"Zoom In"

Oskars Treilihs, 20.07.2007., 08:02

Vai fotogrāfija ir faktu fiksācija, "brendota" produkta reklāma, modes lieta vai veids, kā mākslinieks redz pasauli sev apkārt?

4. augustā, Andrejsalas Korpusa ceha lielajā zālē pl. 19:00 tiks atklāta fotostudijas RIGA ZOOM izstāde “Zoom in”.


Izstādē skatāmas klasiskas aktu fotogrāfijas, kurās ar smalku precizitāti tvertas cilvēka dabas dimensijas – maskulīns raupjums, sievišķīgs vieglums, kautrība. Izmantojot kailumu kā galējas neaizsargātības un atklātuma valodu, ir radīti ģeometriski un tonāli niansēti, filozofiski apcerējumi, kuru objekti, būdami dematerializēti un simboliski, veic noteiktas stāsta pavediena funkcijas un katram atklājas citās zīmēs un nozīmēs. Tāpat izstādē eksponētas apkārtējās vides un dabas tēlu fotogrāfijas, kuru atklāsmē var fiziski sajust stundas, kas pavadītas gaidot sižeta pavērsienu, kulmināciju, ko tik pēkšņi spēj izspēlēt daba. Foto reportāžas žanrā mākslinieki ievērsušies nejauši atklātām līdzībām un attiecībām starp cilvēkiem, tverot dažādu emocionālo gradāciju saspēli, zīmējot attiecību paralēles, opozīcijas un mīlas trīsstūrus.


Izstāde “Zoom in” simboliski prezentē mirkli, kad savstarpējās attiecībās “nostrādā” jūtu ķīmija - abpusēja pievilkšanās un harmonija starp stāstu un stāstītāju, skatu un skatītāju, foto un fotogrāfu.


Izstādes autori: Arnis Krūmiņš, Oskars Treilihs, Harijs Zemītis, Gunta Salna, Solvita Pušpure, Krišjānis Šmits un Gunārs Jemeļjānovs.


Fotomākslinieks un RIGA ZOOM vadītājs Oskars Treilihs komentē: “Izstāde ir mūsu kā fotomākslinieku garīgās filozofijas un pasaules uztveres tuvplāns, kurā mēs vērojam un vairāk izprotam paši sevi, tai pat laikā – šī izstāde ir brīdis, kurā mēs esam atklāti un intīmi ar Latvijas foto pasauli un plašāku sabiedrību”.

RIGA ZOOM ir jauna fotogrāfu apvienība, kas izveidojusies šā gada pavasarī un, pateicoties SIA „Jaunrīgas Attīstības Uzņēmuma” atsaucībai, ir iekārtojusi mājīgas fotostudijas telpas Andrejostas ielā 4. RIGA ZOOM fotogrāfiju filozofija ir pozicionēt foto kā mākslas disciplīnu, kuras galvenā vērtība ir stāsta klātbūtne katrā
fotogrāfijā un vizuālā vēstījuma precizitāte.

Vairāk informācijas: www.rigazoom.com


Izstāde atvērta apmeklētājiem no 4.-18. augustam.


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Prāta darbnīca - ļauj prātam darboties!
Padalies priekā
Hello from Sporthappy.

LarryArolf

nnbbss

RuslinDap

nnbbss

Ruslinlag


ienāktreģistrēties