Valmierā notiks grandiozs Baltijas valstu uguņošanas festivāls

Līga Medvecka, Valmieras pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste, 15.08.2006., 18:46

Piektdien, 1.septembrī Valmierā, J.Daliņa pludmalē pilsētā pirmo reizi norisināsies Baltijas valstu uguņošanas festivāls „Uguns Paparde 2006”.

Uguņošanas festivāls „Uguns Paparde 2006”Festivāla ideja ir sacensību veidā parādīt visaugstākās kvalitātes muzikālus uguņošanas paraugdemonstrējumus, sagādājot skatītājiem neaizmirstamu izrādi un svētku sajūtu. Uguns un mūzikas mijiedarbība pasākuma apmeklētājiem sniedz spilgtu emocionālu pārdzīvojumu, vienlaikus parādot uguņošanas skaistumu. Šajā festivālā piedalīsies piecas pirotehnikas kompānijas – “Ugunsmeistars” no Latvijas, “Disona” un “Fiesta.LT” no Lietuvas, “Hansa Ilutulestikud” no Igaunijas, “Tropic” no Polijas,” informē pasākuma organizators, SIA „Petarde” direktors Jānis Nutovcs.

Šogad, festivāla 10.gadadienā, organizatori sola īpaši krāšņu uguņošanu uz zemes, ūdens un debesīs. Iecerēti seši visaugstākās kvalitātes muzikāli uguņošanas priekšnesumi vairāk nekā stundas garumā. Kopumā pirotehnikas paraugdemonstrējumos tiks izlietota 1 tonna pirotehnikas. Uguņotāji savā starpā sacentīsies par godalgotām vietām - priekšnesumus vērtēs gan profesionāla žūrija, gan skatītāji, sūtot īsziņas. Pasākuma laikā skatītājus izklaidēs Latvijā populāras grupas un mūziķi - "Labvēlīgais tips", "Tumsa" un "Tranzīts". Festivālā dienā iecerēts organizēt dažādas atrakcijas un nodrošināt izklaides iespējas apmeklētājiem.

Valmieras pilsētas pašvaldības Kultūras, sporta un ārējo sakaru nodaļas vadītāja Anita Upeniece: “Baltijas valstu uguņošanas festivāls paspilgtinās 1.septembra svētku noskaņu skolēniem, studentiem un ģimenēm. Uguņošanas festivālu „Uguns paparde” lieliski papildinās Ziedu svētki „Uzziedi, Valmiera!”. Valmieras centrā no 31.augusta līdz 1.septembrim uzziedēs krāšņas ziedu kompozīcijas, priecējot gan valmieriešus, gan pilsētas viesus”.

Ieeja uz vakara pasākumu 1.septembrī sāksies no plkst. 18.00. Savukārt festivāla centrālais pasākums – uguņošanas paraugdemonstrējumi un koncerts sāksies plkst. 19.00. Ieejas biļešu cena – Ls 2.50 iepriekšpārdošanā, Ls 3.00 pasākuma dienā. Pirmsskolas vecuma bērniem (vecāku pavadībā) ieeja bez maksas. Biļešu iepriekšpārdošana notiks SIA „Petarde” pirotehnikas veikalā Rīgā, Ūnijas ielā 76, Valmieras Kultūras centrā Rīgas ielā 10, Valmierā, kā arī Biļešu paradīzes kasēs visā Latvijā.

SIA “Petarde” direktors Jānis Nutovcs uzsver, ka organizatori rūpēsies par drošu festivāla norisi, pasākuma laikā nodrošinot apsardzi un piesaistot VUGD Valmieras nodaļas darbiniekus.

Jāpiebilst, ka Baltijas valstu uguņošanas festivāls aizsākās pirms 10 gadiem Ogrē. Tas bija pirmais šāda veida pasākums Latvijā, pulcējot 8000 cilvēku. Otrais festivāls 2000.gadā notika Ikšķilē, to apmeklēja ap 10 000 skatītāju. 2002. un 2005.gadā uguņošanas festivāls notika Mežaparka estrādē Rīgā, pulcējot līdz pat 18 000 cilvēku, bet 2004.gadā festivāls norisinājās Rēzeknē.

Uguņošanas svētkiem ir sena vēsture. Pirmie pirotehniskie eksperimenti un uguņošanas notikušas Ķīnā 12.gs., bet Eiropā – 14.gs. Jau daudzus gadsimtus uguņošana notiek dažādās pasaules valstīs, pulcējot desmitiem un simtiem tūkstošus skatītāju.

Baltijas valstu uguņošanas festivālu atbalsta Latvijas Mobilais Telefons un Valmieras pilsētas pašvaldība.

1 komentārs Komentēšana pieejama visiem.
armands auza, 20.08.2006. 17:46:45 (ip:80.232.211.46)
Komentāra reitings: 0

nereāli kruts pasākums!!!!!

Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Padalies priekā
porn videos

Effie

www.topshelftrailers.com

Lenore

Ad futuram memoriam — На долгую память.

psyxhert


ienāktreģistrēties