Režisora Renē Klemāna filma "Karstajā Saulē"

Kinomuzejs, 18.02.2007., 08:39

Saulaina, bet tumša, Karstajā Saulē ir filma par amorālu noziedznieku.
Grīnlīfa kungs nosūta Tomu Ripliju uz Eiropu pakaļ savam nepaklausīgajam dēlam Filipam.

Abi ātri rod kopīgu valodu, un draudzīgais pārītis kopā ar Filipa līgavu Mārdžu bauda dzīvi saulainajā Itālijā. Tomēr, kad Tomam kļūst skaidrs, ka Filips negrasās atgriezties mājās, un Toms zaudē atlīdzību, viņš nogalina Filipu un ieņem viņa vietu sabiedrībā. Pretēji Raskoļņikovam Dostojevska romānā Noziegums un Sods, viņam nav ne nomācošās vainas sajūtas, nedz arī vēlmes atbrīvot sirdsapziņu, tikai sacensību gars, kas viņu priecē.


Filma uzņemta pēc Patrīcijas Haismitas romāna, kurš vēlāk tika atkārtoti ekranizēts populārajā filmā Talantīgais Misters Riplijs.

Renē Klemāns (1913 - 1996)
Renē Klemāns bija viens no vadošajiem franču režisoriem pēc II Pasaules kara. Iesācis studēt arhitektūru, viņš drīz vien pievērsās kino un debitēja ar 20 minūtes garu īsfilmu, kurā nofilmējās Žaks Tatī, un nākamos gadus pavadīja, veidojot dokumentālas filmas Tuvajos Austrumos un Āfrikā, kā arī strādājot par tehnisko konsultantu Žana Kokto Skaistulie un Briesmonim. Atzinību režisors ieguva 1945. gadā ar savu pirmo spēlfilmu Kauja uz Sliedēm (La Bataille du Rail). Nākamais Klemāna meistardarbs bija Aizliegtās Spēles (Jeux Interdits), kara stāsts, veidots no bērna skatpunkta. Citas viņa populārās filmas: Pie Malapalagas Mūriem (Au-Delà des Grilles), Pasažieris, kas Atnāca Lietū (Le Passager de la Pluie), Ripuā Kungs (Monsieur Ripois), Vai Parīze Deg? (Paris Brûle-t-il?).


Klemāna filmas raksturo oriģinalitāte, tehniska virtuozitāte un īpatnējie specefekti. Diemžēl dzīves laikā režisors netika novērtēts.

Ieeja bezmaksas. Vietu skaits ierobežots.
Lūdzam paziņot savu dalību pa telefonu 7358873, kinomuzejs@nfc.gov.lv


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Datuve.lv tehnoloģiju jaunumu portāls
Padalies priekā
Попробуйте обратиться к Mihaylov digital, их основная сфера это seo в гугл, а также контекстная реклама...

Davidmup

All time cool 000*** hc.lv

yjapoGgZdk

হাই, আমি আপনার মূল্য জানতে চেয়েছিলাম.

LeoSax


ienāktreģistrēties