Ciklā "Māksla un mūzika" koncerts "Laika kontrasti"

Rinta Bruzevica, 26.04.2007., 17:22

VSIA Latvijas Koncerti rīkotā cikla Māksla un mūzika ietvaros ceturtdien, 3.maijā Rīgas vēstures un kuģniecības muzejā pl. 19:00 notiks koncerts "Laika kontrasti"

Koncertā uzstāsies kamermuzicēšanas grandi – Sandis Šteinbergs (vijole) un Marta Sudraba (čells) kopā ar Latvijas mūziķu jaunākās paaudzes talantiem – duetu Olgu Prjadko (klarnete) un Gunti Kuzmu (klarnete). Marta Sudraba

Koncerta akcents ir Olivjē Mesiāna šedevrs "Kvartets laika galam", kā arī īpašais piedāvājums – starpbrīdī vēsturnieks Juris Alksnis iepazīstinās koncerta apmeklētājus ar muzeja interesantākajiem jaunieguvumiem (20min).

Programmā: skaņu impresionisma spilgtākā pārstāvja Kloda Debisī Čella sonāte, Bēla Bartoka skaņdarbs "Kontrasti", kura atskaņošanai nepieciešamas divas dažāda augstuma klarnetes un divas atšķirīgi uzskaņotas vijoles, kā arī Olivjē Mesiāna "Kvartets laika galam", kas ir viens no 20. gadsimta kamermūzikas izcilākajiem un slavenākajiem paraugiem.

Marta Sudraba (1975) čella spēli ir mācījusies Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolā, absolvējusi Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmiju, ieguvusi koncertsolista maģistra diplomu Bāzeles Mūzikas akadēmijā un papildinājusi prasmes Londonas Rātsnama mūzikas un drāmas skolā. Kā soliste uzstājusies ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri, Lietuvas Valsts simfonisko orķestri, Kijevas simfonisko orķestri un BBC simfonisko orķestri. Šobrīd Marta Sudraba ir orķestra Kremerata Baltica čellu grupas koncertmeistare.

Sandis Šteinbergs (1972) vijoles spēli ir mācījies Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolā, Latvijas Mūzikas akadēmijā kamermuzicēšanas meistarklasē, kā arī Mūzikas akadēmijā Helsinkos. Mūziķa karjeru sācis 1991. gadā, kļūstot par orķestra Rīgas kamermūziķi koncertmeistaru. Bijis Pasaules jauniešu simfoniskā orķestra koncertmeistara vietnieks, arī Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra pirmo vijoļu otrais koncertmeistars. No 1996. gada Sandis Šteinbergs ir orķestra Kremerata Baltica vijoļu grupas koncertmeistars.

Guntis Kuzma (1983) klarnetes spēli mācījies Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolā, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā, šobrīd studē maģistrantūrā. Ar panākumiem piedalījies dažādos festivālos un konkursos. Četrus gadus bijis Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra mūziķis, bet kopš 2006. gada ir jaundibinātā valsts kamerorķestra Sinfonietta Rīga pirmā klarnete.

Olga Prjadko (1983) klarnetes spēli mācījusies Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolā, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā, bet šobrīd studē maģistrantūrā. Ieguvusi pieredzi kamermuzicēšanā un spēlēšanā ar orķestri, kā arī ar panākumiem uzstājusies dažādos konkursos un festivālos.

0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Datuve.lv tehnoloģiju jaunumu portāls
Padalies priekā
Theme site super 000*** ru.hc.lv

hSXyRsBlVc

Купить диплом: лучшие места для покупки покупка диплом <a href=diplom-trues.ru>diplom-trues.ru</a> .

diplom_kupit_adMi

Theme site super 000*** lv.hc.lv

EidsjMEAxm


ienāktreģistrēties