"Seh Tank" Rīgā

Marite Lempa, 20.02.2007., 09:06

Šā gada 23. februārī Andrejsalā, Projektu telpā “Ēdnīca” notiks trash un underground filmu programmas “Ceļš uz nekurieni” prezentācija.

Filmu programmu prezentēt ieradīsies Cīrihes eksperimentālās filmu un video apvienības SEH-TANK dibinātājs Kyros Kikos.

Apvienība ir dibināta 2002 gadā Hamburgā, kā alternatīva programma Hamburgas īsfilmu festivālam, taču kopš diviem gadiem tā bāzējas Cīrihē. SEH-TANK ir izveidojis vērtīgu filmu arhīvu, kas sastāv no underground, eksperimentālajām un trash filmām. Reizi mēnesī šī grupa rīko filmu skates Walcheturm kultūras centrā (Cīrihē).


23. februārī SEH TANK rīkos filmu skati Rīgā, piedāvājot 2 stundas garu eksperimentālo filmu programmu, kas sastāvēs no 2 daļām: Mūsdienu eksperimentālā kino izlase jeb Kāpēc lietot narkotikas? un Trash ir labs Tavai veselībai!

Filmu skati Rīgā organizē nekomerciālais multimediju projekts On the road, kura pamatideja ir popularizēt un radīt ceļa tēmai veltītus foto, video, kino un literāros darbus.


Papildus informācija: www.ontheroad.lv  


“Ceļš uz nekurieni” programma:

Pirmā daļa:
Mūsdienu eksperimentālā kino izlase jeb Kāpēc lietot narkotikas?:

1. “Instrukcijas Gaismas un Skaņas mašīnai” /2005/, Peter Tscherkassky, Austrija, 17 min.

Peter Tscherkassky nāk no Vīnes, ir viens no šī brīža aktuālākajiem, interesantākajiem eksperimentālā kino veidotājiem Eiropā. Viņa monumentālais darbs platekrāna kino, grauj un pārveido izcilo Sergio Leone filmu “Il buono, il brutto, il cativo” (The Good, the Bad and the Ugly).

“Andalūzijas sunī” Bunjuels un Dalī simboliskā veidā, sašķeļ acs ābolu, tādejādi pasludinot savu kvēlo vēlēšanos iznīcināt kino skatīšanās uztveres ieradumus. Filmā “Instrukcijas Gaismas un Skaņas mašīnai”, P.Tscherkassky atgādina mums šo primāro filmu metaforu un iet soli tālāk!

2. Laimes iekarošana. /2005/ Oliver Piestch, Vācija, 45 min.

Oliver Piestch ir topošais video mākslinieks un Berlīnē strādājošs filmu veidotājs.


O. Piestch Filma “Laimes iekarošana”, 45 minūtes gara tika taisīta 2 gadus, pētot, meklējot materiālus un montējot tos kopā. Tā satur vairāk nekā 300 ar narkotiskām vielām saistītus video klipus ņemtus no filmu vēstures. ”Laimes iekarošana” ir līdzīgās daļās sadalīta: dokumentālā filma, eksperimentālā filma un mūzikas klips. Tā ir kompilāciju filma par narkotiku lietošanu un tā reprezentatīvo momentu filmās.

Otrā daļa:
Trahs ir labs Tavai veselībai!

Šī programma ir īsfilmu izlase ar ļoti zemu budžetu, bet izcilām un smieklīgām idejām. Tajās nav ne nieka no izcilas kvalitātes, bet tās ir ļoti izklaidējošas, gudras un izsmalcinātas.

Programma nav iepriekš sastādīta, tā tiks veidota uz vietas, ņemot vērā skatītāju reakcijas un vēlmes.

Programmā tiks iekļauti darbi:
“Defensiver Mittelfeldmann” /Kyros Kikos/,
“Mandolinenfieber” /Kyros Kikos/,
“Grundig Super Stereo” /Klaus Hammerlindel/,
“Om” /John Smith/

Un daudzi citi.


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Padalies priekā
Попробуйте обратиться к Mihaylov digital, их основная сфера это seo в гугл, а также контекстная реклама...

Davidmup

All time cool 000*** hc.lv

yjapoGgZdk

হাই, আমি আপনার মূল্য জানতে চেয়েছিলাম.

LeoSax


ienāktreģistrēties