Latviešu kamermūzikas skaņdarbu pirmatskaņojumi koncertā koncertzālē Mazā Ģilde

Egils Štāls , 07.02.2007., 14:36

Mūziķu grupa "Altera Veritas" Valentīndienā, 14.februārī 19:00 aicina uz īpašu koncertu Mazajā Ģildē. Koncerta programmā tiks atskaņoti Rīgā koncertos vēl nedzirdēti, jaunākie Latviešu un ārzemju komponistu skaņdarbi mūziķu grupas "Altera Veritas" netradicionālajam sastāvam (kokles, flauta, akordeons), kā arī notiks komponistu Andra Dzenīša un Georga Pelēča jaunradīto skaņdarbu pirmatskaņojumi!

"Altera Veritas"Koncertu programmā iekļautie latviešu jaunākās paaudzes komponistu Anitras Tumševicas, Santas Bušs un Dainas Klibiķes skaņdarbi kameransamblim Altera Veritas tapuši 2006.gadā un pirmatskaņoti Starptautisko jauno komponistu meistarkursos Dundagā. Dainas Klibiķes skaņdarbs „Manuskripts” ar panākumiem jau atskaņots Vācijā, jaunās mūzikas festivālā „Klangzeit” Minsterē, bet A.tumševicas „zelta jūrā iebrist viegli” skanējis jauno komponistu koncertā Jaunās mūzikas festivāla „Arēna” ietvaros. Dundagas komponistu meistarkursos pirmo reizi Altera Veritas repertuāra vēsturē skaņdarbus koklēm, flautai un akordeonam radījuši komponisti no tik tālām zemēm kā Austrālija un Čīle – Marks Oliveiro pēc latviešu vēstures un folkloras izpētes komponējis divdaļīgu skaņdarbu ar nosaukumu latviešu valodā - „Daina” (arī daļu nosaukumi latviski – „saule” un „bangu māte”), bet Čīles komponists Ignazio Fernandez savu skaņdarbu „Milonga” raksturo sekojoši: „apzināti izvairoties no „etno klišejām”, es runāju kādu nopietnu sarunu ... bez valodas, kurā es, Čīles komponists, savu mūziku radu latviešu mūsdienu kamermūzikas ansamblim, kas to spēlē uz seniem tautas instrumentiem...”

Koncerta 2.daļā Altera Veritas atskaņos komponista Vilņa šmīdberga 2006.gadā ansamblim komponēto skaņdarbu „raudu deja” – šis darbs jau izpelnījies panākumus un publikas ievērību Čehijā, Zviedrijā, Vācijā, kā arī pēc Latvijas Radio 3 programmas „klasika” aicinājuma pērn ierakstīts Latvijas Radio studijā. šī gada Latvijas Lielās mūzikas balvas laureāts, komponists Andris Dzenītis sagatavojis vienu no diviem koncerta Lielajiem notikumiem – jauna skaņdarba „gaistošas ārijas. Izkaisīti kori” pirmatskaņojumu. Savukārt komponists Georgs Pelēcis tikko pabeidzis darbu pie Altera Veritas jaunākā skaņdarba, kura nosaukums ir skaists kā pati jaunradītā mūzika – „rīta dziesma”.

Mūziķu grupas Altera Veritas sastāvs - Ieva Mežgaile (kokle, basa kokle), Anda Zaborovska (kokle, basa kokle), Marko Ojala (akordeons), Andis Klučnieks (flauta, pikolo flauta, basa flauta). Altera Veritas tulkojumā no latīņu valodas nozīmē "cita patiesība". Mūziķu mērķis kopš grupas dibināšanas 1999.gadā ir nemainīgs - atskaņot mūsdienu latviešu komponistu oriģinālmūzikas programmas netradicionālam un kamermūzikā unikālam instrumentu sastāvam – koklēm, flautai un akordeonam.

Koncertu organizē biedrība Brīvās Mūzikas Aģentūra
koncerta biļetes - visās Biļešu Paradīzes kasēs

0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Padalies priekā
Купить диплом быстро: где искать диплом купить цена <a href=diplom-trues.ru>diplom-trues.ru</a> .

diplom_kupit_juen

Theme site super 000*** ru.hc.lv

CqTLSJjEEJ

Theme site super 000*** hc.lv

hLOZFPfazA


ienāktreģistrēties