Latvijā naktī no 3.marta uz 4.martu būs vērojams pilns Mēness aptumsums

IvetaB, 27.02.2007., 11:18

Pilnmēness sākumā nedaudz satumsīs, bet pēc tam to pamazām pārklās tumša zona. Vairāk kā stundu Mēness būs redzams kā tumši sarkans-brūns disks.

Sākotnējā spožuma samazināšanās būs saistīta ar to, ka Mēness ieies Zemes pusēnā, bet būtiskākā aptumšošanās - ar pilnīgu ieiešanu Zemes ēnā. Tā kā Zemi apjož atmosfēra, kas kalpo arī kā gaismas laušanas vide, pilnā aptumsuma maksimumā Mēness nekad nekļūst pilnīgi melns, bet tiek izgaismots tumši sarkanīgā vai brūnganā tonī.

Pusēnas aptumsums sāksies pulksten 22:16, daļējā aptumsuma sākums - 23:30 (Mēness diskā parādās tumšs "robs"), daļējā aptumsuma noslēgums - pulksten 3:12, bet no pusēnas Mēness izies pulksten 4:25. Laika posmā no pulksten 0:44 līdz pulksten. 1:58 Mēness pilnībā atradīsies Zemes ēnā.

Mēness aptumsumi notiek vidēji divreiz gadā, tomēr ne visi ir novērojami Latvijā, kā arī ne vienmēr ir novērošanai labvēlīgi laika apstākļi. Piemēram, 2005. gadā abi Mēness aptumsumi Latvijā un pārējā Eiropas teritorijā nebija novērojami. Nākamā iespēja novērot Mēness aptumsumu Latvijā, tiesa, ne pilnībā, būs pēc nepilna gada - 2008. gada 21.februārī.

Lai novērotu Mēness aptumsumu, speciāla sagatavošanās nav nepieciešama. To bez grūtībām būs iespējams novērot arī ar neapbruņotu aci.


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Prāta darbnīca - ļauj prātam darboties!
Padalies priekā
Попробуйте обратиться к Mihaylov digital, их основная сфера это seo в гугл, а также контекстная реклама...

Davidmup

All time cool 000*** hc.lv

yjapoGgZdk

হাই, আমি আপনার মূল্য জানতে চেয়েছিলাম.

LeoSax


ienāktreģistrēties