Evijas Martinsones solokoncerta programma

Irbe Treile, 02.12.2015., 08:35

5. decembrī plkst. 15.00 Latvijas Nacionālās operas Beletāžas zālē notiks soprāna Evijas Martinsones solokoncerts.

Evija MartinsoneMāksliniece uzstāsies kopā ar domubiedriem – pianisti Agnesi Egliņu, obojistu Pēteri Endzeli un sitaminstumentālistu Ernestu Mediņu. Koncertu vadīs muzikoloģe Liene Jakovļeva.

Evijas Martinsones solokoncerta programma veltīta visskaistākajām jūtām – mīlestībai. Programmā skanēs Romualda Kalsona, Marģera Zariņa, Roberta Šūmaņa, Franča Šūberta, Semjuela Bārbera u.c. skaņdarbi.

"Esmu priecīga atkal strādāt kopā ar Agnesi Egliņu un sadarboties ar LNO orķestra māksliniekiem Pēteri Endzeli un Ernestu Mediņu. Roberta Šūmaņa mūzika ir veltījums manai skolotājai Anitai Garančai, kurai tas bija viens no mīļākajiem komponistiem. Mani pašu ļoti saviļņo koncerta programmā ieļautais Romualda Kalsona cikls "Mīlestība" balsij, klavierēm un sitaminstrumentiem. Marģeris Zariņš reiz teicis, ka viņa stils ir daudzu stilu pielietojums. Kā apliecinājumu viņa stila meistarībai dziedāšu "Četras japāņu miniatūras". Man ir iepatikusies amerikāņu komponista Semjuela Bārbera mūzika, ko koncertā izpildīšu pirmo reizi. Savukārt Franča Šūberta itāļu dziesmas ļaus klausītājiem šo komponistu ieraudzīt jaunā gaismā – viņš tās pēc Saljēri kunga ieteikuma rakstīja, lai apgūtu itāļu vokālās mūzikas nianses," koncerta programmu raksturo Evija Martinsone.

Dziedātāja absolvējusi Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmiju prof.Anitas Garančas klasē (2004), ieguvusi maģistra grādu opedziedāšanas specialitātē (2006). Papildinājusi prasmes meistarklasēs pie Margretas Honigas un Barbru Marklundas-Pētersones. Latvijas Nacionālajā operā debitējusi 2005. gadā Galatejas lomā, par to saņemot Teātra balvas nomināciju kategorijā "Gada debija". 2007. gadā viņa saņēmusi Paula Saksa balvu, bet 2012. gadā – "Latvijas Gāzes" Gada balvu Operai kā "Labākā operas soliste 2011./2012. gada sezonā". Piedalījusies vairākos starptautiskos konkursos, koncertējusi ārzemēs. Mākslinieces repertuārā ir Anna Džakomo Pučīni operā "Vīlas", titulloma Artura Maskata operā "Valentīna", Grāfiene Volfganga Amadeja Mozarta operā "Figaro kāzas", Rozīna Džoakīno Rosīni operā "Seviljas bārddzinis", Mimī Džakomo Pučīni operā "Bohēma" un citas lomas.

Koncerts iekļauts Latvijas Nacionālās operas un baleta programmā "Opera tuvplānā". Šis projekts skatītājiem piedāvā iepazīt operas un baleta mākslu citos rakursos un vienlaikus – ļoti personiski."Opera tuvplānā" ietver dažādus notikumus, izglītojošas izrādes, kamermūzikas koncertus, lekcijas operas pazinējiem un mīlētājiem, kā arī pasākumus bērniem un jauniešiem.

Latvijas Nacionālās operas un baleta koncertu patrons ir "Latvenergo". Koncertu atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds.


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Prāta darbnīca - ļauj prātam darboties!
Padalies priekā
Theme site super 000*** ru.hc.lv

vYmTuSZcfF

Theme site super 000*** hc.lv

eEkDiWrBhz

Theme site super 000*** lv.hc.lv

phGPkKvEvJ


ienāktreģistrēties