“TOXIC Street Jam” atklās darbnīcas astoņu pilsētu ielās

Auksė Armonaitė, Preses sekretāre, BITE grupa, 14.08.2006., 17:36

Astoņu Latvijas pilsētu galvenie parki uz mēnesi kļūs par jauniešu mobilajām radošajām darbnīcām. No 15. augusta līdz 9. septembrim Latviju apceļos neparasts sociāli kulturāls projekts –“TOXIC Street Jam” . Projekts aicinās jauniešus piedalīties radošās aktivitātēs, ko vadīs tādi Latvijā un ārzemēs pazīstami profesionāļi video, mūzikā, grafitti un dejās, kā Viesturs Graždanovičs, Roberts Gobziņš, DJ Krii, Latvijas graffiti leģenda Kriss, breika deju grupa “Gang Breakers” un citi. Projekts noslēgsies 9. septembrī ar grandiozu noslēguma ceremoniju Rīgā, Grīziņkalna skeitparkā.

Projektu organizē jaunatnes organizācija “Avantis” sadarbībā ar filmu studiju “2 Annas” un to atbalsta telekomunikāciju uzņēmuma “BITE Latvija” priekšapmaksas karte TOXIC, kas sniedz jauniešiem iespēju piedalīties projektā bez maksas.

Ir patiess prieks, ka izdosies realizēt sen lolotu projektu - apmācības jauniešiem viņus interesējošās sfērās. Patreiz ir ļoti aktuāls gan video un foto māksla, gan breiks, dīdžejošana un graffiti, taču ir ļoti maz iespējas to apgūt, īpaši jau lauku reģionos. “TOXIC Street Jam” būs viens no pirmajiem soļiem mūsu jauniešu interešu apmācības programmā, ko turpināsim attīstīt arī nākotnē,” sacīja Ilona Bičevska, “Avantis” radošā direktore un projekta “TOXIC Street Jam” organizatore.

Vasara ir labākais laiks, kad brīvi izpausties un iesaistīties izklaidējošās aktivitātēs. Tāpēc TOXIC aicina iesaistīties projektā un kopā ar draugiem pieņemt jaunus izaicinājumus. Darbnīcu savdabīgā mobilitāte ļaus daudziem cilvēkiem no dažādām pilsētām kļūt par daļu no projekta,” saka BITE grupas izpilddirektors privāto klientu sektorā Paulius Dambrauskas. Pēc viņa sacītā, ir ļoti svarīgi motivēt darbnīcu dalībniekus izvēlēties radošu un aktīvu brīvā laika pavadīšanas veidu, atklājot to radošo pusi un labāko veidu, kā to izmantot.

“TOXIC Street Jam” katrā no pilsētām noritēs jauniešu iecienītākajās vietās divas dienas. Pirmajā dienā notiks radošās darbnīcas, kur jaunieši apgūs foto un video, DJ/MC prasmes, graffiti kultūru un dejošanu. Viņus apmācīs profesionāļi, lai jaunieši varētu uzsākt darbu pie saviem individuālajiem projektiem. Otrās dienas vēlā pēcpusdienā notiks koncerts. Šī galā pasākuma laikā jaunie dalībnieki prezentēs savus projekta darbus. Tāpat priekšnesumus sniegs skolotāji un dažādas viesu grupas.

Darbnīcas tiks sadalītas četrās dažādās sadaļās: foto un video (vadītājs – Viesturs Graždanovičs (Studija 2 Annas), Uva Osmane (Royal College of Art, Lielbritānija, absolvente), Mārtiņš Dāboliņš (Studio Trest radošais direktors), DJ/MC (vadītājs – gada HIP X HOP balvas ieguvējs profesionāļu kategorijā DJ Krii, graffiti mākslas (vadītājs – Kriss), breiks/hip-hops (vadītāji – labākie projekta HIP X HOP dalībnieki, breika deju grupa “Gang Breakers”, Avakums Petrovs un profesionālā breika deju grupa “Camelot”).

“Radošās darbnīcas pasaulē ir ļoti populāras. Tas ir veids, kā iesaistīties aktīvā un radošā vidē, jo īpaši, ja tas notiek tavā iecienītākajā vietā. Piedaloties darbnīcu aktivitātēs, jūs ne tikai gūstat pieredzi, bet arī iesaistāties tajā, radīšanas procesā,” saka labi pazīstamais DJ Roberts Gobziņš, DJ/MC darbnīcu skolotājs projektā “TOXIC Street Jam”.

Papildu radošajām darbnīcām, tiks organizēti daudzi citi interesanti pasākumi, tai skaitā BMX un skeitborda sacīkstes, breika deju šovs un dažādi konkursi, loterijas un spēles. Neparastu lecamauklas konkursu noslēdzošajā pasākumā Rīgā vadīs ASV šovmenis Badijs Lī.

Lai piedalītos, ir nepieciešams reģistrēties interneta lapā – www.toxic.lv vai pa tālruni 22 16 8888. Pieteikumi ir jāiesniedz 3 dienas pirms pasākuma attiecīgajā pilsētā. Katrai radošajai darbnīcai tiks izvēlēti 15 dalībnieki, pamatojoties uz informāciju un izteiktos motivāciju, kas būs norādīta pieteikumos.

“TOXIC Street Jam” atbalstītāju vidū ir arī vietājās pašvaldības, masu mediji – “Diena”, “En”, “Sīrups”, “Jc Deux”, Valmieras rajona laikraksts "Liesma”, “Cēsu Vēstis”, “Republika.lv”, “Apollo.lv”, “Draugiem.lv”, “www.aktuali.lv”, “Kurzemes Radio”, kā arī olimpiskais centrs “Ventspils”.

“TOXIC Street Jam” darbnīcas notiks sekojošajos datumos šajās vietās:
  • 15. un 16. augustā– Jelgavā, Parkā pie Kultūras nams;
  • 18. un 19. augustā – Daugavpilī, Vienības laukumā;
  • 21. un 22. augustā – Ventspilī, Olimpiskajā centrā;
  • 24. un 25. augustā – Cēsīs, Skeitparkā;
  • 27. un 28. augustā – Valmierā, Skeitparkā;
  • 30. un 31. augustā – Liepājā, Jūrmalas parkā;
  • 2. un 3. septembrī – Kuldīgā, Skeitparkā;
  • 9. septembrī – Rīgā, Grīziņkalna skeitparkā – noslēguma ceremonija.

0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Datuve.lv tehnoloģiju jaunumu portāls
Padalies priekā
Hello from Sporthappy.

LarryArolf

nnbbss

RuslinDap

nnbbss

Ruslinlag


ienāktreģistrēties