Rīgā veselu nedēļu viesosies slovēņu mūsdienu dejas horeogrāfs Branko Potočans

unitedintimacy.lv, 06.03.2007., 16:49

Rīgas publikai horeogrāfs Branko Potočans pazīstams no Latvijas Jaunā teātra institūta, apvienības umka.lv un slovēņu mūsdienu dejas kompānijas Betontanc kopprojekta izrādes [šou-jor-feis], kura pagājušā gada maijā bija skatāma teātrī "Skatuve".

Nedēļu pēc izrādes [šou-jor-feis] Rīgas skatītāji varēja apmeklēt teātra grupas United Intimacy rīkoto Betontanc viesizrādi Wrestling Dostoievsky/Cīniņš ar Dostojevski Latvijas Dzelzceļa muzejā.

Nākamnedēļ Betontanc dibinātājs un vadītājs Branko Potočans ieradīsies Rīgā un piecas dienas Latvijas Kultūras akadēmijas telpās sniegs meistarklases profesionāliem aktieriem, dejotājiem un studentiem. Lai ar Branko Potočana mūsdienu deju varētu iep"Gājēju zona"azīties ne tikai meistarklašu dalībnieki, trešdien 14. martā visiem interesentiem būs iespēja noskatīties vienu no spilgtākajiem mūsdienu solo dejas paraugiem – Branko Potočana monoizrādi Gājēju zona/Pedestrian zone.

Horeogrāfs Branko Potočans ir viens no ievērojamākajiem mūsdienu dejas pārstāvjiem Slovēnijā, kas aizsāka ļoti spēcīgas neatkarīgā teātra un dejas kustības veidošanu, īpašu uzmanību pievēršot fiziskajam teātrim. Šis pavērsiens ietekmēja ne tikai vietējo, bet arī starptautisko dejas un teātra kopainu un spēcīgi ietekmēja fiziskā teātra attīstību visā Eiropā. Astoņdesmitajos Branko Potočans izveidoja savu breika grupu Gumiflex. Vēlāk viņš vairākus gadus strādāja izcilā beļģu horeogrāfa Vima Vandekeibusa kompānijā Ultima Vez, kā arī nodibināja savu dejas kompāniju Betontanc, kas kļuva par teātra un dejas sensāciju, tieši un atklāti vēršoties pret pārāk lielo intelektuālismu un konceptuālismu mākslā.


Gājēju zona/ Pedestrian zone (solo dejas izrāde)

Tikai vienu reizi - 14. martā plkst. 20:00 Dailes teātra Mazajā zālē

Režija, horeogrāfija, izpildījums: Branko Potočans
Mūzika: Mitja Vrhovniks Smrekars
Gaisma: Tomažs Štrucls
Rīko: teātra grupa United Intimacy
Atbalsta: LR KM, NORDIK IT, MAP, VKKF, RD, Valters un Rapa

Izrādes autors jēdzienu gājēju zona skaidro kā daudznozīmīgu un neaizstājamu ikdienas dzīves papildinājumu, kas ir pretstats stresa pārpilnajam ikdienas no – rīta – līdz – vakaram skrējienam. Gājēju zona ir kā telpa laikā, kur iespējams atslābināties. Tas ir brīdis, kad ļaut iztēlei izplest spārnus un lidot vārdos nenosaucamos augstumos, kuros darbojas citi fizikas un eksistences likumi.


Solo Gājēju zona ir gaiša un viegla miniatūra, ko radījusi horeogrāfa lieliskā iztēle, talants un uzmanība pret šķietami sīkām dzīves detaļām, kas tiek iesaistītas izrādē neparastā un asprātīgā veidā. Gājēju zona ir īsts solo izrādes paraugs, kurā Branko Potočans apvieno savas spēcīgākās īpašības: smalki izstrādātu kustību un izcilu izpildījumu. Gājēju zonas pirmizrāde notika Lielbritānijā, izrāde viesojusies arī Kanādā, Francijā, Luksemburgā, Vācijā, Austrijā un Slovēnijā.

Biļešu cena: 4 Ls, studentiem, skolēniem, pensionāriem 3 Ls
Biļetes uz izrādi var iegādāties visās „Biļešu Paradīzes” tirdzniecības vietās, kā arī pasūtīt internetā www.bilesuparadize.lv  vai pa tālruni – 9002000.


Vairāk par izrādi: www.unitedintimacy.lv  


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Datuve.lv tehnoloģiju jaunumu portāls
Padalies priekā
porn videos

Effie

www.topshelftrailers.com

Lenore

Ad futuram memoriam — На долгую память.

psyxhert


ienāktreģistrēties