Lāčplēša dienai veltīts piemiņas brīdis Sudrabkalniņā

Kristīne Lipenite, 11.11.2015., 11:41

11. novembrī plkst. 15.30 aicinām uz Lāčplēša dienai veltītu piemiņas brīdi Sudrabkalniņā. Pasākums notiek sadarbībā ar Rīgas Pārdaugavas izpilddirekciju.

Piemiņas brīdis SudrabkalniņāJau tradicionāli pulcēšanās notiks pie pieminekļa Rīgas 6. kājnieku pulka kareivjiem – vēsturiskā vietā Rīgā, kur 1919. gada novembrī notika vissīvākās kaujas starp Latvijas armijas un Bermonta armijas spēkiem. Katru gadu šajā dienā pie pieminekļa mirdz Rīgas iedzīvotāju aizdegto sveču liesmiņas par godu tā laika notikumiem un varoņu piemiņai. Pieminekļa autori ir tēlnieks Kārlis Zāle un arhitekts Ernests Štālbergs. Sudrabkalniņš atrodas Kurzemes prospekta un Slokas ielas krustojumā. Kopā ar Latvijas valsts un Rīgas pilsētas amatpersonām, Latvijas Nacionālo bruņoto spēku vienību pasākumā piedalīsies orķestris "Rīga", Rīgas Amatniecības vidusskolas koris, vīru kopa "Vilki". Pasākumu vadīs Edgars Lipors.

Savukārt, sestdien, 14. novembrī plkst. 14.00 Rīgas kultūras un atpūtas centrā "Imanta" notiks kustību un objektu monoizrāde "Karavīrs" – simbolisks un saviļņojošs vēstījums par Latvijas vēsturi. Izrādes idejas un oriģinālmūzikas autors, un šīs izrādes aktieris Edgars Lipors tajā apvienojis vairākus skatuves mākslas veidus – leļļu, kustību un objektu teātri, arī akadēmiskās mūzikas zināšanas un latviešu tradicionālās kultūras elementus. Izrādes režiju un kustību partitūru veidojusi horeogrāfe Lilija Lipora. Izrādes "Karavīrs" tapšanā piedalījies arī režisors Valdis Pavlovskis, kostīmu māksliniece Guna Stikāne, kā arī gaismu mākslinieks Egils Kupčs.

Pēc izrādes notiks moderatora vadīta saruna, kuras laikā izrādes skatītājiem būs iespēja dalīties savās pārdomās ar Edgaru Liporu - gan kā izrādes autoru, gan kā vīru kopas "Vilki" vadītāju par patriotisma, atbildības un katra personīgo ieguldījumu labas valsts veidošanā.

Ieeja uz izrādi ar bezmaksas ielūgumiem, kas saņemami Rīgas kultūras un atpūtas centrā "Imanta" darba dienās no 9.00-17.00. Tālrunis uzziņām 67181939.

18. novembrī plkst. 14.00 Rīgas kultūras un atpūtas centrā "Imanta" aicinām svinēt Latvijas Republikas proklamēšanas gadadienu, apmeklējot svētku koncertu "Ozols". Koncertā ar īpašu programmu uzstāsies Rīgas Saksofonu kvartets, dziedātāja Ieva Parša un Valdis Muktupāvels (balss, kokles, dūdas). Koncertprogrammai piemīt savdabīga noskaņa, ko veido akadēmisko instrumentu saksofonu kopskanējums ar koklēm un dūdām, kā arī akadēmiskās dziedāšanas pārstāves, operas solistes Ievas Paršas un tradicionālās mūzikas dziedātāja, izcilā tautas mūzikas interpreta Valda Muktupāvela balsu neparastā saskaņa šādu instrumentu pavadījumā.

Koncerta programmā iekļauti mūsdienu latviešu komponistu Līgas Celmas-Kursietes, Valda Muktupāvela un Jēkaba Nīmaņa darbi, kurus iedvesmojusi latviešu tautas mūzika un latviešu tautasdziesmu teksti, un tie vēsta par ozola simbolisko nozīmi latviešu kultūras mantojumā.

Ieeja koncertā ar bezmaksas ielūgumiem, kas saņemami Rīgas kultūras un atpūtas centrā "Imanta" darba dienās no 9.00-17.00. Tālrunis uzziņām 67181939.


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Prāta darbnīca - ļauj prātam darboties!
Padalies priekā
Theme site super 000*** ru.hc.lv

nzdYQslMYW

Theme site super 000*** hc.lv

NnuTImbDpd

Theme site super 000*** lv.hc.lv

ERFmdQXOGw


ienāktreģistrēties