Pasaulslavenā 1964.gada filma "Hamlets"

LKS, 06.02.2007., 11:34

Latvijas Kinematogrāfistu savienība projekta "Latviešu filmu programma kinoteātrī "Rīga"" ietvaros bija iecerējusi piedāvāt aktrises talanta cienītājiem 1994.gadā uzņemto dokumentālo filmu par Elzu Radziņu "Stella Stellarum", taču diemžēl šī filma pašreiz nav pieejama. Tāpēc programmā ir veiktas izmaiņas, un Elzas Radziņas piemiņas vakarā būs unikāla iespēja redzēt pasaulslaveno 1964.gada filmu"Hamlets".

Filma patiešām ir kinomākslas šedevrs un to apliecina arī tās autoru vārdi - V.Šekspīra traģēdiju krievu valodā tulkoja dzejnieks Boriss Pasternaks, filmas režisors ir klasiķis Georgijs Kozincevs, komponists Dmitrijs Šostakovičs. Hamleta lomā - izcilais krievu aktieris Inokentijs Smoktunovskis (tiek uzskatīts, tā ir viena no viņa labākajām lomām).


Pirmajos 4 gados pēc filmas iznākšanas uz ekrāniem tā sasniedza rekordu - 23 balvas visprestižākajos pasaules kinofestivālos, un vēl joprojām tā tiek uzskatīta par vienu no pasaules kino virsotnēm.


Par Ģertrūdes lomu filmā „Hamlets” Kembridžas biogrāfiskais centrs Elzu Radziņu atzinis par Gada aktrisi.

Filma tiks rādīta krievu valodā ar latviešu subtitriem.


2 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
dzhuuda, 06.02.2007. 12:35:29
Komentāra reitings: 0

kur un kad to filmu var redzēt?

jānis, 06.02.2007. 13:19:09
Komentāra reitings: 0

Cik pats noprotu tad kinoteātrī "Rīga".

Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Datuve.lv tehnoloģiju jaunumu portāls
Padalies priekā
All time cool 000*** hc.lv

YImPiDkfSE

All time cool 000*** lv.hc.lv

GQRJqATpEB

Hi, I just visited rus.hc.lv and wondered if you'd ever thought about having an engaging video to explain what you do? Our prices start from just $195. Let me know if you're interested in seeing samples of our previous work. Regards, Joanna

Joanna Riggs


ienāktreģistrēties