Emo II

SkaKri, 23.01.2007., 17:44

Pirms gandrīz pusotra gada tapa raksts HC.LV ar nosaukumu «Tēma: emo - vai tā ir "pozēšana", vai dvēseles stāvoklis; jūtu izpausmes?». Tajā laikā viss vēl bija puslīdz normāli, bet pēdējā gada/pusgada laikā ir manāma tendence "emo" kulta pieaugumam.

Cilvēkus, kuri klausās emo, diezgan bieži mēdz dēvēt par gejiem vai biseksuāliem - saistībā ar to, ka (kaut vai šepat - Latvijā) lielākā tiesa "emo" (jā, pēdiņās) ģērbjas un/vai uzvedas mazliet sievišķīgi, vai pārlieku jūtīgi.
Diemžēl, vai par laimi, iepriekšējais raksts nebija pilnīgs (kaut gan apbrīnojamā kārtā guva diezgan nedalītu uzmanību).
Tādēļ arī tapa šis - uzskatīsim to par pirmā raksta nobeigumu.

Šoreiz izvēlējos citādāku "taktiku" - nevis kaut ko dzirdēt pa ausu galam, bet pajautāt cilvēkiem pašiem. Nolēmu neklātienē nointervēt trīs (dažāda vecuma) cilvēkus, ar, iespējams, vairāk vai mazāk atšķirīgiem uzskatiem. Lūk, ko viņi saka.

"Piecu jautājumu" intervijas
Kaspars (Spoks) - 15 gadi - puisis, klausās pārsvarā punkroc, deadmetal, emo.

1. Kā Tev šķiet - kas tad īsti ir Emo? Vai tas ir tāpat kā pankiem - arī dzīvesveids? Vai arī tomēr tikai iegansts lai tikai iepatiktos meitenēm/puišiem un būt stilīgam?

Kaspars: Kā kuram... dažiem tas ir dvēselē, bet emo vaira,k manuprāt, ir dzeja un mūzika... Tos, kas to dara tikai lai iepatiktos meitenem... hmm pokemoni... aptuveni kā, ja reperis grebeni izdzītu un teiktu "Es esmu panks!"

2. Kas ir Tavas favorīt-grupas (emo/emocore), un ko vari pastāstīt par to vēsturi? Vai nav tā, ka puisis vai meitene vienā jaukā dienā izdomā - "hei, viss, es esmu emo!" - un viņš saģērbjas un "ir"?

K: "Something Corparate", "Sleepleessn", "Anefox", "Falesens"... wow.. Vēsture pavisam neliela... Piemēram, "Sleepleessn" bija tāda kā pagrīdes mazo klubiņu grupiņa, kas vēl joprojām ir, bet dēļ savas mūzikas tekstiem izsitusies tik augstu... Latvijā droši vien, ja saģērbtos, viņu uzkatītu par emo...jo daudziem izkats tikai prātā...

3. Jā, esmu redzējis pārāk daudzus, kas izceļas tikai ar apģērbu... Kādi ir galvenie imidža iespaidošanās vaininieki? Kāda no pirmajām vai mīļākajām blicēm, to klipi? Vai pēc apģērba vispār var pateikt - kas Tu esi?

K: am...vari vienkāršāk nedaudz?

Vai izskatu - kā emo ģērbjas - nosaka mūzika ko viņš klausās, pirmās emo grupas, to izskats?

K: Grūti teikt... Manuprāt, visa pamatā ir emo dzeja un dvēsele... no dzejas jau emo ņem tekstus... 90.gados, kad emo parādījās, viņi pēc izskata nemaz nelīdzinājās mūsdienu emo... Tas ir, kādas kuram emocijas... Piemēram, ja kāds jūtas emocionāls un saprot meitenes, viņš var nēsāt apspīlētu apģērbu. Lai gan daži emo ģērbjas vairāk panciski.

4. Latvijā ir ļoti plaši ieviesies uzskats (stereotips), ka lielākā daļa, ja ne visi emo ir geji, vai vismaz biseksuāli. Kā Tev šķiet - vai ir iespējams cīnīties pret šo uzskatu?

K: Jā, bet viņiem ir taisnība! am... Latvijā ir maz emo!.. Tādēļ nem steriotipu no tiem, kas ir!

 5. Okei. Vai ir kas tāds, ko vēlētos sacīt HC.LV lasītājiem? :)


K: am.. Esiet brīvi savā iztēlē...un esiet oriģināli!

Paldies!Tija - 17 gadi - meitene, klausās pārsvarā roku, indie, "Hospitāļus".

1. Kā Tev šķiet - kas tad īsti ir Emo? Vai tas ir tāpat kā pankiem - arī dzīvesveids? Vai arī tomēr tikai iegansts lai tikai iepatiktos meitenēm/puišiem un būt stilīgam?

Tija: kaudze viltus profili draugos, mazu meitenīšu kacināšanai.
Varbūt, ka arī ir dzīvesveids, neviens īsts emo nav satikts, kas varētu tā tieši un konkrēti izstāstīt visu, par to, kas tas īsti ir un kāpēc. Ņirgāšanās par nemitīgām vēnu griezšanām un asarām.
Uzskatu, ka tas ir tik nodrāzts jēdziens, tajā pat neiedziļinoties. Tikai vizuāli.
emmm. Jā, varu atzīt tie puisīši ir smuki, bet kaitina mazo meitenīšu emō kults, kas tagad ir tikpat izplatīts kā kādreiz metālistu ū tētē.

2. Tātad - īstu emo puišu nav? Ar to es domāju - kas neizlec uz pārējo fona, dodas uz attiecīgās mūzikas pārstāvētajiem pasākumiem, un tā teikt iefano? :)

T: uzskatu, ka šim jēdzienam pagaidām, lielākoties nav sakara ar emōcijām. Ir, es domāju, ka pavisam noteikti ir, bet viņi nav tā redzami, varbūt tiešām saplūst ar pārējiem kopā, noteikti, ka kādam tā ir sirdslieta, un tas to spētu arī izskaidrot, kas īsti ir emo.

3. Pēdējā pusgada/gada laikā esmu piefiksējis jauniešu vidū (parasti - ap 15, 16) tendenci - "Es gribu būt Emo. Kā?" ("IWannaBeEmo" tips). Kā Tev šķiet - kāds tam varētu būt iemesls; un vairāk - jēga?

T: smuki puisīši, meitenēm patīk tādi un ja Tu būsi tāda meitene, Tu patiksi tādiem puisīšiem. "ai mast bī emō, ai mast bī kūl".

4. Vai pokėmoni (neatminos, kas viņus tā iesauca) ir emo, un otrādi? Šķiet, ka cilvēki īsti nezin atšķirību...

T: Manuprāt, pokemons ir cilvēks tajā stadijā, kad viņš vēl īsti nezin, kas ir un vēl ir sevis meklējumos, nereti svaidās no viena stila uz otru meklējot sev piemērotāko. Katrs cilvēks iziet cauri tādai stadijai.
Šobrīd lielākā daļa mazo meitenīšu ir emō, jo tas vienkkārši ir ejošs kults un labi istrādāts mārketinga teksts, jaunībai raksturīgajām sirdsāpēm par pirmajām mīlestībām šeit tiek pielietots iemesls raudāt. Ir protams, arī tādi cilvēki, kas nav iedalāmi nevienā stilā, vienkārši domā kā grib, un tikai vizuālais tos kaut kur iedala.

5. Vai vēl būtu kas tāds, ko vēlētos piebilst? :)

T: nespried par cilvēku pēc izskata, paskaties kas sirsniņā un galviņā iekšā :]

Paldies!


Ieva (miss mango) - 18 gadi - meitene, klausās pārsvarā džezu, panku, "kaut kādu elektroniku".

1. Kā Tev šķiet - kas tad īsti ir Emo? Vai tas ir tāpat kā pankiem - arī dzīvesveids? Vai arī tomēr tikai iegansts lai tikai iepatiktos meitenēm/puišiem un būt stilīgam?

Ieva: Ja emo ir kopts vīrietis, kas jēdz saķemmēt matus un uzvilkt tīras drēbes, tad mums visiem būtu jābūt emo. Emo ir mūsdienu kulta subkultūra, kura tāpat kā visas paies tikpat ātri kā atnāca. Bet jā, manuprāt tā ir vairāk pozešana, jo neviens puisis vai dūdiņa, kas vizuāli pēc tāda izskatās parasti nespētu nosaukt nevienu emo kulta grupu. :D

2. Kā tad nē - visi taču zin "Matchbook Romance", "FATA", vai "The Used"! Vai tas neskaitās emo? Esmu gan pats piefiksējis, ka kaut vai "Lostprophets" pēdējā laikā ir krasi mainījuši savu imidžu - skatuves tēlu. Vai tas tikai fanu dēļ?

I: Ja ņem vērā, ka visas augstāk minētās grupas ir pop emo, kam ar patieso emo nav nekāda sakara, tad pieņemsim, ka viņi ir kompetenti savā jomā. Man tas vairāk velk uz poppanku ar nedaudz rūgtākiem tekstiem. ;)

S: 3. Okei, tātad šīs grupas nav īstas emo grupas. Kas īsti ir emo, kā Tu to uztver?

I: būtībā es emo neklausos. bet cik esmu dzirdējusi "Counting Crows", es varētu teikt, ka tā ir tā īstā raudam mūzika. Kura arī skaitās kā viena no pirmajām šī stila pārstāvēm. Pajautā Frenkam Tērneram sīkāk. viņš ir vairāk kompetents šajā jomā ;)

4. Ok, pajautāšu! ;D Kā Tev šķiet (un vai arī Tev tā šķiet), vai emo - tas ir (atvainojos) briļļains homoseksuālis ar kasetnieku un kedām?

I: Vismaz latviešu emo puikas ar brillēm neaizraujas. Vismaz biseksuāli mūsdienās ir lielākā daļa vīriešu, īpaši šajā kutelīgajā vecumā, kad cilvēks aizraujas ar subkultūrām un sava "es" meklējumiem. Kasetniekus, cik zinu, arī mūsu puikas nelieto. Kedas. A kam tad mūsdienās kājās nav kedas??? Nezinu. Itkā tas ir tas stereotipizētais izskats, bet nu parādi man kaut vienu pozeri,kas pozētu pēc principa, jo pretīgāk, jo labāk.

5. Es laikam tādu vienreiz redzēju! Viņu neielaida Depiņā. Nice. Vai vēlies ko piebilst HC.LV lasītājiem? :)


I: Lasiet grāmatas. :D

Paldies!Paš-intervija
Ziņu dēļos, forumos aizvien pastiprinātāk tiek uzdots jautājums: "Hei, kas tad īsti ir emo?".
Emo - tas ir mūzikas stils, ko nevarētu teikt par slengu "emo", kas tiek propogandēts aizvien vairāk un vairāk.
Pats es to savā pierē iedalu ļoti vienkārši - aptuveni pirms "nulltajiem" (~2000.) un pēc "nulltajiem" gadiem - 1st un 2nd wave.

Kāda atšķirība?
Kopš pašiem emo mūzikas pirmssākumiem līdz pat (~)2000. gadam nebija īsti zināms, kā tad tie puiši un meitenes ģērbjas - visi, vairāk vai mazāk, ģērbās parastās, "regulārās" drēbēs, devās uz pasāčiem (kas parasti visbiežāk norisinājās māju pagrabos, mazos klubos).
Lēnām ieviešas slengs - "emo". Vēlāk modē nāca haki krāsas šorti, apdrukāti T-krekli (kas parasti bija mazāka izmēra, kā vajag), piespraudes ar grupu logo.

2th wave.
2000. gads. Tā brīža grupu ietekmē izveidojās tā sauktais "emo stils" - "paciņa" (atauguši mati) pāri vienai acij, vai reizēm pat pilnībā nosedzot seju. Liela daļa aksesuāru tika aizgūti no gotu vai panku stila, kā piemēram: kniežu siksnas (divu vai trīs rindu), kniežu rokassprādzes utml.
Modē nāca melna kosmētika, pīrsingi (lūpās, uzacīs, uc.) un brilles ar melnajiem rāmjiem.

Ko es ar to visu vēlējos pateikt?
Nē, emo parasti ir heteroseksuāli.
Nē, par emo nevar "kļūt" - Tev vienkārši patīk vai nepatīk emo mūzika. Bet par "emo" - kā "jūtas" -- nu to nevar "iemācīties".
Nē, visi emo nesēž stūrī un neraud 23h dienā.

Komentāros vēlētos redzēt konstruktīvu kritiku un/vai papildinājumu rakstam bez savstarpējiem pārmetumiem.

81 komentārs Komentēšana pieejama visiem.
deni2s, 23.01.2007. 17:48:20
Komentāra reitings: 3.028

"Tātad - īstu emo puišu nav? Ar to es domāju - kas neizlec uz pārējo fona, dodas uz attiecīgās mūzikas pārstāvētajiem pasākumiem, un tā teikt iefano? :)"

Skakri, vai cilvēku kurš iefano par repu būtu korekti saukt par reperi, ja viņš nevienu rīmi nevar izspiest no sevis? Tos, kas vēro baletu, tu taču nesauksi par baletdejotāju? Kā tad paliek ar emo - vai tie, kas klausās emo mūziku ir "īsti emo"?

skakri, 23.01.2007. 20:59:09
Komentāra reitings: 0

Tu jauc divas lietas - 1: emo - kas izpilda mūziku uzstājoties pasākumos; 2: emo, kas klausās.
Reperis: repo; reperis-2: klausās.
Vai nu es vai nu Tu ko jauc.

miss mango (malwyn@inbox.lv), 23.01.2007. 21:02:19 (ip:62.85.62.65)
Komentāra reitings: -1.947

es sevi vnk mīlu....

skakri, 23.01.2007. 21:02:56
Komentāra reitings: 0

kas ir "īstie" panki?

dzēsts lietotājs, 24.01.2007. 05:33:42
Komentāra reitings: 0.053

tagat Tev vismaz ir realas cilveku domas, pirms tam kad publiceji pirmo dalu lasiju, Man godigi- taa nu ne visai likas pienemams un paties Tavs rakstitais, bet nesaku ka vis tur bija meli! :) ar emo, tapat ka ar parejiem alternativajiem stiliem ir jajut, vai tas ir tikai stils, vai dzivesveids,,,,
bez tam jaa- emo neraud 23h dienakti, labi raudam Mes, bet nejau katru dienu,,,,,
bet visa visuma, bija interesanti ka dazada vecuma cilveki interveti, labi sis ir jauniesu vecums, jo vecaka gada gajuma cilveki isti neizprot, varda emo jegu,,
bet bijaa labi :)

skakri, 24.01.2007. 08:48:44
Komentāra reitings: 0

Jā, pirmais raksts bija galīgi garām un ne pa tēmu.

deni2s, 24.01.2007. 09:00:05
Komentāra reitings: 1

Man ar patika, ka ir intervēti cilvēki :) Pie tam izskatās, ka jo vecāks cilvēks, jo nobriedušāki spriedumi (un sakarīgāki teikumi).

alvils, 24.01.2007. 13:40:08
Komentāra reitings: 3.028

Deniss, būtu nointervēts galu galā es, es Tavu priekšstatu (par "jo vecāks, jo nobriedušāki spriedumi") sagrautu. :D

Mani visvairāk uzjautrināja "Matchbook Romance un The Used?", - "tas jau nav nekāds emo, tas ir pop emo!" :DDDDDDDDD

Tas ir līdzīgi kā par metāla grupām, kas ir palikušas tik populāras, ka tās rāda pa MTV teikt: "metallica, sepultura? tas jau nav metāls, tas ir popmetāls" :D vai ar hiphopu tāpat: "eminems? jay-z? tas jau nav hiphops, tas ir pophiphops!" :DDDDDDDDDD Un uz jautājumu: "kas tad ir īstais EMO", atbilde ir: "pajautājiet Frenkam!" Fenks ir kaut kāds emo guru? kad es vasarā Fenku vedu uz Viļņu un ar viņu kopā notusējos veselas divas dienas, tad es konstatēju, ka mūzika, ko viņš klausās var teikt ne cik nav emo, pat nevis var teikt, bet nu jā, Frenks un emo - tur nav daudz kopsakarības. Nedz imidžs, nedz nekas, kas saistās ar Frenku man neliek prātā trīs burtu salikumu: "e.m.o.". Arī par savu mūziku, laigan visi to sauc par baigo emo (kas gan manuprāt ir pareizi, jo tā mūzika ir diezgan emo, akustiskais emo", viņš pats to sauc par kantrī (un arī tas ir pareizi, jo tur ir kantrī pieskaņas vismaz tik pat daudz kā emo". :)

Britnija spīrsa pirms kļuva populāra dziedāja pop, tad kad viņu sāka rādīt pa mtv, kļuva par poppop diedātāju! :DDDDDDDDDDDDD

dzēsts lietotājs, 24.01.2007. 15:07:34
Komentāra reitings: 0

šķiet kaut vai sarunu vardnīcās vajadzētu ierakstīt skaidrojumus...piem emo1..emo2..un, kas zin varbūt arī emo4..5...utt....

emo ir saīsinājums no emotional, ja? un viss....=)tieši tā!....

katram cilvēkam domu gājiens par šo visu nedaudz atšķirīgs....
intervētie cilvēki acīmredzot to uztver tā kā ir aprakstījuši.....nav šajā pasaulē viena ..pilnīgi uz faktiem balstīta..konkrēta viedokļa..skaidrojuma..vismaz tādu nezinu.....

piem ir mūzikas stils...tam kaut ko pievieno vai atņem..rodas apakšgrupa...un tā tikai turpina.......
līdzīgi ir ar emo.....=)

skakri, 24.01.2007. 15:18:54
Komentāra reitings: 0

ALvil, Tu esi smaidiņu fanāts? :D

jānis, 24.01.2007. 15:48:00
Komentāra reitings: 0

apple_girl nu personīgi es uzticos wikipēdijas tantes teiktajam (http://wikipedia.org/)

dzēsts lietotājs, 24.01.2007. 17:29:14
Komentāra reitings: 1.028

cik var to bulšitu cilāt visu laiku.

dzēsts lietotājs, 25.01.2007. 01:04:09
Komentāra reitings: 0

nekaitiniet Aici tak =D

dzēsts lietotājs, 25.01.2007. 11:23:23
Komentāra reitings: 1

njā..wikipediaa skaidrojumi normāli! =)

bet tad sanāk..ja neesi ..pēc izskata..tāds, kā ir aprakstīts, kādam emo jābūt..tad nemaz neskaities un viss...punkts..vienalga vai klausies vai neklausies šādu mūziku..ja atiecīgi negērbies Tu neesi emo.....

ok..ļļooti jauki! =D=D=D

jānis, 25.01.2007. 11:50:24
Komentāra reitings: 2

Par to izskatu gan šaubos, piem. ja emo uzvelk uzvalku - viņš tagad nebūs emo? :D Kat kā nelīmējas kopā :D

skakri, 25.01.2007. 12:33:29
Komentāra reitings: 0

opā, es neesmu SkaKri, jo man nav rūd-bõj kostjūma. :/

jānis, 25.01.2007. 13:01:02
Komentāra reitings: 0

Mhm apmēram :D tā kā apģērbs un izskats neko nenozīmē.

Swimpis, 26.01.2007. 16:17:35 (ip:81.198.229.187)
Komentāra reitings: 0

Homoseksuāls puika ar izsistām brillēm un salauztu kasešnieku raud un nokrīt pēdējā rudens lapa...

sinch, 27.01.2007. 08:47:12 (ip:87.110.60.120)
Komentāra reitings: 0

man patik emo. :D :)*

dzēsts lietotājs, 27.01.2007. 15:15:47
Komentāra reitings: -0.86

cik labi ka es dzīvoju dziļā d...... (kkados laukos), kur emo problēma nav aktuāla. lai gan arī tik cik netā uzduros uz visiem šitiem emo aizgaldiem, man šķiet nedaudz par daudz jau.

dzēsts lietotājs, 27.01.2007. 15:51:02
Komentāra reitings: 0.403

krams - es neuzskatu, ka dzīvo laukos. :D
jā - šeit tie īmo nav tik aktuāli.
šeit ir "priedes" un "fāzeris". :D

dzēsts lietotājs, 27.01.2007. 16:20:10
Komentāra reitings: 0.86

da kāda šķirba ghetto vai lauki... katrā ziņā kkas ļoti tālu no civilzācijas. šeit aktuālas ir tikai divas problēmas - alcohols & narkata. pavasarī nokūstot sniegam šur tur paveras ļoti jauks skats - kaudzes ar bajāniem (šļircēm).
p.s. dzirdēju priecīgu ziņu - pretīgo kafeinīcu ''priedītes'' jauks nost! nu i nafig to ūķi, jau tā eN'tos simtus tur esmu atstājis.
p.s.2. vispār atkal off topic

Undo, 27.01.2007. 16:28:16 (ip:80.232.222.199)
Komentāra reitings: -0.86

Kaspars melo ka viņš klausas Death Metal!!! nelietis, kā viņš tā var zaimot Death Metal!!! :/

dzēsts lietotājs, 27.01.2007. 16:38:49
Komentāra reitings: -0.86

nu nē - te ir sava cilvilizācija :D
Priedes jauks nost - nu i kas tad mums atliks - kur liksimies? :D:D:D

dzēsts lietotājs, 27.01.2007. 16:45:57
Komentāra reitings: -0.86

undo, priekš dažiem tak slipKnoR skaitās desas metāls :D

[offtopic]a vot nojauks un būs miers, un kā civilizēti cilvēki - brauks uz essential tusēt, nevis pārdzers jēgu tai šķūnī un apsargiem ar nazi uzbruks (tas nebiju es kas tā izdarīja:)[offtopic/]

dzēsts lietotājs, 27.01.2007. 18:51:15
Komentāra reitings: 0.86

es nedomāju..ka tā ir ar to ģērbšanos..bet palasot daudzus skaidrojumus tā sanāk.....

vnk..ja neko par emo nezini..un izlasi dažus skaidrojumus rodas tāds priekšstats..! =)

ps..man tāds neradās..atvainojos., ja ieprieks īsti pareizi nenoformulēju savu viedoli! =D

dzēsts lietotājs, 27.01.2007. 19:35:21
Komentāra reitings: 0.86

jā - es biju klāt, kad Guņa ar nazi apsargam uzbruka.
Jēziņ - es tak mentus situ, ka Guņu savāca :D

dzēsts lietotājs, 27.01.2007. 19:38:29
Komentāra reitings: 0.86

ui. nu tajā essential es savu kāju nesperšu :D

dzēsts lietotājs, 28.01.2007. 00:58:23
Komentāra reitings: -0.86

ha, a es moš pa velti caur vip ieeju vel varu essentialā tikt, nu ja tas paziņa vel joprojām tur pa weekendiem spēlē. vienīg ta man toč vaig uzlikt smagu uzsvaru uz izskatu, jo galu galā ļoti zolīda iestāde... un džangalists pie hausiņa :DDD kokaīns un tā lieta aizies :DD ai pajāt... ūber-offtopic!! :DD

dzēsts lietotājs, 28.01.2007. 07:55:05
Komentāra reitings: 0

Krams - piekāp pēc kādiem gadiem 10 - 20, tad manas domas par to iestādi noteikti būs mainījušās, varbūt. :D
bet tikmēr vēl jāiet uz Priedēm, kamēr vēl nav nojauktas. :D

dzēsts lietotājs, 28.01.2007. 14:40:26
Komentāra reitings: 0

http://www.youtube.com/watch?v=zEKk13sH7F4 :D

dzēsts lietotājs, 28.01.2007. 15:34:02
Komentāra reitings: 0

:D

kefirs, 29.01.2007. 19:31:49
Komentāra reitings: -0.86

:)

aliceveremea, 30.01.2007. 19:01:22
Komentāra reitings: 1.86

malacis , sakarā ar šo rakstu.

alvils, 31.01.2007. 07:50:00
Komentāra reitings: 2.888

Privātais čats vai publiski komentāri par rakstu? :)

vrumm, 31.01.2007. 09:07:56 (ip:62.85.4.28)
Komentāra reitings: 0.86

Neizlasiiju komentaarus, bet varbuut tieshaam buutu vajadzeejis interveet triis DAZHAADA vecuma cilveekus? Mani interesee, ko domaa kaads arii savos 22 vai 25 gados(ir tachu pietiekami daudz taadu cilveeku), nevis tikai vidusskolnieki.

9inch, 31.01.2007. 13:13:20
Komentāra reitings: 0

lieks sviests laikam vienmeer buus vaidziigs ,lai atrastu par ko parunaat kad tieshaam ir garlaiciigi :D aiz gara laika vareetu arii uztaisiit laboratorijas darbu kapeec manam kakjim teiksim vairaak garsho tieshi taa noteiktaa bariiba ar nosaukumu X ,nevis taa ar nosaukumu y ,ja galu galaa iekshaa jau produkts ir taads pats (vismaz nu man liekas taa, ka iekshaa tas produkts ir taads pats-vai varbuut tomeer nav.. vot shis buutu interesantaak,par piemeeru). :D

dzēsts lietotājs, 31.01.2007. 20:44:04
Komentāra reitings: 0

kā minēja 15 gadus vecais puisis Kaspars: "Manuprāt, visa pamatā ir emo dzeja un dvēsele... no dzejas jau emo ņem tekstus... 90.gados, kad emo parādījās, viņi pēc izskata nemaz nelīdzinājās mūsdienu emo..." visu cienju, bet emo kaa muzikas stils paraadiijaas 80ajos! takaa...

iirisa, 01.02.2007. 18:10:25
Komentāra reitings: 1

Neiedziļinājos visos tajos komentāros, bet nu biju jau pamanījusi, ka emo tagad ir tikai modes lieta, nekas vairāk.

dose-rose (dose-rose@inbox.lv), 02.02.2007. 14:16:07 (ip:87.110.47.147)
Komentāra reitings: 0

Taa ir pozeeshana,nekas vairaaks,kaa jau staastiits,pie mums nav iistu emo,creemo,pank utt.
Bet ja nu ir taads stils,tad jaaizpauzh sevi un pieraadiit savu stilu,nevis tikai neesaat melnas dreebes,taisiit pirsingus(tie jau sen izgaajushi no modes-ljoti sen,tagad modee tiira seja)
Vinji tik grib buut liidziigi saviem elkiem,jo katram ir sava stadija,kad veelies kaadam liidzinaaties.
Bet iisteniibaa stiliigi ir radiit savu teelu un nekopeet viens otru!

dzēsts lietotājs, 02.02.2007. 17:31:14
Komentāra reitings: 0

ehhhh...vai nav sveciites deg (poh)

lai tak vinji tur savaa sulaa vaaraas, galvenais lai neiet ielaas un nesaak visus peec kaartas dauziit, kaa skuutgalvaini kaashkrustainie vai urloiidi...

dzēsts lietotājs, 03.02.2007. 16:54:49
Komentāra reitings: 0

Mineral - lūk jums emo :D

duudulis (duudulis@inbox.lv), 04.02.2007. 11:01:11 (ip:84.237.139.220)
Komentāra reitings: 0

iisteniibaa taa jau ir ka par emo uztaisaas tikai tad kad tas ie izdeviigi...
tagad tu buusi emo buusi stiliigs.....peec 10 gadiem buusi emo nebuusi stiliigs.....
bat par iistu emo vinjam viss vienalga un par to veenu graiziishanuu taa nav .....katram jau savu reizi uznaak depresija un dziives apnikums......

dzēsts lietotājs, 06.02.2007. 11:17:40
Komentāra reitings: 0

spit in the teenage "emo cultures face"

dzēsts lietotājs, 07.02.2007. 19:34:46
Komentāra reitings: 1

šodien ieslēdzu MTV un tur par laimi gāja TOP10 - EMO
gāja vissvisādi mūziķi : Taking Back Sunday,Good Charlotte,AFI,Panic!At The Disco,Fall Out Boy,My Chemical Romance....mhm.es pat nezinu ko teikt.

sorry (nokiaxxx@inbox.lv), 12.02.2007. 09:56:31 (ip:217.195.59.32)
Komentāra reitings: 0

mja...:D

erixins, 14.02.2007. 18:21:27
Komentāra reitings: 3

emo ? emo! emo...
es dzivoju AsV, tagad... nu tur tagad ir "modes" kliedziens emo utt.. ta saucamajamiem baltajiem cilvekiem, Un tas Emo gjerbshanas un muzikas stills ir visos pieejams visos vecumos. Protams ir kads kas par vinjiem pasmejas, tikai tapec ka varbut vinjsh ir atljavies uzvilkt shaurakas bikses vai kadu svitrainaku jacinju... bet nunebut tas nau tapec ka vijsh ir gejs,lezbiede vai jebkadas orientacijas parstavis...

Emo vairak vai mazak Modes kliedziens, gan muzikas zinjaa gan apgjerbu zinjaa, gandriiz visas poluarakas jaunieshu apgjerbu firmas veikalu uznjemumi saucat ka gribat ir izveidojushi Pagjerbu liniju kas tiehsam ljoti kaisti speej ieterpt izskatigu emo puisi...

tapat ka pirms kadiem dazhiem gadiem Latvija bija saucamais... Bikshu bums ar kabatam sanos, vel bija Limp Bizkit sarkano kepku bums, vel pirms tam bija modes kliedziens ar frizuru... "lidrlauks" utt... tapat ir tagad top frizura ir aizmuguure isaki mati un priekshaa tev iet pari aciim, (vel ari bija dredu bums piemirsu) nu tagad var teikt ka ir emo bums :) un nezinu vai vel tagad ir bet vismaz kad braucu prom no latvijas bija VISS ROZAA bums...

mans secinajusm ka katria cilveku "subkulturas grupai" kkada konkreta bridi iestajas kkads "bums" nu iespejams ka pec meneshiem gadiem buss vell kkas.. ne eemo bet nezinu... INDY vai Industrial.. vienalga kas..

tapec es domaju uztruakumam nau pamata taa ir tikai cilveces mutacija :)

mierijsh :)

dzēsts lietotājs, 15.02.2007. 14:17:47
Komentāra reitings: 0

ak tās bikses,tas vispār ir vāks. džeks džinsa zeķbiksēs nu.

Tomsh (Tommm45@inbox.lv), 18.02.2007. 17:53:51 (ip:85.15.203.139)
Komentāra reitings: -1

nu es piemeram uzskatu ka emo ir tik taads pusaudzu vecums..jo nezinu nevienu un domaju ka nava tada kuram butu 20 gadi un buutu emo...tas buutu stulbi..man riktiigi patik vinu smirdiigie profili draugos bleee taadi saldie jejibal

dzēsts lietotājs, 19.02.2007. 12:04:33
Komentāra reitings: 2

naisss..
es uzskatu, ka emo ir lielākā rock mūzikas daļa.. jo ļoti daudz dziesmu aizkustina sirdis un liek padomāt kaut ko romantisku un jauku. :)
ja mēs skatamies, meklējam mūzikas stilu kurš būtu nosaucams par emo...
tad vienozīmigi tas būtu vecais labais metāliņš ar ļoti melodiskām gičām, peim, mercury switch vai poison the well u.t.t. , bet es jau sāku domāt, ka emo ir iedalījies vairākos, tāsauktajos, viļņos... tagad jau iet kaut kāds trešais..
pirmais bija tas.. emo metals, otrais emo hardcore vai posthardcore un tagad tas emo pops, nu tas kas tagad modē... :)
Es kļūdos?

Leyinieks, 19.02.2007. 12:32:06 (ip:213.180.107.22)
Komentāra reitings: 1

Nav nozimes ka tu gerbies, lai gan industrija pieprasa sekotajus, bet, manuprat, redzi, emo sava zinja ir jebkura gadijuma dala no dzivesveida, njemot vera, ka sakums sim stilam meklejams turpat, kur hc utt, tas, ka dziesma ir liriskaka un ir melodiska, nenozime, ka emo tamdel ir mesls. To, ka jagerbjas ir melna un matu sakartojumam ir jaatbilst tam, ko nosaka modes tendences, ari varetu nosaukt par sakumu sii stila, daleeji pat muzikaali izmainju procesu! nevienaa vietaa, kad sis stils saaka paradiities nebija runas par sevis fizisku aizsarsanu vai puiciski meiteniigaam uzvedibas pazimem. jebkurs cilveks ir emocionals, no ta nevajadzetu kautreties, un saada muuzika ari ir domata emociju papildinaasanai kaa arii tas, ka teiksim tas ir tiikams stils, kuru var paklausiities kaut fonam. patiesiba, liela dala, kas nemegina iedzilinaties sa stila nosaukuma klausas sadu muziku, es piekritisu tiem cilvekiem, kas teiks, ka gerbsanas stils vareja but cits, pilnigi noteikti, bet ta jau ir modes lieta, un ja pamaniisit, tad ne jau tikai tie, kas censas terpties emo ieterpa ir tie, kas izskatas pec daamaam, man pietiek paskatoties uz skaistajiem viiriesiem danc music klubu telpas, kur ausiis ir sasprausti vizuli, kas spiid, ieterps ir gaisi roza un mati balinaati, kas tiko sajutusi elektribu sevi...taa, ka striideeties par modi vienmeer ir bijis interesanti, bet tamdeel nevajadzeetu to visu baast muuzikaa, tikai tamdeel paraadas grupas, kuraas dzied par veenu graiziisanu utt, kaads sakars... sviests...muuzika pati par sevi nav slikta un ir pat loti baudama visadu muzikas industriju stila parstavjiem, vnk tevajag maisiit ieksaa stilistiskos briinumus, jo viss, kas paliek popsiigs, tiks sadirsts liidz zemei, tikai, lai tas tureetos pop liimenii un nezustu nomodies pateicoties arii tiem, kuriem tas stils riebjas!

Jurka, 19.02.2007. 16:00:01 (ip:213.175.114.149)
Komentāra reitings: 0

tak dzeriet alu. . .

Es ar sevi, 20.02.2007. 11:25:18 (ip:87.110.61.86)
Komentāra reitings: 0

*līks un pa zemi*

dzēsts lietotājs, 20.02.2007. 21:12:15
Komentāra reitings: 0

erixins, nezinu kurā štatā dzīvo, bet štatos tagad ir wigaz uzplūdums
emo asv modē bija 80 vidū ja kas :D

Danuta (deadlyfrozened@inbox.lv), 21.02.2007. 11:07:21 (ip:87.110.72.117)
Komentāra reitings: 0

Mani visvairāk uzjautrināja tas, kā pirmais puisis nemitīgi piesauc `dzeju un dvēseli` un citas tikpat interesantas lietas. Personīgi es neuzskatu, ka emo pamatā ir kāda diža filozofija kā kaut vai tiem pašiem gotiem vai pankiem. Neuzskatu ka tas ir stils, kas vieno cilvēkus ar līdzīgu uztveri par pasauli - tikai muzikālo gaumi. Kārtējā tīņu fāze kas nāk un pāriet. Un emo stils tiešām populārāks ir tāpēc, ka tas uzliek bērnam to `neviens mani nesaprot` attieksmi, kāda tā bija ar gotiem un pankiem, taču emo mūziku ir vieglāk klausīties kā kaut kādu zāģi. Un emo drēbes arī ir pieejamākas nekā smukas korsetes vai zilas matu krāsas.
Bet tas ir tikai mans viedoklis.
Un pabrowsojot manu pleilisti tur arī var atrast kādu emo gabalu, bet tāpēc es neskrienu raudāt stūrī, audzēt matus tā ka redzēt nevaru, nevelku bikses, kas man ir 3 izmērus par mazu un nebļauju, ka pasaule mani nesaprot.

kucīte dogs, 22.02.2007. 00:02:52 (ip:87.110.140.68)
Komentāra reitings: 0

Zariene - tu kļūdies, "first wave" (kuru daži garīgi slimie kā piemēram es uzskata par vienīgo) emo bija (un vēljoprojām ir) hārdkōrs un "second wave" bija (un vēljoprojām ir) indie rock, teiksim jau minētie Mineral.

wustinieks (kabals@inbox.lv), 24.02.2007. 20:24:35 (ip:81.198.139.202)
Komentāra reitings: 0

mieru tikai mieru

dzēsts lietotājs, 06.03.2007. 08:36:35
Komentāra reitings: 2

Jauki citāti no Danutas:
1.Mani visvairāk uzjautrināja tas...
2.Personīgi es neuzskatu...
3.emo stils tiešām populārāks ir tāpēc...
4.Bet tas ir tikai mans viedoklis...

Tur jau tā lieta Danutiņ, ka visi šie cilvēki izsaka tavu viedokli, un tici man, visiem ir pilnīgi vienalga, kas tevi uzjautrina, un ko tu uzskati, jo katrs interpretē lietas pa savam.

Kad es mācījos pamatskolā modē bija Backstreet Boys un Prodigy, kad mācījos vidusskolā, modē bija Limp Bizkit un Korn, kad mācījos augstskolā panesās Blink 182, un tagad ir pienācis laiks My Chemical Romance, utt. (Es runāju par modi kopumā, nejaucot iekšā alternatīvu mūziku). Un visos šajos laikos jaunieši sirsnīgi kliedza par šo dažādo stilu jēgu un būtību, tāpat kā jūs visi tagad... Bet es jums varu apsolīt, ka pēc pāris gadiem cilvēki atkal tāpat bļaus par jēgu un būtību, apsaukās viens otru par nekompetenci, tikai mūzikas stils jau būs pavisam cits...

Tas tā, pārdomām visiem tīņiem, kuri uzskata, ka visu vienmēr zina vislabāk. Taču ja godīgi, tad šaubos vai jums tas aizķersies.

P.S. Starp citu, man arī emo šobrīd ir aktuāli.

muumija, 07.03.2007. 16:05:00 (ip:87.226.75.241)
Komentāra reitings: 0

man patiik emo geerbshanaas stils....un vispaar paklausiijos to emo muuziku ..nu un secinaajumi..tas pats hc vien ir...

vrumm, 07.03.2007. 18:22:50 (ip:87.110.58.3)
Komentāra reitings: 0

kucīte dogs - kuraa vietaa "1. emo vilnis" ir hardcore?

kucīte dogs, 08.03.2007. 20:50:46 (ip:87.110.140.68)
Komentāra reitings: 1

Aptuveni tur, kur 1985. gada februārī Inner Ear Studios stāvēja Rites of Spring, kad ierakstīja savu s/t plati. Aptuveni turpat Inner Ear Studios, kad mazāk kā gadu vēlāk savu s/t plati ierakstīja Embrace. Un aptuveni tur, kur tajā brīdī atradās Kolins Bartoldus, kad rakstīja sekojošos vārdus par grupu, kurā viņš spēlēja: "Despite the 'aestheticore' nonsense, despite the flowers, and the Sartre readings, despite all of that, Saetia was a hardcore band in the truest sense of the word."

kucīte dogs, 08.03.2007. 21:34:51 (ip:87.110.140.68)
Komentāra reitings: 1

Un vēl kaut kur šeit: http://youtube.com/watch?v=WERRP5sLLCo

skala, 14.03.2007. 19:01:38 (ip:80.233.176.82)
Komentāra reitings: 1

emo dažiem tiešām ir modes lieta.
Šaubos vai kāds no tiem, kas sevi sauc par īmō vsp zin, kas tas tāds zin.
varbut zin dazi,bet nedaudzi.
melnas šauras ūziņas,dzelžu josta, kediņas un sarkans krakliņs.

dzēsts lietotājs, 25.03.2007. 08:22:51
Komentāra reitings: 0

http://www.youtube.com/watch?v=B6Jx-vL20cg - interesanti=)

dzēsts lietotājs, 25.03.2007. 17:25:22
Komentāra reitings: -1.172

pretīgi džeki.

dzēsts lietotājs, 29.03.2007. 18:37:15
Komentāra reitings: -1.172

Kaut kaa jau tiem tiineidzheriem jaaizpauzhas ir, tantinjas uz ielaam jaapabiedee, draugi jaapaarsteidz: redz es tagad buut EMO! kkaads sviests iisteniibaa. un tas viss tikai no taas saldaas muuzikas un skumjaam kas rodas to klausoties. Man ar nav pretii taadu laiku pa laikam paklausiities, bet taapeec jau es tagad neshtampeleeshu sev EMO ziimogu virsuu un uz veikalu peec jaunaam EMO lupataam neskrieshu..

vnk es, 15.04.2007. 18:18:42 (ip:80.232.181.8)
Komentāra reitings: -1.172

jaa..... es arii uzskatu, ka pilna pasaule piebazta ar pokemoniem= iisti emo tikai dazhi [saliidzinoshi]. zheel , ka taa=/

dzēsts lietotājs, 19.04.2007. 15:47:45
Komentāra reitings: -1.238

:D:D:D:D
mīlu emocīšus:D:D:D
^^~

īmo, 20.04.2007. 19:22:03 (ip:81.198.173.188)
Komentāra reitings: 0.172

kā tad īmo puišu naw?
mans puisis ir īmo un es esmu laimīga!
buch tev za4iit:***

iewwa, 30.04.2007. 20:36:00
Komentāra reitings: 0

Maggoti vislabākie.!!!!

rolyix, 06.05.2007. 11:46:17
Komentāra reitings: 0.701

ha.mēs visi esam īmō. :D

..pokemoninjsh.., 14.05.2007. 08:00:06
Komentāra reitings: -2.226

njam......es piekriitu tikaj un vieniigi kasparam......vinjsh ir reaals cilveex.....un vinjam ir taisniiba.....un tie kas kopee iimo stilu ir vienkaarshi kkaadi urlas kuriem truuxt uzmaniibas.......
P.S. ES NEKOPEEJU NEKO!!!!!!!! [tas cilveex kam es to saku zinaas!!!]

illegal, 31.05.2007. 17:36:57 (ip:81.198.253.13)
Komentāra reitings: 0

tik smieklīgi, ka terminu dēļ šādas nesaskaņas... :D

..pokemoninjsh.., 02.06.2007. 18:33:48
Komentāra reitings: -0.672

xe!xe!jav plīstu no smiekliem:D:D:D
daunisms.....:(

dzēsts lietotājs, 12.06.2007. 08:40:58
Komentāra reitings: 0

gaņau pāries.:)

dzēsts lietotājs, 01.09.2007. 09:47:22
Komentāra reitings: -1

EMO IR NAAKOTNE SAPROTIET TO !!!

dzēsts lietotājs, 01.09.2007. 21:45:03
Komentāra reitings: -0.328

"Anefox"...lūuuk tie ir emo sexsišii...
Nu re es esmu īst īimo...
ja vēlaties mani aptaustīt nāciet uz andrejsalu,
kas zin varbūt saskriesimies..
Es tur bieži apgrozos,bet ne pēdējā laikā kad uznāk..:]
!Iloved īmo girls" end boyzs

heh, 24.11.2007. 19:03:31 (ip:213.226.141.29)
Komentāra reitings: 1

emo nav naakotne, tas ir tikai jaunais stila vilnis. atnaaca un aizies.
jaa..daudz smuku emo cilveeku, stiliigi un t. t., bet shaadas personas emo buushana liecina tikai par vinja rakstura nenosveertiibu. t. i. cilveeks veel nav pieaaudzis lai apzinaatos ka lai izceltos starp visiem, nav jaakljuust par emo, jo emo arii ir viens liels emo-cilveeku barinsh.
gan jau peec kaada laika japaanji izdomaas jaunu jaunieshu modi, jo vinji tachu ir stiliigaakie pasaulee.

ance., 21.01.2008. 19:37:33
Komentāra reitings: 1

cik cilvēku-tik viedokļu.

un tātad!!! man ir pazīstams viens zēns,kas agrāk kā jau parasts cilvēks neko īpaši neizcēlās.
šogad viņš tika manā klasē un ko es redzu! pēc skata-emo!
protams klasē un ārpus tās atrodas tie super apdegušie solārijpuikas un trīs svītru ūzās ģērbušies cilvēki ar "augsto" intelekta līmeni kas protams izceļās ar tekstiem kā: "hē! īmō!" "ej pagraizi vēnas!" "īmō,ko tu dari apaļā istabā?!"
sāku ar šo zēnu uzturēt sakarus,kopā iet izklaidēties un ar laiku mēs esam kļuvuši ļoti labi draugi.

protams vienreiz ziņkāre ņēma virsroku un pajautāju lai godīgi pasaka vai viņš tiešām ir emo.
atbilde pārsteidza jo samierinājos ar domu ka viņš atbildēs uz manu jautājumu pozitīvi,bet puikiņš atbildēja: "nē! man vienkārši patīk tas stils,patīk mūzika"
pārsteida ar spēju pastāstīt par >tā< tipa mūziku.jā.

sava veida pozitīvisms:] jo viņš tiešām NAV tāds kā cilvēki padomā. nezinu nevienu TIK pozitīvu,jauku,izpalīdzīgu,sirsnīgu,laipnu cilvēku kā viņš.

protams manā necilajā pilsētiņā ir arī tādas meitenītes kas noskuj uzacis.krāso tās dažādākās krāsās.mālē acis "ļoti nemanāmi" [t.i.pa pus seju] un kā tipisks pokemons dara visu ko tipiski emo "dara" [žiletītes un asariņas] un pat pagūst vairākas reizes pabūt blakus pilksētas[t.i.jelgava]trakonamā :D [tas jau tas pats neuzkrītošākais.jā]

emo_lv (melnaakeda22@inbox.lv), 25.01.2008. 15:23:16 (ip:78.84.98.205)
Komentāra reitings: -1

kas jums visiem pret emo? :@
skauzz??

MaX STAR, 22.11.2008. 16:06:59 (ip:78.84.10.220)
Komentāra reitings: 0

ES spku pazistu un vinjsh pac ir taac ...
bet visp man ir vnk nadajela tas ka tauta visus iedala peec stila ..
visu par cilveeku nosaka LATVIJĀ [starpcitu TIAKI ] vinja stils - un LIELAAKO ties , tiek nodaliite EMO .
un kaadeelj ?
tikaj tadeelj ka ir ar nedaudz atshkjirigi domaashanas veidu par apkaarteejo tautu ...
tas tak ir stulbi !!!!!
TAUTA - VERIET ACIS VAĻĀ !
MĒS ESAM TĀDI PAŠI CILV';EKI KĀ JŪS !
SAPROTIET TO VEINREIZ !!!
UN BEIDZIET CELT SCĒNAS UZ IELAS KAD MĒS EJAM GARĀM !!!

Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz interviju sarakstu

Reklāma
Padalies priekā
Theme site super 000*** ru.hc.lv

hSXyRsBlVc

Купить диплом: лучшие места для покупки покупка диплом <a href=diplom-trues.ru>diplom-trues.ru</a> .

diplom_kupit_adMi

Theme site super 000*** lv.hc.lv

EidsjMEAxm


ienāktreģistrēties