"Melnā" Čikāga "baltajā" Latvijā

Sanda Bruna, 19.09.2007., 11:36

No 28.-30. septembrim Jūrmalā notiks pirmais gospel mūzikas festivāls Latvijā "Sing Gospel, Latvia!", kas noslēgsies ar grandiozu gala koncertu Rīgas Doma baznīcā.

Šajās trīs dienās Jūrmalā, Dubultu Lutera Baznīcā, Latvijas mūziķi un dziedātāji piedalīsies meistarklasēs, ko vadīs viens no pasaulē izcilākajiem gospel koru diriģentiem Walter M. Owens un komponists, aranžētājs un multiinstrumentālists Terry Moore no Čikāgas, ASV. Terry Moore ir strādājis un strādā ar tādām zvaigznēm kā Stevie Wonder, Whitney Houston, Fred Hammond, Yolanda Adams u.c. Šie mūziķi jau vairāk kā 10 gadus piedalās dažādos gospel mūzikas festivālos, tai skaitā Eiropā – Vācijā, Šveicē, Itālijā, u.c.

Festivāla organizatori (biedrība "Genesis") sola publikai atklāt jaunu mūzikas apvārsni – mūsdienīgu afroamerikāņu baznīcas mūziku, kurā saknes meklējamas gandrīz visiem mūsdienu mūzikas žanriem – blūzam, džezam soulam, r&b, rokam, u.c. Gala koncerta īpašie viesi Arnis Mednis un Jānis Stībelis - pirmie mūziķi, kas paplašināja Latvijas mūzikas apvārsni ienesot tajā profesionālu blūza, r&b un soul mūzikas garšu, kopā ar Latvijas "gospel queen" Railī Orravu un apvienoto gospel kori priecēs publiku izpildot pasaulē populāru mākslinieku darbu kaverversijas un gospel mūziķu oriģināldarbus.

Rietumeiropas un pasaules kontekstā gospel mūzikas žanrs ir ieņēmis stabilu vietu koru un ansambļu kultūrā, kā arī ir neiztrūkstošs elements liela mēroga džeza mūzikas festivālos. Šis žanrs attīstās un mainās, ietverot visdažādākos mūzikas stilus, tādā veidā ieņemot stabilu vietu pasaules mūzikā.

Par projekta nozīmību liecina lielā jauniešu interese (festivālā piedalīsies Rīgas Gospelkoris, GG Choir, J.Mediņa zēnu kora sastāvs un vairāki jauniešu kori no dažādām Latvijas pilsētām). Festivāls ietver sevī novatorisko tendenču ieviešanu kora mūzikas repertuārā.

Šis koncerts paredzēts arī kā jaunas labdarības akcijas sākums, kurā Latvijas iedzīvotāji tiks aicināti atbalstīt Doma baznīcas rekonstrukcijas darbus.

Sīkāka informācija www.singgospellatvia.org

0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Prāta darbnīca - ļauj prātam darboties!
Padalies priekā
Попробуйте обратиться к Mihaylov digital, их основная сфера это seo в гугл, а также контекстная реклама...

Davidmup

All time cool 000*** hc.lv

yjapoGgZdk

হাই, আমি আপনার মূল্য জানতে চেয়েছিলাম.

LeoSax


ienāktreģistrēties