem – Egils Siliņš. Kopā ar savu uzticamo koncertmeistaru, pianistu Māri Skuju, kurš jau vairākus gadus ir Grācas operas repetitors, Egils Siliņš atskaņos Emīla Dārziņa, Jāzepa Vītola, Alfrēda Kalniņa, Jāņa Mediņa, Bruno Skultes, Lūcijas Garūtes un citu latviešu komponistu vokālās lirikas meistardarbus.


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Datuve.lv tehnoloģiju jaunumu portāls
Padalies priekā
All time cool 000*** hc.lv

YImPiDkfSE

All time cool 000*** lv.hc.lv

GQRJqATpEB

Hi, I just visited rus.hc.lv and wondered if you'd ever thought about having an engaging video to explain what you do? Our prices start from just $195. Let me know if you're interested in seeing samples of our previous work. Regards, Joanna

Joanna Riggs


ienāktreģistrēties