9. starptautiskais jauno mediju kultūras festivāls MĀKSLA+KOMUNIKĀCIJAS

Agnese Rucina, RIXC preses koordinatore, 11.05.2007., 13:13

9. Starptautiskais “Māksla+Komunikācijas” festivāls šogad notiek Francijas Pavasara ietvaros no 2007. gada 31. maija līdz 10. jūnijam Rīgā, Liepājas Karostā un Aizputē.

Māksla+KomunikācijasŠīgada festivālā tiek aktualizēta “spektra ekoloģijas” tematika, lai pievērstu sabiedrības uzmanību elektronisko tehnoloģiju neredzamajai pusei – elektromagnētiskā starojuma (EMS) piesātinātajai videi un tās ietekmei uz cilvēku un dzīvo dabu šodien un nākotnē.

Ir pagājis tikai nedaudz vairāk kā gadsimts, kopš cilvēki sāka iepazīt apkārtesošos elektromagnētiskos viļņus, un tikai nedaudz vairāk kā pusgadsimts, kopš aizsākās strauja raidošo tehnoloģiju attīstība un cilvēku masveida “ielaušanās” radiospektrā... Šodien radiofrekvenču viļņu blīvums, kas iesniedzas katrā planētas nostūrī (un katrā cilvēkā), simtiem miljonu reižu pārsniedz līdz šim no saules saņemto dabisko starojumu...
Ko cilvēks tik intensīvi pārraida, ietverot Zemi arvien blīvākā elektromagnētisko viļņu apvalkā?.. Kādu iespaidu tas atstāj uz cilvēkiem un dabu?.. Kā izkļūt ārpus maģiskā apļa, ko novilkusi zinātne un tehnoloģijas?
(Pēc Bureau d’études ”Elektromagnētiskā propoganda. Ziņojums par industriālā dogma” materiāliem)

Ar “spektra ekoloģiju” saistītie jautājumi tiek risināti paplašinātā kontekstā, aplūkojot postindustriālā laikmeta cilvēka, viņa radītās vides un dzīvās dabas savstarpējās sakarības no dažādiem skatpunktiem. Izstāde Rīgā atklāj elektromagnētiskā starojuma ietekmi uz cilvēka organismu un kartē spēcīgākos EMS tīklus Latvijā. Liepājā notiekošā starptautiskā konference diskutē par spiegošanu un mākslu militāro tehnoloģiju kontekstā un skar elektromagnētiskā piesārņojuma problemātiku. Karostas dzīvās un augošās kultūras svētku programma – sēņu laboratorija (LabiChampi) – izmanto sēnes kā organisku materiālu un formālu struktūru urbānās arhitektonikas dizainā un kā atslēgas elementu sociālajā komunikācijā starp vietējiem iedzīvotājiem, māksliniekiem un festivāla viesiem. Noslēgumā radošās darbnīcas Aizputē iepazīstina kā rodas mūsdienu tehnoloģiju mīti.


Festivāla programmā:

SPEKTRA EKOLOĢIJA -- 31. maijs – 10. jūnijs, Rīga.
Izstāde RIXC Mediju Telpā un kartes Rīgas sabiedriskā transporta pieturvietās – pētījums par elektromagnētiskā starojuma (EMS) ietekmi uz cilvēka organismu, apkārtējo vidi un dzīvo dabu, kā arī specifisks pētījums par Skrundas lokatoru un citiem spēcīgākiem EMS zonām Latvijā.
Mākslinieki: izstāde ir tapusi sadarbojoties Latvijas un Francijas mākslinieku grupām: Spectral Investigations Collective (SIC) (Léonore Bonaccini un Xavier Fourt / Bureau d'études, Ewen Chardronnet /Semaphore/Ellipse, Horia Cosmin Samoila / Ghostlab) no Francijas un RIXC no Latvijas.
31.V – Publikai atvērta atklāšanas dienas programma:
12.00 "Pilsētas elektromagnētiskā topoloģija", radošās darbnīcas vada SIC (Francija).
17.00 Izstādes mākslinieku vadītā ekskursija presei un publikai.
18.00 Izstādes un festivāla “Māksla+Komunikācijas 2007” atklāšana un performances: SIC (Francija) “Izstarojošais karstums” un Andrei Smirnov (Maskavas Valsts Konservatorijas Teremīna Centrs / Krievija) “Lāzera spiegošana”.
Izstāde atvērta līdz 10. jūnijam no pl. 12.00-20.00. Ieeja brīva.
Vieta: RIXC Mediju telpā, 11. Novembra Krastmala 35 (ieeja no Minsterejas ielas), Rīga.


SPIEGOŠANAS TEHNOLOĢIJAS UN MĀKSLA – 1. – 2. jūnijs, Liepājas Karosta.
Starptautiska mākslas un zinātnes konference notiek 1.VI pl. 14.00– 18.00 un 2.VI pl. 11.00–17.00. Konference iepazīstinās par radioviļņu tehnoloģiju militāro pagātni, spiegošanas fenomenoloģiju, elektromagnētiskā lauka pētījumiem Latvijā un mākslinieku interpretācijām.
Konferencē piedalās: Andrei Smirnov (Maskavas Valsts konservatorijas Teremīna centrs / Krievija), Konrad Becker / Global Security Allience / Austrija, Bureau d'Etudes / Tangent University / Francija, Benjamin Cadon / Labomedia / Francija, Maxence Layet / Francija, Derek Holzer / umatic / ASV-Vācija, Sara Kolster / umatic / Nīderlande, Ansis Zunde / Filozofijas un socioloģijas institūts / Latvija, Antons Kolodinskis / LU Bioloģijas institūts / Latvija, Kārlis Bērziņš / VIRAC / Latvija, Ilva Skulte / RSU / Latvija, Normunds Kozlovs / RSU / Latvija, Juris Raķis / Latvija un citi.
2.VI pl. 19.00 “Militāro mītu“ izpētes gājiens pa Karostas fortu labirintiem (vēsturnieka Jura Raķa vadībā).
Vieta: K@2, Katedrāles ielā 2, Liepājas Karosta.

LABICHAMPI – 1. – 3. jūnijs, Liepājas Karosta.
Dzīvās un augošās kultūras svētku programma:
1.VI pl. 19.00 K@2 (LV) un Exyzt (FR) instalācijas un izstādes “Sēņu jumts” atklāšana un radošo darbnīcu prezentācijas, performances “Lidojošās sēnes”, DJi & Vji.
2.VI un 3.VI pl. 11.00 – 19.00 Ekskursijas pa izstādi, drēbju zīmološanas darbnīcas, sēņu audzēšana apmācības, maltīte un recepšu apmaiņa, franču 19. gs. bal musette. 2.VI pl. 22.00: “Electrochampi” Fontaine Palace klubā Liepājā.
Vieta: topošā Karostas Mākslas centra ēka, Cēsu rotas iela 2, Liepājas Karosta.

TEHNOLOĢIJU MĪTI – 3. - 9. jūnijs, Aizpute.
Radošās darbnīcas, kuru ietvaros mākslinieki, aktīvisti, sociologi, filozofi un pētnieki no Krievijas, Francijas, Latvijas, Austrijas un citām valstīm pētīs militārās zinātnes vēsturiskās un mitoloģiskās saiknes, kas vieno Latviju un citas valstīs.
3.VI pl. 11.00 Izpētes brauciens uz bijušajām PSRS armijas kara bāzēm Kurzemē.
4.VI pl. 11.00 – 16.00 un 19.00 – 22.00 Publiskas dalībnieku un darbnīcu vadītāju prezentācijas.
5. - 8. VI Radošās darbnīcas vada: SIC (Francija), Andrei Smirnov (Krievija), Kuda Begut Sobaki (Krievija), Sergey Teterin (Krievija), Rainer Prohaska (Austrija), Misha A Krest (Krievija) u.c.
Vieta: Mākslinieku rezidenču centrs, Atmodas iela 9, Aizpute.

0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Padalies priekā
Hello from Sporthappy.

LarryArolf

nnbbss

RuslinDap

nnbbss

Ruslinlag


ienāktreģistrēties