Satikšanās ar Sigitu Dauguli starptautiskā dubultizstādē Brēmenē

Raimonds Ločmelis, 25.04.2007., 12:19

Gleznotāja Sigitai Daugule aprīļa beigās atklās dubultizstādi Brēmenē (Vācija) projektā "Rīga satiek Brēmeni".

Izstādēs S. Daugule piedalīsies duetā ar vācu mākslinieci Petru Heitkoteri (Petra Heitkötter [Heitkoetter]). Abas mākslinieces kopā pēdējo triju gadu laikā ir strādājušas pie kopīga mākslas projekta, kuru ar nosaukumu “Tikšanās nenoteiktība” tagad prezentēs divās Brēmenes galerijās. Viena no tām notiks galerijā “Kunstsalon Leuwer“, bet otra –„Kunstsalon Bremen“, kas ir P. Heitkoteres mākslas salons.


Pirmā izstāde, kurā blakus bija izstādītas S. Daugules un P. Heitkoteres gleznas, notika Austrijas sieviešu organizācijas “Alpha” galerijā Vīnē pagājušā gada decembrī. Tajā tematiskā projekta “Dialogi” ietvaros vienmēr vienkop tiek izstādīti divu mākslinieču darbi. Ideja par kopprojektu Brēmenē gan radusies vēl agrāk, bet tā vairākkārt mainījusies gan materiālu izvēles, gan darbu tehniskās izpildes ziņā. Kā atzīst S. Daugule, “jaunas ierosmes radās arī Vīnē, redzot mūsu darbus vienā izstādē”.


Sigitai Daugulei jaunajā projektā atbalstu sniedz Valsts Kulturkapitala Fonds. Tajā būs apskatāmas viņas pēdējo triju gadu laikā Rīgā un Austrijā tapušās gleznas, kuros nu jau manāmi arī figurālisma elementi.


“Brēmenē būs arī daži darbi, ko ar Petru esam gleznojušas kopīgi, lai eksperimentālā kārtā aplūkotu, kas no tā var sanākt,” atklāj Sigita. Viņas pēdējā personālizstāde Latvijā notika Mākslinieku savienības galerijā 2004. gadā. Kopš tā laika S. Daugulei bijušas divas personālizstādes ārvalstīs (Brēmenē un Vīnē), viņa pārstāvējusi Latvijas glezniecību arī lielos starptautiskos projektos Zviedrijā, Vācijā un īpaši iespaidīgajā “Vēja mākslas festivālā” Dienvidkorejā, kur darbi bija izvietoti arī uz apgleznotiem karogiem brīvā dabā. Bez tam Sigita pēdējos gados piedalījusies vairākās grupas izstādēs Austrijā.


P. Heitkotere (dzimusi 1952. gadā) ir pazīstama vācu gleznotāja, kurai Brrēmenē pieder ne tikai savs mākslas salons (dib. 1997. gadā), bet arī jauka mākslinieku viesnīca. Viņas pirmajai lielajai izstādei 1990 to gadu sākumā sekoja izstādes pa visu Vāciju, kā arī vairākās vietās Spānijā. P. Heitkotere ļoti daudz eksperimentē un savos darbos atklāj gan jaunus materiālus, gan jaunus tehniskos paņēmienus. Petra attīsta kopīgus projektus arī ar mūziķiem, rakstniekiem, aktieriem un dejotājiem. Viņas atvērtā pilsētas galerija Brēmenē kļuvusi par ļoti iecienītu tikšanās vietu gleznotājiem, tēlniekiem, objektu māksliniekiem. “Pie manis vienmēr gaidīti būs ceļotāji no Latvijas,” smaida vācu gleznotāja, ar kuras glezniecību

Agijas Sūnas galerijā pēc gada varēs iepazīties arī Rīgas skatītāji.

TURPINĀS EIROPAS IEKAROŠANU
Ļoti iespējams, ka Sigitas un Petras darbi šogad vēl būs skatāmi izstādē “2gether” Brēmenes pārstāvniecībā Briselē (Beļģijā). S. Daugule tikmēr jau domā par nākamo izstādi, kas augustā paredzēta Ķelnē, ko mēdz saukt arī par Vācijas Romu. “Kas tas ir, ko gleznoju un kāpēc, – lai tā paliek mīkla līdz nākamajai manai intervijai,” ironizē latviešu māksliniece, kuras darbos daudzi joprojām meklē “pilsētniecisko” glezniecību: “Vienu varu pateikt pavisam droši – nekad neesmu uzskatījusi sevi par pilsētas mākslinieci. Punkts!”.


S. Daugule izstādēs piedalās kopš 1994. gada, bet 1998. gadā iestājās Latvijas Mākslinieku savienībā. Sigita Daugule tiek uzskatīta par vienu pazīstamākajām jaunās paaudzes gleznotājām Latvijā.


S. Daugules un P. Heitkoteres kopizstāde “Tikšanās nenoteiktība” Brēmenē, Vācijā:


no 25.aprīļa līdz 19. maijam “Kunstsalon Leuwer“ (atvērts no plkst. 9 līdz 19), adrese Am Wall 171, 28195, Tel.: 0421 321828.
no 26.aprīļa līdz 19. maijam „Kunstsalon Bremen“ Schwerin Strasse 2 /Ecke Zietenstr. Tel. 0421 8963627.


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Datuve.lv tehnoloģiju jaunumu portāls
Padalies priekā
porn videos

Effie

www.topshelftrailers.com

Lenore

Ad futuram memoriam — На долгую память.

psyxhert


ienāktreģistrēties