Ziemeļnieciskās dark ambient mūzikas festivāls "Ledus Puksti"

"Black Masquerade" radošais kolektīvs, 05.01.2008., 11:42

18.janvārī klubā "Melnā Piektdiena" ziemeļnieciskās dark ambient mūzikas festivāls "Ledus Puksti".

Šī ziemeļnieciskās dark ambient mūzikas festivāla "Ledus puksti" ietvaros uzstāsies pašmāju dark ambient mūzikas veterāni "Claustrum", kā arī pasākuma īpašie viesi - "Kammarheit" (Zviedrija), "Northaunt" (Norvēģija) un "Svartsinn" (Norvēģija). Pasākuma muzikālo programmu visas nakts garumā papildinās dj-i Svetlana, SKD un Kinderfeld, kas klausītājiem sniegs ieskatu tumšo noskaņu mūzikas klasikā un aktualitātēs. Kluba ieejas biļetes, pasākuma dienā nopērkamas kluba kasē, cena 7Ls. Ieeja no plkst.19:00. Adrese: Brīvības 193c, bijušās rūpnīcas "Sarkanā Zvaigzne teritorijā".

Tumšā noskaņa mūzikas vēsture ir sākusies 1980.~90.gados, kad, turpinot musique concrete tradīcijas, tika izmantoti dažādu vidieņu skaņu ieraksti, kas papildināti ar skaņas cilpošanu un sintezatoru noskaņu veidošanas iespējām. Ziemeļnieciskā dark ambient saknes lielākoties meklējamas etniskajā un black metal mūzikā, no kuras izrietēja, tā saucamais, black ambient, kurā saglabājās daļa šajā mūzikā pausto ideju, taču izpausmes – krasi atšķirīgas.

"Kammarheit", "Northaunt" un "Svartsinn" ir uzskatāmi par jaunās tūkstošgades dark ambient ikonām, kas uzplaukumu piedzīvojuši, izdodot ierakstus uz Kandādas izdevniecības "Cyclic Law", līdzās "Endvra, "Arcana", "Sophia", "Kajalan Sissit", "Nordvargr" (Mz.412) u.c. Šo izpildītāju mūzika klausītājus ved iztēlotā ceļojumā - mītiskā, tumšā un nesaudzīgā pasaulē, mežainām kalnu grēdām klātā, vēju balsīs izrunātā; pasaulē, kurā laicīgums un personība nepastāv. "Svartsinn" rada dūmakas klātu un pelnu smacētu, netīru skaņu vidieni, turpretī "Kammarheit" un "Northaunt" šo ainavu piesātina ar plūstošām melodijām, katarses radītām vizuālām ainavām, kas atklāj ziemeļu tautu salto estētiku.

"Claustrum" ir vieni no dark kultūras pamatlicējiem Latvijā. Nākamgad projektam apritēs divdesmitgade, kuras laikā devuši neizmērojamu ieguldījumu pašmāju gothic un, galvenokārt, industrial subkultūras attīstībā. "Claustrum" ir snieguši daudzus neaizmirstamus koncertus kopā ar plaši atzītiem ārzemju mūziķiem, kā arī radījuši intīmus un skaistus mirkļus tepat pašmāju publikai, no kuriem ieraksti vēl arvien cirkulē pagrīdē, taču atsevišķi, jau klasiski izdevumi, kā "Return To The Past By Silence" koncertieraksts ar "Traur Zot", "Clausthome" – "Radiophare" un "Claustrum" – "Isolato", kas izdots sadarbībā ar semema.org, ir pieejami atpazīstamāko industrial/neo-folk/dark ambient/noise izplatītāju sarakstos.

Dark ambient koncertiem ne mazāk būtisks par mūziku ir video, kas satur lielu daļu mākslinieciskā vēstījuma, tādēļ pasākuma muzikālai programmai akcentus nostiprinās šim nolūkam gatavotas videoprojekcijas.

Vairāk par festivāla dalībniekiem un to mūzikas ierakstus var noklausīties:
http://www.svartsinn.com/
http://www.myspace.com/svartsinn1
http://www.northaunt.com/
http://www.myspace.com/northaunt
http://www.kammarheit.com/
http://www.myspace.com/kammarheit
http://www.stepe.net/claustrum/

0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Padalies priekā
All time cool 000*** rus.hc.lv

AutETYiOXr

Ndewo, achọrọ m ịmara ọnụahịa gị.

DavidSax

News Sites for article post nytimesnewstoday.com oxfordnewstoday.com portugalnewstoday.com postgazettenewstoday.com republicofchinatoday.com reuterstoday.com Dont hesiate to contact us

VirgilCig


ienāktreģistrēties