Miķeļdienas gadatirgus Doma laukumā

Ilze Ozola, 24.09.2015., 08:39

Sestdien, 26. septembrī no plkst 9.00 līdz 17.00 Doma laukumā aicinām uz tradicionālo rudens ražas svētku pasākumu Miķeļdienas gadatirgus.

Miķeļdienas gadatirgus Doma laukumāTirgus laukumā acis priecēs Latvijas laukos augušu ķirbju kaudzes, ābolu, bumbieru, dzērveņu un brūkleņu grozi. Saimnieces piedāvās pašu gatavotus ievārījumus, sierus, kārdinošus, spīdīgus pīrāgus un pašceptu maizi. Ikviens varēs baudīt un nopirkt svaigi mestu medu, gaļas kūpinājumus, gardas plekstes, zeltainas reņģes un citas zivis. Savukārt, amatnieku teltīs būs iespējams atrast gan etnogrāfiskus, gan mūsdienīgus linu izstrādājumus, keramiku, rotas, koka izstrādājumus un daudz ko citu.

Miķeļdienas gadatirgus gaisotni kuplinās arī skatuves programma. Uzstāsies jauniešu pūtēju orķestris "Fanfara" un orķestris "Rīga", ar deju priekšnesumiem priecēs tautas deju ansambļi "Dzīpars" un "Vija", bērnu tautas deju ansamblis "Teiksmiņa" un bērnu deju ansambļi "Dzīpariņš" un "Dancītis". Skatuvi pieskandinās jauktais koris "Sonante", dziedās bērnu vokālais ansamblis "Magonīte". Uzstāsies kokļu ansamblis "Cantata", kapela "Hāgenskalna muzikanti" un folkloras kopa "Rija". Programmas noslēgumā uz skatuves kāps grupa "Dakota". Miķeļdienas gadatirgus saimnieka lomā šogad iejutīsies Valters Krauze.

Miķeļdiena jau izsenis ir gada auglīgās daļas aizvadīšanas svētki, to latviskais nosaukums apjumības jeb appļāvības, jo šajā dienā, pēc senām tradīcijām, pēdējo reizi pļāva labību. Miķeļdienas gadatirgus Doma laukumā notiek jau divdesmito gadu, un tradicionāli tiek rīkots īstajai Miķeļdienai tuvākajā sestdienā.

Miķeļdienas gadatirgu atbalsta Rīgas dome un Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments.


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Prāta darbnīca - ļauj prātam darboties!
Padalies priekā
Theme site super 000*** ru.hc.lv

nzdYQslMYW

Theme site super 000*** hc.lv

NnuTImbDpd

Theme site super 000*** lv.hc.lv

ERFmdQXOGw


ienāktreģistrēties