Izstāde par godu Anglijas karalienes vizītei

Edgars Kalniņš, 17.10.2006., 11:03

Šā gada 19. oktobrī plkst. 16.00 Ārzemju mākslas muzejā atklās Lielbritānijā strādājošās latviešu dizaineres, mākslinieces un tekstila pētnieces Zanes Bērziņas izstādi „Stāsti par ādu II - Ādas arheoloģija” (Skin Stories – Archaeology of Skin). Tā būs apskatāma līdz 29. oktobrim.

Izstāde ir daļa no pasākumu sērijas par mākslas un zinātnes mijiedarbību, ko par godu karalienes Elizabetes II vizītei Rīgā organizē Britu padome.

Izstāde ir balstīta uz Zanes Bērziņas izpētes projektu, kura mērķis bija radīt jaunu, eksperimentālu tekstila membrānu sēriju, kam piemīt cilvēka ādai raksturīgas īpašības. Projekts tapis sadarbojoties ar biologiem, materiālu zinātniekiem, inženieriem, kā arī tekstilindustrijas pārstāvjiem. Lai izveidotu izstrādē apskatāmo darbu kopumu, Zane strādājusi kā bioloģijas un elektronikas laboratorijās, tā mākslas un tekstildarbnīcās.

Izstādē būs apskatāma pētījuma rezultātā tapusī vizuālā informācija, dažādas interaktīvas instalācijas un mākslas darbi, kuros izmantoti jaunradīti tekstiliju prototipi. Tie, līdzīgi kā āda, ir spējīgi uztvert un reaģēt uz dažādiem ārējiem stimuliem. Piemēram, tapetes, kas reaģē uz pieskārieniem, un audumi, kuri atklāj slēptus rakstus, kad tos „ieslēdz”. Apmeklētāji varēs uzzināt vairāk par cilvēka ādas īpašībām, kā arī iepazīties ar jaunākajiem materiālu zinātnes sasniegumiem. Katru dienu, izņemot pirmdienu, no plkst. 15.00 – 17.00 par izstādē redzamajiem eksponātiem labprāt vairāk pastāstīs RTU studenti, kuri darbosies kā gidi.

Zane Bērziņa ir dzimusi Latvijā, bet patlaban dzīvo un strādā Londonā. Zane darbojas starpnozaru projektos, savā starpā saistot zinātnes, tehnoloģijas, dizaina un mākslas sfēras. Viņas radošā un pētnieciskā darbība koncentrējas uz aktīvu un interaktīvu tekstila sistēmu, jaunu materiālu, procesu un tehnoloģiju izmantošanu. Pašlaik Zane ir docente Londonas Universitātes Goldsmita koledžas (Goldsmith College) Vizuālās mākslas nodaļā.

Izstādi atbalsta Lielbritānijas vēstniecība Rīgā, Latvijas Republikas vēstniecība Londonā un Ārzemju mākslas muzejs.

Plašāka informācija par izstādi, kā arī pārējiem projekta pasākumiem atrodama www.britishcouncil.lv .


0 komentāri Komentēšana pieejama visiem.
Komentāra pievienošana

Ar * atzīmētie lauciņi ir jāaizpilda obligāti.

atpakaļ uz ziņu sarakstu

Reklāma
Datuve.lv tehnoloģiju jaunumu portāls
Padalies priekā
Попробуйте обратиться к Mihaylov digital, их основная сфера это seo в гугл, а также контекстная реклама...

Davidmup

All time cool 000*** hc.lv

yjapoGgZdk

হাই, আমি আপনার মূল্য জানতে চেয়েছিলাম.

LeoSax


ienāktreģistrēties