VI vispārējie Latvijas piena, maizes un medus svētki Jelgavā

Ivars Pirvics, JPPA "Kultūra" projektu vadītājs, 25.08.2006., 20:49

26. augustā visas dienas garumā dažādās pilsētas vietās ikviens pilsētnieks un Jelgavas viesis varēs baudīt Piena, maizes un medus svētku garšu.

Piena, maizes un medus svētkiSvētki nodrošina vērienīgas un aizraujošas izklaides, brīvā laika pavadīšanas programmu visiem iedzīvotāju slāņiem. Piena, maizes un medus svētki ir ne tikai izklaides un atpūtas, bet arī izglītojošs pasākums. Būtiski, ka atšķirībā no citiem svētkiem Latvijā, šajos svētkos netiek tirgoti nekādi alkoholiskie dzērieni! Tā ir ļoti reta parādība, šāda mēroga pasākumam, bet Jelgava grib parādīt, ka svētkus var rīkot arī tā.

Svētkiem, ko piedāvā Jelgavas Dome un pašvaldības aģentūra «Kultūra» sadarbībā ar biedrību «Mārketinga padome», dota devīze: Esi vesels savas tautas un nākotnes labā!

Savukārt pateicoties Jelgavas pašvaldībai un svētku atbalstītājiem ieejas maksa svētkus ir tik vien kā – Mežonīgi laba ēstgriba.

Šogad jau pašā svētku sākumā – no pulksten 10, ikviens tiks aicināts degustēt un noteikt Zemgales atzītāko jogurtu sadarbībā ar Latvijas Piensaimnieku centrālo savienību, bet aizpagājušajā gadā aizsākto tradīciju ietvaros tiks organizēts ikgadējais medus degustācijas konkurss kopā ar Latvijas Biškopības biedrību, kur no vairāk kā trīsdesmit Latvijas medus ražotājiem apmeklētāji izvēlēsies visgaršīgāko medu. Savukārt sadarbībā ar Latvijas maiznieku biedrību notiks rudzu maizes lielā degustācija.
.
Vis Latvijas pūksprunguļu laišanas čempionāts!

Sestdien, 26. augustā no 15:50 līdz 16:00 satiksmes drošības apsvērumu dēļ plānots slēgt satiksmi Jelgavā pār Lielupes tiltu pie Jelgavas Pils. Šajā laikā Piena, Maizes un Medus svētku ietvaros no tilta notiks trešais Pūksprunguļu laišanas čempionāts. Atkarībā no sacensību norises, tilta slēgšanas laiks var izrādīties arī īsāks nekā plānots, tomēr autobraucējiem, kas šajā laikā plānojuši šķērsot Lielupes tiltu pilsētā, Lielupes šķērsošanai iespējams izvēlēties apvedceļu A8.

Pūksprunguļu spēle aprakstīta grāmatā “Vinnijs Pūks un viņa draugi”. Spēlētāji no tilta malas iemet upē koka sprunguli un skrien uz otru tilta pusi skatīties, kura sprungulis atpeldēs pirmais. Jelgavā Pūksprunguļu laišanas sacensībās iespējams piedalīties ar jebkura izmēra koka sprunguli, pie kura piestiprināta zīmīte ar dalībnieka vārdu. Līdz finiša līnijai visātrāk atpeldējušais sprungulis tiks izcelts no upes un tā īpašnieks saņems balvas no Zaļās karotītes un medus podu.

Piena paku laivu regateIV Piena Paku Laivu Regate!

Plkst. 16.00 jau ceturto gadu Jelgavas pilsētas pašvaldības aģentūra „Kultūra” organizē Piena paku laivu regati, tās pirmsākumi meklējami 2003. gadā, kad Piena, Maizes un Medus svētku ietvaros, pirmo reizi Latvijā uz Lielupes notika piena iepakojuma plostu parāde, kurā piedalījās krāšņi dekorēti neparasti plosti, kurus uz ūdens turēja tikai un vienīgi tukšas piena pakas. Šim nolūkam tika izmantots ap 15 000 pakas.

Piena paku laivu regate ir demokrātiska iespēja ar niecīgiem ieguldījumiem katram piena lietotājam uzsākt kapteiņa, matroža vai laivu būvētāja karjeru, demonstrējot savu prasmi. Šogad šī iespēja mums ir pateicoties iepakojuma ražošanas uzņēmumam ELOPAK, kas laivu būvniecībai dāvina 26 000 Pure-pak piena pakas.

Paredzēts ne vien laivu parādes brauciens, bet arī ātrumsacīkstes, tāpēc laivām jābūt ne tikai skaistam, bet arī kustībspējīgam. Taču papildus ātrākajiem braucējiem balvas piešķirs arī dažādās nominācijās - skaistākā, oriģinālākā laiva, atraktīvākā komanda, publikas simpātija, atbilstība piena, maizes un medus tēmai un citas kategorijās. Uzvarētājus nosaka žūrija. Laivas ir atļauts darbināt tikai ar cilvēka spēka palīdzību (piemēram, ar airiem, pleznām, irkļiem, plaukstām, pedāļiem). Dažāda veida motoru, saspiesta gaisa vai citu enerģijas avotu izmantošana nav atļauta. Regatei varēja pieteikties jebkurš interesents. Pašreiz ir pieteikušās 15 komandas .

Pavāru šoks!

17:30 notiks „Pavāru kluba” organizētais Piena, Maizes un Medus šoks.
Svētku viesu acu priekšā tādi pavārmākslas lielmeistari kā Mārtiņš Rītiņš („Vincents”, Latvija), Dmitrijs Magi („Brown Sugar”, Lietuva), Havjers Garsia („Klondaika Tex-Mex”, Meksika), Ingemars Ladigs („MC2”, Latvija) un Ēriks Dreibants („Kaļķu vārti”, Latvija) bursies. Protams, šefpavāri neatklāj savas idejas, bet viņu vārdi garantē redzēt un nobaudīt ēdiena burvību, kura pamats ir piens, maize un medus. Šoks garantēts! Nemaz nerunājot par baudu.

”Oda PMM”

19.00 skvērā aiz Jelgavas kultūras nama notiks vēl Latvijā nebijusi performance –muzikāls skaņdarbs, kur kā mūzikas instrumenti tiks izmantoti piena un maizes gatavošanas instrumenti, mašīnas un citi ražošanas procesā izmantoti palīglīdzekļi – ”piena, maizes, medus, mūzikas instrumenti”. Saņdarbs ir speciāli sakomponēts Raita Ašmaņa vadībā, kurš arī diriģēst tā pirmatskaņojumu. Skaņadbu spēlēs Jelgavas bigbends.

Jelgavas Rekords Nr.3!

Par tradicionālu kļuvusi arī SIA «JLM Grupa» (uzņēmums izveidojies apvienojoties Jelgavas Maizniekam un Liepājas Maizniekam) piedalīšanās šajā vērienīgajā pasākumā. Uzņēmums vienmēr uztvēris «Piena, maizes un medus svētkus» ne tikai kā izklaides pasākumu, bet arī kā iespēju atbalstīt savu pilsētu, sagādāt patīkamus brīžus tās iedzīvotājiem un viesiem un popularizēt Latvijas maizes ražošanas tradīcijas. Uzņēmuma pieredze, profesionālā varēšana un oriģinālie tehnoloģiskie risinājumi arī agrāk ļāvuši garšīgus un pasaules rekorda vērtus apjomīgus maizes produktus pagatavot un nodot vērtējumam cilvēku acu priekšā, ārpus ražotnes sienām. Rekords Nr.1 - 2004. gadā tapa 25 metrus gara medus maize, bet Nr.2 - 2005. gadā 600 kilogramus smags rupjmaizes kārtojums 4,5 metru diametrā. Šogad tradīcija tiks turpināta un apmeklētāju acu priekšā tiks uzstādīts jauns pasaules rekords – SIA «JLM Grupa» meistari pagatavos visu laiku dižāko(250 litri) maizes zupu. Putukrējumu zupai dāvās akciju sabiedrība «Valmieras piens». Gatavais produkts tiks nodots pasākuma apmeklētāju vērtējumam – notiesāts bez maksas.


Programma:

26.08.2006.
SKVĒRĀ AIZ JELGAVAS KULTŪRAS NAMA
No 9:00 līdz 16:00
 • Latvijas labākie Piena, Maizes un Medus produkti.
 • Konkursi-degustācijas:
  • “Atzītākais Zemgales medus 2006” sadarbībā ar Latvijas biškopības biedrību;
  • “Atzītākais Zemgales jogurts 2006” sadarbībā ar Latvijas piensaimnieku centrālo savienību;
  • “Atzītākā Zemgales rudzu maize 2006” sadarbībā ar Latvijas maiznieku biedrību.
 • Konkursi, atrakcijas: cepšanas, slaukšanas un ēšanas čempionāts, nodzeršanās ar pienu, radošās darbnīcas ar Māri Grigali.
 • Piena, Maizes un Medus skaistuma procedūras, padomi masku veidošanai un piena vannas.

10:00
Svētkus ieskandina mazie Vēja Zirdziņa piena ķiļķeni un klimpiņas;
Modes nams „TĒMA”, „Medus oāzes bērni”,
svētku tērpu kolekcijas pirmskolas vecuma bērniņiem demonstrācija,
tērpu dizains – Baiba Ladiga.
Bezgala medus saldas un lipīgas dziesmas ar Muzikālo bērnu teātri „Nianse”.

11:00
Jelgavas domes priekšsēdētājs sveic jaundzimušos jelgavniekus

No 11:30 līdz 14:00
Jelgavas jaunā teātra studijas performances. Vad. Alda Skrastiņa.
Miltu kaujas, meldermeitas un zeļļi.
Danču lustes ar Rīgas danču klubu, TDA „Lielupe” un moderno deju studiju „Intriga”.
Visu laiku dižāko maizes zupu uzsāk gatavot SIA JLM Grupas meistari

13.00
Daudzcīņa „Esi vesels savas tautas un nākotnes labā”
Veselīgs sacensību skrējiens pa Kr.Barona ielu ar šķēršļiem un uzdevumiem – absolūti traks pasākums ar balvām labākajiem

No 14:00 līdz 16:00
Degustāciju uzvarētāju apbalvošana.
Kapela „DZIGA” no Latgales

15:00
Modes nams „TĒMA”, „Ražības koeficients”,
kolekcijas vīriešiem demonstrācija, tērpu dizains – Māris Zolners,
flordizains – Druvis Cirītis.

17:00
Dejas ar grupu „FORTIS”

17:30
„Pavāru kluba” Piena Maizes un Medus šoks
Veidotāji: Mārtiņš Rītiņš („Vincents”, Latvija),
Dmitrijs Magi („Brown Sugar”, Igaunija),
Havjers Garsia („Klondaika Tex-Mex”, Meksika),
Ingemars Ladigs („MC2”, Latvija),
Ēriks Dreibants („Kaļķu vārti”, Latvija).

19.00 līdz 23.00
o „Oda PMM” pirmatskaņojums,
”Jelgavas bigbends”, diriģē Raitis Ašmanis, instrumenti-autmašīnas, separatori, piena kannas u.c.

 • REKORDS!!! “DIŽĀKĀ MAIZES ZUPA PASAULĒ”
  Tiks apēsta speciāli svētkiem SIA JLM Grupas sarūpēta maizes zupa ar Valmieras piena putukrējumu
 • Dienas varoņu apbalvošana
 • Nakts Balle ar Emburgas zēniem un aktieru turbo-folk grupu VIA ”REGĪNA”
Varis Piņķis, Gatis Gāga, Kaspars Zvīgulis, Māris Bezmers, Gundars Grasbergs, Ivars Krasts


UZ LIELUPES (PIE PILS)

No 12:00 līdz 14:00
Sacesības makšķerniekiem – ”Ķeram zivis uz maizes!”Pieteikšanās no plkst. 11:00 līdz 12:00 pie svētku skatuves.

15:50
Vis Latvijas pūksprunguļu laišanas čempionāts– Lielupē no tilta.

16:00
IV PIENA PAKU LAIVU REGATE uz Lielupes sadarbībā ar ELOPAK .
No vairāk kā 25 000 PURE-PAK gatavoto plostu parādes un sacensību braucieni.

IEEJA: Mežonīgi Laba ēstgriba!

1 komentārs Komentēšana pieejama visiem.
dzēsts lietotājs, 28.08.2006. 06:47:23
Komentāra reitings: 0

oi NOKAVĒJU :DDDD FĀĀĀK ! :DD !

Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Datuve.lv tehnoloģiju jaunumu portāls
Padalies priekā
Hello from Sporthappy.

LarryArolf

nnbbss

RuslinDap

nnbbss

Ruslinlag


ienāktreģistrēties