"Jarmarka" - akadēmijas studentu un pasniedzēju darbu gadatirgus

lma.lv, 20.12.2006., 07:55

No 20. – 30. decembrim Latvijas Mākslas akadēmijā notiks studentu darbu izstāde – gadatirgus "Jarmarka", kuras idejas autori un organizētāji ir pasākumu aģentūra "Pareizā Ķīmija". Gadatirgus notiek jau ceturto gadu pēc kārtas, un ir pieejams katram iedzīvotājam.

Jau ceturto gadu pēc kārtas izstādes apmeklētajiem būs iespēja ne tikai apskatīt, bet arī iegādāties studentu izstādītos darbus. JARMARKĀ piedalīsies studenti no vizuālās komunikācijas nodaļas, vides mākslas, funkcionālā dizaina, keramikas, tekstilmākslas, stikla, tēlniecības, modes mākslas, restaurācijas, scenogrāfijas, mākslas vēstures, mākslas zinātnes, metāla dizaina, glezniecības, un grafikas nodaļām.


JARMARKAS darba laiki: darbadienās no 12.00 – 20.00. Izņēmums ir 24. decembris, kad izstāde darbosies no plkst.: 10:00-15:00 un 25. decembrī katrs svinēsim svētkus mājās.

Arī šogad turpināsies iesāktā JARMARKAS labdarības akcija, kura veiksmīgi tika aizsākta jau iepriekšējos divos gados. Daļa no JARMARKAS laikā iegūtajiem līdzekļiem tiks ziedoti LMA aulas restaurācijai (lielākā jūgendstila freska ar sienu gleznojumiem Rīgā). Līdz ar to ne tikai studenti, bet arī katrs pircējs, kas iegādāsies kādu no darbiem, ziedo aulas restaurācijai.

LMA prorektors profesors Aleksejs Naumovs: “JARMARKA ir brīnišķīgs pasākums, kuru noteikti vajag turpināt! Tajā ir brīnišķīga, pozitīva atmosfēra. JARMARKA ir abpusēji pozitīvs notikums gan studentam, gan viņa darbu pircējam, piedevām JARMARKA ir vienīgā vieta Latvijā, kur iespējams ieraudzīt tik daudz jauno mākslinieku mākslu!”

„JARMARKA runā pati par sevi. Cik maksā kilograms mākslas? Kļūsti slavens vēl pirms savas nāves! Uz brīvās naglas sienā iekar to, kas Tevi uzrunā! Nāc un atpazīsti talantus! Dod iespēju māksliniekam pierādīt sevi! Šogad - Paskaties ar mākslinieka acīm! Piedalās vairāk kā 250 jaunie talanti un desmitiem ievērojamie mākslinieki vienuviet! Visapkārt māksla, kas sarunājas tieši ar Tevi!” stāsta Gundega Tihi, JARMARKAS idejas autore un organizatore, pasākumu aģentūras “Pareizā ķīmija” direktore.

„Droši varu apgalvot, ka JARMARKA ir vienīgā vieta, kur tik plašā izvēlē, cenu amplitūdā un oriģinalitātē var aplūkot un iegādāties gan praktiskas, gan nepraktiskas lietas savam un savu draugu priekam, un neapšaubāms garants, ka šāda manta nebūs vairs nevienam citam pasaulē. JARMARKA ir arī lieliska iespēja aplūkot jauno mākslinieku darbus. Un bez visiem šiem ieguvumiem, vislielākais JARMARKAS ieguldījums ir labdarība Latvijas Mākslas akadēmijas aulas atjaunošanas labā – šogad rosoties un meklējot aulā piemērotākās dāvanas, varēsiet novērtēt LMA aulas jauno „seju” – par līdzšinējiem saziedototajiem līdzekļiem šovasar veiksmīgi veikts LMA aulas kosmētiskais remonts. Šīgada JARMARKA turpinās vākt līdzekļus LMA aulas freskas atjaunošanai. ” saka Elīna Ģibiete, LMA Ārlietu un izstāžu daļas vadītāja.


Savus darbus labdarībai ziedos arī LMA pasniedzēji, kuru darbi tiks izstādīti atsevišķā stendā, un kurus varēs gan apskatīt, gan iegādāties. Šogad sagaidām no pasniedzējiem studiju laika darbus un mazformāta darbus-kartiņas, skices, sīkplastiku...


2004. gada organizētajā JARMARKĀ piedalījās 250 studenti, iesniedzot vairāk kā 2500 darbus, no kuriem gandrīz puse tika realizēti. Izstādē piedalījās vairāki LMA pasniedzēji, kas 50% no savu darbu vērtības ziedoja LMA aulas restaurācijai.


No visiem pārdotajiem mākslas darbiem liela daļa aizceļoja uz Vāciju, Austriju, Zviedriju, Indiju, u. c. ārvalstīm.

Ģenerālsponsors: Latvijas Mobilais telefons.


Atbalsta: Hansabankas jauniešu programma OPEN.


Draugi: STATS Serviss, Staiceles papīra fabrika, Eirovīns, Valda Ošiņa rakstāmlietas, Rīgas piensaimnieks -"Kārums", DBA Tehnoloģijas, MAP, Inter Rīga, Emihla Gustava Šokolāde un Kultūras perons.


Informatīvie atbalstītāji: LETA, Diena, Bad Dog, Radio NABA, TV24, TV5, Telegraf, Kultūras Forums, Draugiem.lv, Coca-Cola Plaza & Pirmā līnija, StudentNet, Merket Media, Notikumi.lv, Hc.lv, SV.lv, Vietas.lv, Kultura.lv, Izglītība un Kultūra.

Ideja un organizācija: Pasākumu aģentūra „Pareizā Ķīmija”


3 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
zukatokiari, 26.12.2006. 08:14:45 (ip:83.223.141.11)
Komentāra reitings: 0

cenas gan tur uzķīlētas ne pa jokam ...

Gnese, 26.12.2006. 16:11:37 (ip:87.110.198.145)
Komentāra reitings: 0

Jā, to es ar piefiksēju. Par mazu darbu nereālu ceņņiku prasa.

dzēsts lietotājs, 27.12.2006. 21:20:28
Komentāra reitings: 0

šodien biju tur.
man ļoti patika.
riktīgi laba atmosfēra.
un tik forši cilvēki.
kā arī biezpiena sieriņš:D

Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Prāta darbnīca - ļauj prātam darboties!
Padalies priekā
Попробуйте обратиться к Mihaylov digital, их основная сфера это seo в гугл, а также контекстная реклама...

Davidmup

All time cool 000*** hc.lv

yjapoGgZdk

হাই, আমি আপনার মূল্য জানতে চেয়েছিলাম.

LeoSax


ienāktreģistrēties