Kinomuzejā filma "Skaistais Seržs" (Le Beau Serge)

Kinomuzejs, 09.03.2007., 16:26

Kinolektorijs Francijas Pavasara ieskaņai Rīgas Kinomuzejā "Skaistais Seržs" (Le Beau Serge). Režisors Klods Šabrols, 1958, 98 min 14.03.2007, plkst 18:00.

Klods Šabrols (1930)


Režisors Klods Šabrols studēja tieslietas, līdz atklāja kino burvību, kas saveda viņu kopā ar Fransuā Trifo un Žanu-Liku Godāru. Trīs jaunie kinomīļi savu karjeru sāka kā kritiķi žurnālā Cahiers du Cinema, un beidza kā ievērojami režisori. Viņu mēdz uzskatīt par vienu no Jaunā Viļņa režisoriem, kurš visvairāk saglabā klasiskā kino tradīcijas, taču vairākas no viņa filmām, Labās sievietes (Les Bonnes Femmes) ieskaitot, tika uzskatītas par amorālām.


Vairums Kloda Šabrola filmu ir smalki būvēti psiholoģiski trilleri, katrā no tiem ir gan upuris, gan plēsoņa, turklāt K. Šabrola stāstos skatītājs allaž jutīs līdzi pēdējam.


"Skaistais Seržs"


Sasirgušais pilsētnieks Fransuā atveseļošanās nolūkos atgriežas savā dzimtajā lauku pilsētā, un šausmās atklāj, ka viņa draugs Seržs ir mainījies līdz nepazīšanai - dzīvo laulībā bez jūtām un nododas žūpošanai, sevis žēlošanai un vardarbībai. Fransuā nolemj uzzināt, kas tik ļoti izmainījis viņa bērnības dienu draugu un kā viņam palīdzēt.


Skaistais Seržs bija pirmā režisora Kloda Šabrola filma. Lai gan to nevar saukt par krimināldrāmu, tomēr režisors acīmredzami ārkārtīgi iespaidojies no sava elka Alfrēda Hičkoka, it īpaši viņa filmas Šaubu ēnā.

Filma, kas tiek uzskatīta par vienu no franču Jaunā Viļņa aizsācējām.

Ieeja bezmaksas. Vietu skaits ierobežots.
Lūdzam paziņot savu dalību pa telefonu 7358873, kinomuzejs@nfc.gov.lv  

Nākamās lekcijas:


31. martā, plkst. 12:00 Kinolektorijs bērniem par kino aizsākumiem Kā piedzima kino un sāka runāt, vada Daira Āboliņa
4. aprīlī, plst 18:00, Francijas Pavasara ietvaros: Les Diaboliques – Velnenes, režisors Anrī Žoržs Kluzo, 1955, 114 min.
Valsts vizītes Francijā 2005. gada novembrī, kas notika Latvijas festivāla Francijā “Pārsteidzošā Latvija” ietvaros, Latvijas Valsts prezidente Vaira Vīķe Freiberga un Francijas Republikas prezidents Žaks Širaks kā atbildes pasākumu turpmākai Latvijas un Francijas sadarbības veicināšanai pieteica Francijas festivālu Latvijā Francijas pavasaris Latvijā 2007, kuram jānotiek astronomiskā pavasara laikā no 21. marta līdz 21. jūnijam. Festivālā plānota plaša kultūras un ekonomiskā programma, kuras norises ģeogrāfija aptvers Rīgu un Latvijas pilsētas: Cēsis, Daugavpils, Jelgava, Jūrmala, Kuldīga, Liepāja, Skrunda, Talsi, Valmiera, Valka, Ventspils u.c.


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Prāta darbnīca - ļauj prātam darboties!
Padalies priekā
porn videos

Effie

www.topshelftrailers.com

Lenore

Ad futuram memoriam — На долгую память.

psyxhert


ienāktreģistrēties